Co was przyciągnęło do mybb ?

Założony przez  gatto.

To nie jest argument, @extrajunior. W wersji podstawowej, również MyBB jest "podatne" na ataki botów, rejestrację i spam. Uwierz mi, ludzie tworzą coraz lepsze boty do spamowania, już od dawna są obsługujące choćby JS. Jeżeli Twoje forum, niezależnie czy postawione na MyBB czy phpBB pozostanie niezabezpieczone (formularz rejestracji), a co ważne - będzie zaindeksowane w Google - prędzej czy później zostanie zaspamowane. Jeżeli forum nie ma w indeksie Google to nie dziw się że i spamu nie będzie :)
Poza tym, automaty są teraz na tyle inteligentne, że tworzą własną bazę pytań i prędzej czy później i twoja captcha pytania-odpowiedź trafi do takiej bazy, która często jest wymieniana-synchronizowana z innymi.
Kwestii modyfikacji (zabezpieczenia) skryptu nie poruszam.
Pozdrawiam i wesołych! :)
Nie no extrajunior ale napisales to tak jakby boot mial dostep do katalogu i tam sam wrzucal pliki itd.
Czy to mybb czy phpbb czy inny skrypt nic z zewnatrz nie ma prawa dostepu do plikow i katalogu wiec co innego mozliwosc rejesracji bootow na forum, a co innega dziura w skrypcie czy na serwerze, ktora pozwala zagniezdzic sie obcym w strukturze plikow i katalogow.
Poza zabezpieczeniami o których mówicie dodałem jeszcze blokadę zakresów IP dla takich państw jak Bośnia, Chiny, Francja, Izrael, Mołdawia, Pakistan, Rosja, Turcja, Ukraina. Blokada jest z poziomu serwera VPS i mam dzięki temu mniej roboty z atakami na maszynę, skanowaniem portów etc. USA nie zablokowałem tylko dlatego że trzymam w jednej ich firmie domenę pod pocztę.
Przy okazji - pozbyłem się botów indeksujących z forum. Ci co mają znać to znają, reszta nie musi :)
(26.12.2014, 22:25)extrajunior napisał(a): (...) Przy okazji - pozbyłem się botów indeksujących z forum. Ci co mają znać to znają, reszta nie musi :)

To, że usunąłeś boty z poziomu ACP, nie oznacza, że pająk Google nie znajdzie forum ;)
Wyszukiwarka google :-)
Domyślny interfejs bardzo ładny :)
Przejrzystość :)
Kiedys robilem szblon pod ten CMS i po przerwie w nauce jezykow webowych musialem sie rozruszac :)
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Przez pomoc tutaj :)zawsze moglem liczyc na wsparcie, wiec teraz sie chce odwdziedzyc.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Bo najlepszy darmowy ;v
Przed wszystkim darmowy. Bardzo duża dostępność wszelkiego rodzaju skórek i pluginow. Do tego można łatwo zrobić swój własny motyw. Przejrzyste opcje, wszystko łatwo znaleźć i oczywiście dużo pomocy z takich for jak te.
Ze względu na przejrzystość oraz taką konkurencyjność i alternatywność wobec płatnych silników forum.
Ja na MyBB trafiłem zupełnie przypadkowo. Szukałem poradników, jak zrobić własne forum dyskusyjne. Znalazłem filmik poradnik, jak to zrobić. Nagrywający właśnie uczył instalacji MyBB. Na początku wszystko mi było jedno, czy to był phpBB by przemo, czy MyBB i inne. Od niedawna interesuję się funkcjonalnością niektórych skryptów. Z mojego doświadczenia chcę powiedzieć, że MyBB jest o niebo lepsze niż przemo, po prostu przemek nie przypadł mi do gustu. ;)
Bo można wiele żeczy dowiedzięć się
Przejrzysty Panel sterowania :DUżytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości