Wasze zdanie o przedmiotach rozszerzonych w technikum inf.

Założony przez  Poftorek.

Cześć!
Chciałbym poznać zdanie osób, które mają doświadczenie w sprawie wyboru przedmiotów rozszerzonych w klasie pierwszej technikum informatycznym. 
Cytat:Ponadto w klasach technikum będą realizowane po 2 przedmioty w zakresie rozszerzonym z grupy: matematyka, geografia, fizyka, język angielski, informatyka.
Co Wy o tym sądzicie? Które powinienem wybrać, aby nie skupiać się na nim zbyt bardzo, aby mieć czas na zwykłe przedmioty? 
Osobiście chyba wolałbym informatykę i matematykę, nie wiem jednak, czy to nie jest tak, jak to słyszy się w opowieści: "Co? Informatyka? Czy Ty wiesz co oni tam robią? Programują na pierwszym roku, piszą jakieś programy, człowieku.. daj spokój.."
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Nic strasznego, ja nie chciałlm rozszerzonej maturki z infy bo slyszalem ze sa tam exele itp. a tak to podstawy c++ strukturalnego(nie pamietam jak to sie nazywalo)
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
No dobrze, ale co wybrałeś?

Dodam, że nie planuję iść na studia.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
no ja matme i fizyke
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
No a co na matematyce ciekawego/trudnego? Fizyka raczej odpada, nigdy nie rozumiałem jej.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Jesteś pewny, że możesz wybrać dwa dowolne z tych przedmiotów? Bo coś mi się nie wydaje. Uczeń musi realizować co najmniej jeden z pięciu podstawowych przedmiotów w zakresie rozszerzonym. Do tych pięciu podstawowych wchodzi: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia. Jeden z tych musisz mieć rozszerzony, więc wątpię abyś mógł iść na mat-inf.

Nie wiemy co Ty chcesz robić więc nie możemy Ci doradzić. Ja na pewno bym brał matematykę i fizykę.

(26.10.2016, 19:54)Fyeem napisał(a): Które powinienem wybrać, aby nie skupiać się na nim zbyt bardzo, aby mieć czas na zwykłe przedmioty?

:facepalm:
Nie uczyłem sie w technikum, więc się wypowiem. :)

(26.10.2016, 19:54)Fyeem napisał(a):
Cytat:Ponadto w klasach technikum będą realizowane po 2 przedmioty w zakresie rozszerzonym z grupy: matematyka, geografia, fizyka, język angielski, informatyka.

Oh well. Brałbym englisza i informatykę. Englisza nigdy dość. A informatyka nawet jak nie zaskoczy, to nie będzie odwracać uwagi od własnych zainteresowań.
(26.10.2016, 20:07)Ardex napisał(a): Jesteś pewny, że możesz wybrać dwa dowolne z tych przedmiotów?
W sumie to teraz nie, chyba narzucono nam któryś z tych przedmiotów. Prawdopodobnie fizykę albo geog. (bardziej wydaje mi się, że fizykę)

Cytat:Englisza nigdy dość.
Oj niby tak, jednak te szczególiki mnie dobijają.

Cytat:Nie wiemy co Ty chcesz robić więc nie możemy Ci doradzić. Ja na pewno bym brał matematykę i fizykę.
Dlaczego akurat taki wybór?

Co na tej informatyce jest, że się tak bardzo jej boi każdy?
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Bledy w zadaniach :D
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
(26.10.2016, 20:19)NiespecjalnieUzdolniony napisał(a): Bledy w zadaniach :D
Tzn.?
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Dodam jeszcze...
Napisz, czy chcesz zdawać z obydwu przedmiotów maturę i jakie masz "plany na przyszłość", skoro jesteś w technikum informatycznym to zakładam, że coś związanego z informatyką (jeśli się mylę to mnie popraw). Jeżeli chcesz być programistą gier to zdecydowanie mat-fiz. Jeżeli cokolwiek innego to geo-ang. Geografia, dlatego że jest jednym z pięciu podstawowych, ale dowiedz się, czy aby na pewno jest tak jak pisałem w poprzednim poście. Angielski Ci się przyda wszędzie. Skoro nie masz zamiaru iść na studia to nie potrzebujesz dobrze zdanej matury z matmy/fizyki więc te dwa przedmioty są Ci zbędne do bycia, chyba że chcesz pisać gry, o czym wyżej wspomniałem. Tylko nie zinterpretuj tego tak, że matmę możesz olać, bo są szanse, że Ci się przyda, ale niekoniecznie to, co byłoby omawiane na poziomie rozszerzonym
Geografia, też nie chciałbym. Nie ogarniam tych map.
Fizyka, też nie chciałbym. Nie ogarniam wzorów.

Maturę? Mogę nie zdawać z nich w ogóle. (czyt. nie wiem jak to jest)
Coś informatyczne, myślę, że jakaś praca w sklepie/serwisie.

Angielski, no już lepiej to brzmi..
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Geografia to głównie pamięciówka. Geografia != mapy
Przecież zadania typu podstaw do wzoru są najprostsze ;p

Maturę musisz zdawać z co najmniej jednego przedmiotu, który rozszerzasz.

Odnośnie angielskiego powiem tak. Na maturze z angielskiego rozszerzonego nie sprawdzają tylko znajomości angielskiego. No i podstawa a rozszerzenie to dwa różne światy. Na podstawie jak w pracy pisemnej popełnisz jeden raz błąd ortograficzny, leksykalny (a po zdaniu idzie się domyślić o jakie słowo Ci chodziło, np. pomylenie forgive z forget) to nie odbierają Ci punktów. Na rozszerzeniu wymagają perfekcyjnej gramatyki, interpunkcji i ortografii. Będziesz też miał dużo słownictwa do kucia... Mam nadzieję, że Cię nie zniechęciłem :P
http://www.newsweek.pl/polska/matura-z-i...851,1.html
serwis? serio? tak nieambitnie? To moze jeszcze spedycja?
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
(26.10.2016, 20:46)Ardex napisał(a): Będziesz też miał dużo słownictwa do kucia... Mam nadzieję, że Cię nie zniechęciłem
Bullshit. Matura z rozszerzonego angielskiego jest banalna.

Bierz informatykę i angielski. Innych przedmiotów nie ma sensu rozszerzać, skoro nie planujesz iść na studia, bo wiedza o całkach i mechanice kwantowej Ci się w pracy technika nie przyda, a na informatyce przynajmniej ogarniesz trochę programowania, a angielski się przyda wszędzie.


@NiespecjalnieUzdolniony ech, nowa podstawa programowa. Za moich czasów matury były dobrze zrobione!
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości