Co myślicie o Facebook'u?

Założony przez  Cezary Stasiak.

W tym temacie możemy podyskutować o tym, co myślicie o Facebook'u. Moim zdaniem Facebook jest najwygodniejszy jeśli chodzi o komunikację. Jednak te wszystkie posty, które wstawiają inni potrafią być "denerwujące". Dlatego prowadzę tzw. profil zamknięty, w nim tylko rozmawiam ze znajomymi poprzez prywatne wiadomości...
Co wy o nim sądzicie?
O profilu zamkniętym? Super pomysł :)
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
W ogóle uważam, że Facebook to "piekło" ze względu na to, co tam ludzie mogą wstawiać.
Wolałem NK xD
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Wolę Twitter'a mimo iż większość ludzi nie mówi w języku polskim. Są tam ogarnięci ludzie, którzy nie wstawiają głupot.
(29.07.2016, 13:23)CezPlayer napisał(a): Są tam ogarnięci ludzie, którzy nie wstawiają głupot.

I jedno i drugie to fastfood. Na FB wartościowa dyskusja szybko tonie bo taka jest natura feedu jako formy prezentacji treści. Na Twitterze dochodzi do tego limit 150 znaków.

Co do wartościowości: na FB większość twojego feedu będą tworzyć twoi znajomi i krewni. Na Twitterze możesz sobie zbudować własny echoczamber ograniczony do tego co ciebie interesuje. Ja na FB mam uciszoną większość kontaktów i poziom memów jest znośny. Z drugiej strony na TT obserwuję głównie osoby od technologii których używam w pracy. Dzięki temu jestem w miarę na bieżąco z tym jak te się rozwijają.

Ale na TT jest też sporo ścieku. Wystarczy popatrzyć na to co się dzieje w trendujących hasztagach.
Racja, na Twitterze jestem sam bez znajomych. Na Facebook'u ze znajomymi, ale naprawdę nie cierpię, jak ktoś wstawia zdjęcia typu: Like, Komentarz. Oni dodawają np. zdjęcie Boga pod Like, a zdj. trupa pod kom. I co? Chyba wszyscy wolimy Boga więc będziemy musieli kliknąć Like. Ci ludzie specjalnie dają to lepsze zdjęcie pod like, żeby było ich więcej. Tego najbardziej nie lubię na Facebook'u. Masz rację z Twitterem, ale przynajmniej tam mogę ospocząć od wymuszaczy like'ów.
Jak dla mnie Facebook w ostatnich miesiącach znacznie zyskał na atrakcyjności - bo zacząłem intensywniej korzystać z grup. Podoba mi się to, że nie tylko mogę mieć znajomych, ale nieco jednak regulować to, co do mnie dociera i co dociera ode mnie do innych (obserwowanie, ograniczanie dostępu itp.). No i Messenger.. obecnie chyba niepokonany - używałem kiedyś GG, przestałem. Używałem XMPP, acz nigdy nie był popularny, używałem Hangouts, przestałem, używałem też nieco Skype.. i w sumie też nie widzę potrzeby, bo jest Messenger z ogromną bazą użytkowników.

Zgadzam się co do tego, że ciekawa dyskusja na FB tonie. Tutaj lepiej spisuje się według mnie Google+, a w szczególności jest społeczności i kolekcje, które umożliwiają zawężanie dyskusji, a w pierwszym wypadku nawet pewne zastąpienie forum dyskusyjnego (grupy na FB moim zdaniem tego nie potrafią w tym samym stopniu). Inna sprawa, że wspomnianego Google+ niemal nikt nie używa - przynajmniej w porównaniu do FB.
Messenger pozwala na szybką komunikację ze znajomymi. Google + Twittera i Facebook'a używam do reklamowania swoich filmów na YouTube. Jednak, powracając do Messengera, myślę, że on pokona inne komunikatory typu Hangouts, GG.

Również nie cierpię łańcuszków, że jak nie prześlę go do, np. 20 osób to umrzesz.... to się bardzo często widuje na Facebook'u.
Pamietam te łańcuszki na NK :D
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Widziałem je też na zapytaj.onet.pl gdy zadawałem pytanie, ktoś mi odpowiadał łańcuszkiem, ale usuwałem takie. Takich na Twitterze nie ma, ale jak pisał @Riess na nim jest sporo ścieku.
Ja tam żadnych łańcuszków na FB nie mam. Nie zapominajcie, że to w dużej mierze od Was samych zależy, co będziecie widzieć (nie licząc oczywiście np. kwestii zasięgu fanpage, gdzie to FB reguluje). Jak macie znajomych, którzy cały czas takie pierdoły wrzucają, czy też śmieszne filmiki, obrazki itp., to możecie przestać ich obserwować. Bez usuwania ze znajomych, a bez obserwowania. Bywa, że przez to coś nas omija.. ale ja na to tak nie patrzę. Skoro ktoś konkretnie swoją ścianę zasyfia, to czemu miałbym sam z tego bajzlu wyciągać perełki?
Szczera prawda @Łukasz Tkacz, ja takich znajomych od razu wyrzucam i blokuję...
Co to jest facebook ??
(29.07.2016, 13:08)Fyeem napisał(a): Wolałem NK

NK jeszcze żyje :D więc cały  czas możesz korzystać  i nawet powiem Ci że ludzie tam zdjęcia dodają :)
(01.08.2016, 16:26)Majcon napisał(a): Co to jest facebook ??

Coś jak nk ale tam można pisać, udostępniać posty, zdjęcia.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości