Co was przyciągnęło do mybb ?

Założony przez  gatto.

Ja też cenię MyBB za mega alastyczność. Sam PA jest przemyślany i nie wymaga zagłębiania się długo w poradniki żeby ruszyć z forum. Przy odrobinie wiedzy i sprytu forum stawiamy szybko i sprawnie.
MyBB ma duże możliwości, ale przede wszystkim wiele czasu poświęciłem temu silnikowi więc nie opłaca mi się niczego zmieniać :)
Razem ze znajomą testowałyśmy różne skrypty for i to właśnie poznałam MyBB.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Ma się rozumieć, że Windows 7 forum to Twoje Blue? A kto ci kodził styl.

Mnie zaś do MyBB przyciągnął fakt, że muszę znać i ten twór oprócz innych tych free i tych płatnych.
witam,

znajomy polecił mi ten skrypt, a że jestem początkujący to dobry wybór...prawda? :)
Łatwość w obsłudze, prostota, edycja szablonów oraz modyfikacje.
@poised, dobry dobry. ;)

Mnie do MyBB przyciągnął fakt że było bezpieczniejsze niż przemo, a łatwiejsze w obsłudze i prostsze z pluginami od phpbb3.
Gdy się już zagłębiłem, no to i na edytowanie styli przyszedł czas, wszystko stało się jeszcze łatwiejsze a za razem ładne. :)
Jest to bardzo przyjemny silnik forum, który przy postawieniu podstawowego forum nie wymaga nie wiadomo jak wielkiego doświadczenia, jest fenomenalny dla zielonych, a przede wszystkim jest darmowy.

Wysłano za pomocą Tapatalk.
To początek mojej przygody z MyBB, ale już widzę, że się zaprzyjaźnimy :blush:
Owszem, przewaliłem kilka darmówek i na phpBB3 nawet całkiem sensowne
forum wyszło...jednak bez porównania MyBB jest bezkonkurencyjne pod
względem funkcjonalności, prostoty a zarazem nieprzeciętnych możliwości
rozbudowy i modyfikacji...etc.

pzdr.
Fakt, że jest czytelny i przejrzysty, łatwy w obsłudze, a zarazem jego jeśli mogę tak powiedzieć nowoczesność:)
Około 2 lata temu jako bardzo młoda osóbka zaczęłam testować fora. Pierwszy był phpBB, gdzie nie znalazłam nic ciekawego, ani przyjemnego w obsłudze. Same szablony znajdują się w ftp, więc edycja nie była zbyt wygodna.
PunBB, SMF i inne tego typu silniczki samym wyglądem mocno odpychają.
IPB jest bardzo rozbudowane, ale przy pierwszej nauce jak wiadomo było zbyt trudne w obsłudze. Szczególnie dlatego, że szablony są pisane całkiem inaczej i nazwy używane w samym panelu mogą być obce dla zielonych.

myBB przypasował mi się dlatego, że wszystko jest w zasięgu ręki. Opcje szczegółowo opisane, wszystko poukładane i posegregowane tak, jak powinno. Myślę, że tak naprawdę jest to najbardziej przejrzysty, najbezpieczniejszy z darmowych oraz najmniej wymagający silnik for. Wciąż jest ulepszany, aktualizowany. Całość można podpasować pod siebie.
Swoją przygodę z forami dyskusyjnymi zacząłem dokładnie 10 lat i 2 miesiące temu. Wtedy modne i bardzo polecane były skrypty phpBB oraz modyfikacja wykonana przez @przemo. Spędziłem z tym skryptem wiele lat tworząc własne fora czy pomagając w zarządzaniu innymi. Po pewnym czasie zainteresowałem się innymi skryptami takimi jak IPB, punBB, SMF, vBulletin czy właśnie myBB. Część z nich jest płatna, pozostałe są darmowe. Każdy ma swoje i wady i zalety :)

Się rozpisałem. Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule tematu - do myBB przyciągnęło mnie kilka rzeczy, między innymi czytelna strona polskiego supportu, rozbudowane forum gdzie można uzyskać rzeczową pomoc, obszerne wiki a także zachęta do przetestowania skryptu ponownie przez jednego z Waszych administratorów (?) użytkownika @lukasamd. Istotnym argumentem "za" stworzeniem nowego forum w oparciu o skrypt myBB były dobre i skuteczne rozwiązania antyspamowe przeciw botom. Tutaj mała aluzja do phpBB gdzie stawiając forum w jakimś folderze na serwerze po tygodniu można mieć coś na wzór kółka adoracyjnego w wykonaniu botów :)
znudził mi sie phpbb by przemo :D
(21.12.2014, 20:45)extrajunior napisał(a): Tutaj mała aluzja do phpBB gdzie stawiając forum w jakimś folderze na serwerze po tygodniu można mieć coś na wzór kółka adoracyjnego w wykonaniu botów :)

Mógłbyś to rozwinąć jaśniej? Bo nie rozumiem.

Co do spamu to raczej chodzi o to czym bronimy dostępu do rejestracji więc jeśli to będzie captcha czy pytanie antyspamowe to i tu i tu da ten sam efekt.
Jeżeli nie dostanę po uszach od administracji za kolejny post w tym temacie to oczywiście mogę rozwinąć myśl :)

Stawiając forum oparte na silniku phpBB w wersji podstawowej, bez żadnych modyfikacji czy pluginów zabezpieczających, to po kilku dniach forum które postawione w nieco "odludnym" folderze na serwerze (domena.pl/adferhshs) roi się od botów które prowadzą "dyskusję" o wyższości gumki nad viagrą :) Żeby wgrać jakieś zabezpieczenia dające efekty trzeba trochę się nasiedzieć i nakombinować. Niby są poradniki ale ilość zmian do wykonania powoduje że nie każdemu chce się nad tym siedzieć :)

W przypadku forum opartego na silniku myBB w wersji podstawowej, tak jak w przypadku forum opartego na powyższym silniku, mam już na dzień dobry szereg opcji dzięki którym mogę wrzucić forum do normalnego katalogu (domena.pl/forum) czy nawet uruchomić je pod adresem domeny głównej i po wykonaniu kilku prostych czynności mam święty spokój z botami i innymi plagami :) Tak, jedni nazwą to pójściem na łatwiznę czy zwyczajnym lenistwem, inni zaś zrozumieją motywy wyboru właśnie tego silnika.

Forum umieszczone w katalogu adfe (phpBB) coś tam zaraz po zainstalowaniu zostało zostawione swojemu losowi w celu sprawdzenia po jakim czasie zostanie zaanektowane przez boty. Nikomu nie dawałem linków. Forum działające w domenie głównej (myBB) jest aktywne, docelowo ma tam się kręcić kilka osób, dałem kilka linków i mam święty spokój z botami. Żaden jeszcze się nie przedarł - nie są na tyle inteligentne aby odpowiadać na zadane pytania zabezpieczające i nie są w stanie sforsować innych zabezpieczeń :)Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości