Propozycje zmian MyBBoard.pl

Założony przez  DamYan.

W tym wątku prosimy Was o uwagi, pomysły i propozycje zmian na MyBBoard.pl.

Tutaj NIE ZGŁASZAMY BŁĘDÓW, od tego jest ten wątek: Błędy skryptu MyBBoard.pl
Ja bym zrobił zamiast działów "Modyfikacje - wersje instalacyjne", "Tłumaczenia - wersje instalacyjne" oraz "Style - wersje instalacyjne" jeden duży dział download z podziałem na modyfikacje, tłumaczenia i style ale znając życie ten pomysł zostanie skrytykowany...
(22.12.2009, 12:42)virus4 napisał(a): Ja bym zrobił zamiast działów "Modyfikacje - wersje instalacyjne", "Tłumaczenia - wersje instalacyjne" oraz "Style - wersje instalacyjne" jeden duży dział download z podziałem na modyfikacje, tłumaczenia i style ale znając życie ten pomysł zostanie skrytykowany...

Jest to jakaś opcja, ale czy to będzie czytelne i klarowne dla użytkowników?
No własnie przed napisaniem mojej poprzedniej wypowiedzi zastanawiałem się nad tym o doszedłem do wniosku, że aby ułatwić użytkownikom nawigacje można:
- zrobić kilku tygodniowe przekierowanie z poszczególnych działów do poszczególnych działów działu download.
- dać na górze forum ogłoszenie.
- dać informacje o tym w dziale ogłoszenia.

Moim zdaniem to wystarczy aby użytkownik trafił tam gdzie powinien. Poza ty jeżeli zrobiliście dział download do tłumaczeń pluginów, a do innych elementów uważasz, że to nie jest najlepszy pomysł to moim zdaniem rozdrabnianie tych downloadów jest bez sensu czyli równie dobrze te tłumaczenia pluginów mogłyby być w dziale "Tłumaczenia - pomoc techniczna". Uważam także, że głupim pomysłem jest to, że w tym dziale download są tylko tłumaczenia udostępnione przez ekipę MyBBoard.pl, a nie przez wszystkich użytkowników.

Podsumowując: Wszystkie "wersje instalacyjne" powinny być w jednym miejscu czyli albo w odpowiednich działach a;bo w dziale download - wtedy byłby większy porządek na forum.
A nie uważasz, że w tym momencie są kategorie, w których wiadomo czego szukać? Są zrobione na tyle spójnie, że średnio-inteligentny człowiek zobaczy podobieństwo w rozłożeniu:
- pomoc
- poszukiwania
- wersje instalacyjne
które jest takie samo dla trzeba kategorii. Zmienia się tylko tematyka, czyli styl, mody, tłumaczenia.

Pytanie, czy zadaniem oficjalnego supportu ma być dział download ze skryptami, które są ogólnodostępne? Tok myślenia przy dodawaniu informacji, który podałeś po prostu mnie przeraził. Przecież nie mielibyśmy czasu na nic więcej, jak tylko sprawdzanie, czy wszystko wszędzie umieściłem i nie zapomniałem na ile dni ustawiłem przekierowanie ;)

Nasze priorytety i cele są jasno określone tutaj: Misja MyBBoard.pl, dlatego dział Download nie jest dla nas najważniejszą sprawą na świecie.

My dajemy wędkę, a użytkownicy muszą nauczyć się łowić ryby ;)
Ok, rozumiem ja chciałem tylko dobrze :) tylko czy nie sądzisz, że lepiej by było przenieśc te tłumaczenia pluginów z działu download do działu "Tłumaczenia - wersje instalacyjne"? Wtedy by było idealnie (wszystko by było porządnie posegregowane).
tu się zgodzę z virusem, że rozdrabnianie downloadów na część tu a część tam jest nieco bez sensu, jednakże jestem raczej za umieszczeniem tłumaczeń w dziale tłumaczenia :) wybaczcie ale Dział Download i pozostałe "toplinki" są raczej mało widoczne ( jak pierwszy raz czytałem tego posta, to przez chwilę się zastanawiałem o jakim dziale tu jest mowa :blush: )

co do innych zmian: zauważyłem, że obecnie próba napisania 2 postów pod rząd zakończy się "niepowodzeniem" w tym sensie, że następuje automatyczne łączenie postów
ma to dobre i złe strony
dobre: wiadomo jakie :)
- nie zaśmieca się forum aż tak
- nie ma nabijania postów ( jeżeli ciągle istnieją okazy którym na liczbie postów zależy, wydaje mi się jednak że to nie jest forum dla dzieciarni, żeby ktoś chciał stawać w konkury w tym względzie )
złe: chodzi mi głównie o jedną
- nie ma możliwości "obudzenia" tematu/wątku, taki problem miałem dziś w temacie o problemach z backupami bazy danych, ja napisałem ostatni post a chciałem dodać swoją solucję, jednak nikt, kto już przeczytał wcześniejszy post, nie dowie się o tym, że rozwiązanie ( lub przynajmniej próba takiego rozwiązania :P ) zaistniała, dopóki ktoś inny nie napisze w tym temacie

w związku z tym przydał by się "bump" plugin
istnieje coś takiego: http://mods.mybboard.net/view/bump-thread , ale tu się nie sprawdzi, może znalazło by się coś "dla zwykłych userów"


edit:
zdążyliście już na ten temat pogadać, zanim ja ukończyłem tego posta :P
widzę że Virus też już ukierunkował się na wielo downloadową wersję rozwiązania :)
(22.12.2009, 18:22)DamYan napisał(a): Pytanie, czy zadaniem oficjalnego supportu ma być dział download ze skryptami, które są ogólnodostępne?
jeżeli przez ogólnodostępne masz na myśli skrypty na mods.mybboard.net, gdzie walidacja skryptów czasami trwa +/- miesiąc, to ja nie znam znaczenia słowa ogólnodostępny :) ale wiem że to odosobniony przypadek, większość skryptów ( mówię w tym momencie o pluginach ) z sekcji wersje instalacyjne faktycznie jest w wersjach finalnych i umieszczanie ich w dziale download zdecydowanie jest bez sensu, wystarczy link na stronę oficjalną

odnośnie misji MyBB ... nie uważasz, że od napisania tamtego posta, pierwszy punkt misji jakoś nie specjalnie jest spełniany? ^_^'' niby znam powód, ale trochę to nieciekawie wyszło, że pierwszy pad zbiegł się z datą napisania tematu
Zgodzę się z SoulReaverem, jeśli chodzi o łączenie postów. Nie raz te łączenie jest nie potrzebne, bo ma się coś jeszcze w późniejszym czasie do dodania i chce się, aby danych użytkownik/cy to przeczytał/li.
Jeżeli chodzi o dział Download - jest on widoczny w dziale jako odnośniki, więc zobaczenie tego, nie powinno być trudne.
(22.12.2009, 18:48)SoulReaver napisał(a): tu się zgodzę z virusem, że rozdrabnianie downloadów na część tu a część tam jest nieco bez sensu, jednakże jestem raczej za umieszczeniem tłumaczeń w dziale tłumaczenia :) wybaczcie ale Dział Download i pozostałe "toplinki" są raczej mało widoczne ( jak pierwszy raz czytałem tego posta, to przez chwilę się zastanawiałem o jakim dziale tu jest mowa :blush: )

Dział Download jest DODATKIEM. Jeśli by go nie było - nic by się nie stało - umieszczalibyśmy załączniki w postach. Jednak aby uniknąć rozdrabniania się właśnie - znajdują się w nim podstawowe skrypty:
- tłumaczenia
- najnowsza wersja skryptu głównego.

Co do widoczności - pracujemy nad tym i mam nadzieję, że będziemy mogli w Nowym Roku 2010 pokazać Wam efekty. Cierpliwości :D

(22.12.2009, 18:48)SoulReaver napisał(a): co do innych zmian: zauważyłem, że obecnie próba napisania 2 postów pod rząd zakończy się "niepowodzeniem" w tym sensie, że następuje automatyczne łączenie postów
ma to dobre i złe strony
/.../
w związku z tym przydał by się "bump" plugin
istnieje coś takiego: http://mods.mybboard.net/view/bump-thread , ale tu się nie sprawdzi, może znalazło by się coś "dla zwykłych userów"

Zastanowimy się. Aktualnie testujemy nowy hosting, stary nie wytrzymał głównie przez ruch jaki generują dodatkowe skrypty. Jeśli mamy w perspektywie instalować kolejne dodatki - muszą być odpowiednio zoptymalizowane. Sprawdzimy i ten.

(22.12.2009, 18:48)SoulReaver napisał(a): jeżeli przez ogólnodostępne masz na myśli skrypty na mods.mybboard.net, gdzie walidacja skryptów czasami trwa +/- miesiąc, to ja nie znam znaczenia słowa ogólnodostępny :) ale wiem że to odosobniony przypadek, większość skryptów ( mówię w tym momencie o pluginach ) z sekcji wersje instalacyjne faktycznie jest w wersjach finalnych i umieszczanie ich w dziale download zdecydowanie jest bez sensu, wystarczy link na stronę oficjalną

Dlatego mamy dział wersje instalacyjne. Jeśli czekasz na walidację - możesz zawsze umieścić plugin u nas. Nie widzę sensu dublować wielkiego repozytorium MyBBoard.net, ponieważ... jaki w tym jest interes polskiego supportu? ;)

(22.12.2009, 18:48)SoulReaver napisał(a): odnośnie misji MyBB ... nie uważasz, że od napisania tamtego posta, pierwszy punkt misji jakoś nie specjalnie jest spełniany? ^_^'' niby znam powód, ale trochę to nieciekawie wyszło, że pierwszy pad zbiegł się z datą napisania tematu

Pech chciał, że misja została zredagowana w dzień padu serwera i problemów z dostępnością. Jak jednak widzisz - naszą odpowiedzią na coraz większe wymagania jest poszukiwanie lepszej oferty hostingowej. To jest właśnie staranie się zapewnienia bezpiecznego miejsca na nasz serwis, aby pracował szybko i stabilnie.
Nie widzę z naszym działaniu niczego niezgodnego z misją.
ależ oczywiście DamYanie :) o takich rzeczach jak pad w dniu napisania o stabilnym działaniu pisałem raczej żartem :)
forum supprotu jest dość duże, aktywne i na pewno generuje duży ruch/ obciążenie na serwerze
i tak wielki ukłon dla Administracji, że do tej pory działało ... moim zdaniem idealnie :) a że przy przeprowadzkach pojawiają się chwilowe nieobecności, no cóż inaczej zrobić się nie da ( chyba, że nie ma się co z pieniędzmi robić ;P )

odnośnie walidacji pluginów, to właśnie tak zrobiłem ze swoimi pluginami, ale poza tym przypadkiem (napisałem, że to jest przypadek odosobniony w dziale, gdzie 9x% to starsze wersje finalne), to także uważam że nie należy wrzucać plików na "nasz" serwer, bo od tego jest główne repozytorium, żeby z niego korzystać ( dlatego trochę mnie zadziwia serwis MyBBPlugins, gdzie te paczki są wrzucane na forum, ale każdy może robić to, co uważa za stosowne, w końcu jakoś muszą przekupić "naszych" użytkowników :) )

a jeżeli chodzi o "Bumpera"
dziś dostałem wiadomość od zainteresowanej osoby, że czeka na moją odpowiedź, tymczasem odpowiedź pojawiła się 8h przed napisaniem przez tą osobę PW, właśnie do niej odpisuję, ale obecnie konieczne może być napisanie PW do sporej ilości osób, albo poproszenie tej jednej, żeby aktywowała wątek dopisując coś głupiego ( czyt. zbędnego ), co przeszło by przez cenzurę Moderatorów
myślę że ten plugin ( nie ten dokładnie, bo on służy jedynie Modom i Adminom :P ) nie będzie generował dużego obciążenia, jeżeli wykona się go jako modyfikację skryptu ( przycisk w postbit + zmiana w showthread.php ... ale ja jeszcze nie wiem do końca jak działa bumpowanie :) )

na koniec o widoczności, a więc o stylu forum
tak jest nie tylko z downloadem, podobnie mam, gdy mowa o Wiki, czy chcę użyć wyszukiwarki
po chwili to znajduję i może to tylko mój problem ( ślepy jestem? :) ), ale jeżeli nowi mają podobnie, to niby nie ma się co dziwić, że ciągle widzimy kolejne wątki nt klasycznego układu postów :( ( choć nie próbuję ich usprawiedliwić, bo i tak nie wierzę w ich dobre chęci :P )

prócz ślepoty mam chyba jeszcze jedną wadę - daję się wciągnąć w dyskusję i generuję być może najdłuższe posty :| święta ... czas wyciszenia ... oummmmmmmmmmmm
pozdrowienia dla Administracji i reszty Ekipy, nie przejmujcie się opinią takiego użyszkodnika ^_^' ( koniec końców, ten styl/temat bardzo mi się podoba, łączenie postów to nawet dobre rozwiązanie, a walidacja to już mój własny problem, czyż nie? :) )
Męczy mnie to od pewno czasu, chciałem DamYan'owi zasugerować, byśmy wreszcie użyli portalu dostępnego w MyBB. Dodanie dodatkowych bloków, nie stanowi problemu, a na pewno taki portal pomógł by w ogarnięciu wszystkich tutoriali itp. Bo obecnie znaleźć coś szybko, to jest męczarnia. Jestem skory do pomocy w tej kwestii, jeśli chodzi o rozwój supportu.
(31.12.2009, 23:24)Easy napisał(a): Męczy mnie to od pewno czasu, chciałem DamYan'owi zasugerować, byśmy wreszcie użyli portalu dostępnego w MyBB. Dodanie dodatkowych bloków, nie stanowi problemu, a na pewno taki portal pomógł by w ogarnięciu wszystkich tutoriali itp. Bo obecnie znaleźć coś szybko, to jest męczarnia. Jestem skory do pomocy w tej kwestii, jeśli chodzi o rozwój supportu.

Portal wbudowany w MyBB nie będzie spełniał naszych oczekiwań, dlatego aktualnie pracujemy nad autorskim rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę nasze doświadczenia odnośnie rozmieszczenia działów itp., aktualny jest najbardziej optymalny.
Oczywiście nikt nie powiedział, że się nie zmieni. To tylko kwestia przyzwyczajenia się do czegoś innego, niż sam posiadasz na swoim forum, a mam wrażenie, że z tym masz największy problem ;)
Ogólnie rozmieszczenie mi się podoba, tylko denerwują mnie kategorie, które służą jako odnośniki do pozostałych treści w serwisie. Sam pracuję na swoim forum na zmniejszeniem długości forum, do maksymalnego minimum. Nie lubię przewijać takich "wężowych" for.
Proponuję zamiast dawać te problemach, te wszystkie info o php, i inne( w sumie zbędne), napisać temat, aby każdy wrzucił sobie plik o treści
<?phpdefine("IN_MYBB", 1);
define('THIS_SCRIPT', 'diagnostics.php');

require_once "./global.php";

?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xml:lang="en" lang="en" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<title>Diagnostyka</title>
<?php

echo $headerinclude;

echo "</head><body>";

echo $header;

echo "<table border=\"0\" cellspacing=\"{$theme['borderwidth']}\" cellpadding=\"{$theme['tablespace']}\" class=\"tborder\">
<tr>
<td class=\"thead\" colspan=\"2\"><strong>Info i reksio-cs.pl</strong></td>
</tr>";

$gd_version = gd_info();

$diags = array(
    'Wersja MyBB' => $mybb->version,
    'Adres forum' => $mybb->settings['bburl'],
    'Domena ciasteczek' => $mybb->settings['cookiedomain'],
    'Sciezka ciastek' => $mybb->settings['cookiepath'],
    'Prefix ciastek' => $mybb->settings['cookieprefix'],
    'Kompresja gzip' => $mybb->settings['gzipoutput'],
    'Adresy ala seo?' => $mybb->settings['seourls'],
    'UID admina' => $config['super_admins'],
    'Typ cache' => $config['cache_store'],
    'Format bazy' => $config['database']['encoding'],
    'Aktywne pluginy' => plugin_list(),
    'Wersja GD' => $gd_version['GD Version'],
    'Wersja PHP' => phpversion(),
    'Wersja MySQL' => find_SQL_Version(),
    'Prawa do pliku ustawien' => substr(decoct(fileperms("inc/settings.php")),3),
    'Prawa do configu' => substr(decoct(fileperms("inc/config.php")),3),
    'Chmody uploadu)' => substr(decoct(fileperms("uploads")),2),
    'Chmody uploadu avatarow' => substr(decoct(fileperms("uploads/avatars")),2),
    'Chmod folderu cache(tylko gdy typ cache "files")' => substr(decoct(fileperms("cache")),2),


);


foreach ($diags as $key => $value)
{

    echo "<tr><td class=\"trow1\">".$key."</td><td class=\"trow2\">".$value."</td></tr>";

}


echo "</table>";
echo $footer;
echo"</body>
</html>";


function find_SQL_Version() {
   $output = shell_exec('mysql -V');
   preg_match('@[0-9]+\.[0-9]+\.[0-9]+@', $output, $version);
   return $version[0];
}

function plugin_list(){
    global $cache;
        $pluginlist = $cache->read("plugins");
        if(is_array($pluginlist['active']))
        {
            foreach($pluginlist['active'] as $plugin)
            {
                $plist .= $plugin.", ";
            }

            $plist = rtrim($plist,", ");
        }

return $plist;
}

?>
I podawał do niego ścieżkę. Wtedy otrzymujemy ładnie coś takiego http://www.reksio-cs.pl/info-o-forum/ i niema zbędnego pisania. ;-)
Serwery CS REKSIO:))
i najlepiej nazwać ten plik diagnostics.php + co znacznie ważniejsze, umieścić ten plik w głównym katalogu z forum ^_^
nie wiem czy w jakiś sposób nazwy pliku nie wymusza ta linijka:
define('THIS_SCRIPT''diagnostics.php'); 
czy oryginalnym tytułem tego narzędzia nie było "Mybb Central Diagnostics Troubleshooting Tool" ? :)

ale pomysł mimo wszystko dobry, bo zazwyczaj informacje albo nie są podawane, albo podawane bez zastanowienia ( np 2 wersje PHP obsługujące forum jednocześnie ... )
zauważyłem, że niektórzy stosują ten skrypt z powodzeniem już od jakiegoś czasuUżytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości