Co was przyciągnęło do mybb ?

Założony przez  gatto.

nie widziałem takiego tematu więc piszę

co was przyciągnęło do mybb ?

Ja w mybb nie widzę zbyt dużo dobrych rzeczy np. themy są dość słabe i tylko 1 taki naprawdę ładny widziałem
1. Nie jest tak popularny jak php by przemo(bo jak widze te fora założone na fora.pl lub jun.pl to jestem chory)
2. Skiny są ładne wystarczy poszukać, a zawsze możan zrobić swój
3. Podoba mi się interfejs Mybb wszystko jest tam gdzie powinno byc
4. Funkcjonalnośc, moim zdaniem ustępuje tylko płatnym skryptom for
5. Jest fajny i podoba mi sie, testowałem już kilka skryptów i ten jest najlepszy z darmowych oczywiście
W moim wypadku (przesiadałem się z komercyjnego IPB, wcześniej z UBB.Threads):
1. darmowy
2. rozbudowany, łatwa implementacja modów (w postaci pluginów, bez żmudnego grzebania w kodzie, w każdej chwili można wyłączyć)
3. częste aktualizacje, poprawki, widać, że support pracuje jak należy
4. funkcjonalność, przejrzystość, prostota użytkowania i. zaawansowanie opcji
5. niewielkie obciążenia serwera w porównaniu do phpbb (zwłaszcza wyposażonego w dodatki "by przemo" - niektórzy nazywają ten skrypt "mordercą serwerów", heheh).
6. niepopularność :D - wbrew pozorom łatwiej wpływać na rozwój niepopularnych skryptów, niż tych, które są znane wszystkim ;)

To chyba by było na tyle :D
o i jeszcze dodam że fajna pomoc ze strony Polaków, no moze na cal.pl troche nie wyszlo ale tutaj jest ok :) to moze by się przydało zmienić.
Ja to pamiętam czasy myBB 1.2.0 :D
Pamiętam jak nie mogłem zainstalować przema ( xD ) ktoś polecił mi właśnie MyBB.
Było ono wtedy chyba jeszcze w całości po angielsku więc sobię spolszczyłem (front oczywiście tylko).
Moje forum rzecz jasna upadło ale do MyBB się przywiązałem i nasza miłość trwa.
gatto napisał(a):co was przyciągnęło do mybb ?
moje zdanie jest bardzo podobne do przedmówców (słowo przedpiszców byłoby trafniejsze, ale nie funkcjonuje w języku polskim ;) )
Miałem do czynienia z paroma skryptami wcześniej, jednak mybb okazał się pokornym sługą - wszystko co chcę z nim zrobić jest możliwe:

- skrypty są pisane z podziwu godną klarownością

- bardzo dobrą rzeczą jest możliwość szybkiej edycji postu oraz możliwość zmiany 'tematu' (oczywiście nie mówię o treści)
[Obrazek: edit01.gif]
'kliknij i przytrzymaj' myszkę na temacie a pokaże się okienko edycyjne
[Obrazek: edit02.gif]
Taki bajer? Ale jak użyteczny

- niezwykle łatwo tworzy się własne theme (od zmiany kolorów do zmiany html). Łatwo jest dokonać takich zmian, że twoje forum będzie naprawdę wyjątkowe. Każdy kto cokolwiek 'dłubał' napewno widział jak łatwo zmieniać templates. tam jest tylko html. Dość dużo skryptów analizowałem, bo to moja praca, i gdy widzę niektóre 'genialne' rozwiązania to [Obrazek: censored.gif]

Naprawdę nie trzeba być specjalistą ds informatyki, administracji i fizyki kwantowej aby móc zarządzać i kreować własne forum.

Dodatkowo mybb jest bardzo bezpieczne - a to ważna cecha.

gatto napisał(a):Ja w mybb nie widzę zbyt dużo dobrych rzeczy np. themy są dość słabe [ . ]
Jest wiele użytecznych pluginów i wciąż powstaje cała masa nowych. Co do themes po części przyznam rację, choć dzięki konkursowi troche sie temat rozruszał. Ale zawsze możesz poprosić o pomoc w stworzeniu czegoś specjalnego dla ciebie. Powiedz jak to ma wyglądać (może screeny z czegoś podobnego do twojej idei)
gatto napisał(a):i tylko 1 taki naprawdę ładny widziałem
oczywiście piszesz o moim :D ;) :P

Lukaz napisał(a):4. Funkcjonalnośc, moim zdaniem ustępuje tylko płatnym skryptom for
jednak czasami nawet przewyższa te płatne
noto mnie przekonaliście :)

ale są tu głupie zabezpieczenia które są denerwujące np. że trzeba czekać 3 min zanim można napisać następną wiadomość i to nie jest fajne bo użytkownik się może zacząć denerwować gdy zacznie dość szybko pisać jedną za drugą i to nawet z sensem bo nie potrzeba ponad 3 min aby napisać następną wiadomość

były inne rzeczy które mi przeszkadzały gdy robiłem forum dla serwisu www.powerfootball.info i w tedy pozostałem przy php bb by przemo ale teraz już kilka rzeczy zostało zmienionych i dla kolejnego serwisu raczej dam mybb
można zmienić czas między odpowiedziami, ale to zabezpieczenie. można je zmniejszyć ale nie radze wyłączać
wyłączyć to nie ale 3 minuty to za długo
Więc możesz to zmienić sam - wpisując odpowienią liczbę w odpowienim polu :D

[Obrazek: 2007-09-10_174250.png]

Ale to już temat na inny dział ;), więc wróćmy na właściwą ścieżkę.
Mnie przyciągnęło to, że jest podobny do IPB :) Przeszedłem raz na MyBB z phpbb by przemo i tak pozostałem :)

D: ;)
A ja już postanowiłem ostatecznie pożegnać się z phpbb by przemo ponieważ ktoś mi się włamał poza tym miałem dużo robotów czyli przemo ma dziury i to jest zasadnicze
Ja testowałem juz prawie wszystkie skrypty z tych popularniejszych.
Jednak z darmowych najprostszym w administracji i zarazem posiadajacym najwiecej mozliwosci jest MyBBoard.
Prostota w modyfikacji i nie tyko sprawia ze MyBB jest wyjatkowe :) hehe :)
Kiedyś spotkałem się już z MyBB i dość mi się spodobało lecz od niedawna zaczołem zgłębiać jego tajemnice.
Lubie, bo jest podobne do Invision Board. :)) Dużo modyfikacja, łatwa instalacja, łatwe instalowanie dodatków. Od zawsze mam tylko problem z instalacją j. polskiego. :] Zawsze podmieniam wszystkie pliki w katalogu "en". ;]

Bardzo dobre forum i zajmuje mało miejsca :] Mało zapytań do SQL'a. :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości