Jak MyBB znosi duży ruch ? Wasze doświadczenia.

Założony przez  Cabura.

Szanowni użytkownicy mogę odkupić aktywne forum za małe pieniądze, ale... Forum chce przenieść na skrypt MyBB i tu pytanie do osób doświadczonych:

Forum średnio 1 raz w tygodniu od kilku tygodni generuje 400 - 500 użytkowników on-line. "W zwykłych chwilach" jest to około 40 - 60 użytkowników on-line. Forum posiada 50 tys postów - 2 tys wątków. Zarejestrowani użytkownicy około 600. Konta nie aktywne są skasowane.

Do skryptu MyBB chce dołączyć plugin google seo + belka z prawej strony, plugin ost aktywne wątki. Jak skrypt MyBB zachowa się przy takim obciążeniu i w jaki serwer powinienem celować ?
Dobry shared hosting, lub VPS.
600 zarejestrowanych a 500 chwilowych odwiedzin? może boty?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4
No, ale te 600 zarejestrowanych, stanową tylko aktywne konta, ale mimo wszystko, może być tutaj też sprawka botów.
Są to tylko aktywne konta, stąd taki duży ruch przy takiej liczbie użytkowników. Mam nadzieję, że boty nie stanowią więcej niż 30,40 użytkowników. Złożyłem moją ofertę cenową. Nie ma innych zainteresowanych. Jak kupię i postawię dam znać jak wygląda sytuacja.
To przecież nie jest duży ruch popatrz ile ma pc format
Porównujesz to z gigantem, który ma kapitał, ludzi i dochód. Jaki kolwiek problem wynikał by ze skryptu dla nich nie stanowi to problemu. Zdaję sobie sprawę, że skrypt MyBB jest w stanie obsłużyć i 5 tys użytkowników - Pytanie tylko jaki jest tego koszt ? I stąd mój post. Chciałem wiedzieć czy przy takim ruchu bezkompromisyjnie potrzebny mi VPS.
aeroflash napisał(a):To przecież nie jest duży ruch popatrz ile ma pc format
Co nie zmienia faktu, że to są praktycznie granice MyBB, a PCF powinno stać na IPB, czy vB. M.in dlatego, że ma strasznie zbugowane wątki w których jest po kilkadziesiąt stron.

Na taki ruch raczej nie potrzeba VPS'a. Winforum.eu przez kilka dni wytrzymało jakieś 1 000 w porywach d 2 000 i czasami więcej online https://webboard.pl/thread-31329.html?pi...#pid151841
Co to znaczy zbugowane wątki?
Moim zdaniem 1000 to nie jest max to jest optymalna ilość, przy dużych zasobach potrzebny jest tylko dobry hosting
Zobacz co ma xda forum i na jakim skrypcie stoi a nie mają żadnego IPB czy vB.

Jak widzę jak działa czasami android forum z tym ich vB to się zastanawiam co to za silnik ponadto PCF jakoś słabo dba o markę bo ten ich layout to wskazuje na lata 2003 a nie obecne.

Żeby forum wytrzymało potrzebny jest silnik, ale i ludzie oraz odpowiedni sprzęt.

Jeszcze jedna wiadomość do cabura 60 userów online to dla MyBB bułka z masłem jak postawisz to na takim hostingu jak cba to i 6 będzie problemem.
aeroflash napisał(a):Co to znaczy zbugowane wątki?
Przy jakiś 3000 postach w jednym wątku (może trochę więcej), nowe odpowiedzi pojawiają się w wątku z pewnym opóźnieniem. Po prostu ktoś dodaje posta, czy nawet 2-3 dojdą, a ich nadal nie widać w wątku, dopiero po jakimś czasie się odblokuje i je pokazuje, ale nie na długo bo przy następnej stronie jest dalej tak samo.
Wiem, nie każdy na forum posiada takie tasiemce.
Sam nie wiem do końca czego jest to wina, czy to wina MyBB, czy czegoś innego.
E to wina Twojego komputera masz zbyt słaby komputer wymień tego starego z płytą AT i Windowsem 98 na coś co kosztuje 3000 zł, a nie 300 ;-)

A tak poważnie sprawdziłem i nic nie zauważyłem takiego.
Matslom napisał 19.08.2013, 23:29:
Odbiegamy od tematu.
http://forum.pcformat.pl/Bledy-i-sugesti...pid2355988
Było zgłaszane wiele razy, ale dalej nie chce mi się tego szukać.
czyli do dużych for MyBB się nie nadaje :-(
Poradźcie co robić gdy człowiek wie że za jakiś czas będzie miał w porywach nawet 10.000 odwiedzin dziennie?
Użytkowników sie wielu nie spodziewam. Maks kilka tysięcy w ciągu kilku lat sie uzbierze. Postów raczej też nie będzie tylu co na MyBB.
Wielu będzie przeglądających.

Czego mam się spodziewać? Co będe musiał zrobić? Jaki moze być koszt utrzymania?

Bo jak tak patrze to jednak wszystkie większe fora sa albo na php albo na biuletynie.
Nie tylko od MyBB to zależy, ale i od hostingu z jakiego się korzysta.
Na swoim serwerze mam obecnie forum, które ma 400 użytkowników online (w porywach nawet ponad 700) w czasie ostatnich 5 minut, więc naprawdę sporo. Jak działa? Śmiga, po prostu.
Trzeba jednak przyznać, że to jest serwer VPS i sam go konfiguruję względem tego co jest potrzebne.
a ja tam widze 1100 :-)

Co to jest ten VPS? Czym się różni od normalnego hostingu?
Jak dużo daje konfiguracja i co właściwie masz na myśli używając tego określenia?
Ile kosztowała by konfiguracja forum pod dany VPS (w przybliżeniu).
Czy MyBB wymaga czegoś konkretnego od serwera lub na co zwracać uwagę przy wyborze dostawcy?
kompletnylaik napisał(a):Co to jest ten VPS?
Wirtualny prywatny serwer. Dostajesz po prostu określone zasoby które możesz użyć, masz dostęp do roota, więc możesz instalować systemy/konfigurować etc. wszystko pod twoje potrzeby.
kompletnylaik napisał(a):Jak dużo daje konfiguracja i co właściwie masz na myśli używając tego określenia?
Dużo. Konfigurujesz sobie serwer pod siebie/swoje forum, a nie dostajesz sztywną określoną konfigurację od dostawcy.
kompletnylaik napisał(a):Ile kosztowała by konfiguracja forum pod dany VPS (w przybliżeniu).
VPS się konfiguruje pod forum/stronę, a nie odwrotnie
kompletnylaik napisał(a):Czy MyBB wymaga czegoś konkretnego od serwera
Podstawy, czyli PHP, silnik bazy danych...



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości