Matura z informatyki i nauka C++

Założony przez  Victor.

Siema.

Pytania konkretne więc takich też odpowiedzi oczekuję.

1. Czy ktoś stąd zdawał informatykę na maturze w roku szkolnym 2012/2013?
2. Jaką książke polecacie do nauki teoretycznej częsci matury z informatyki.

3. Czy polecacie jakąś książke o podstawach C++ (zakładam że zapoznaliście się z nią w całości).
Victor napisał(a):3. Czy polecacie jakąś książke o podstawach C++ (zakładam że zapoznaliście się z nią w całości).

Bezsprzecznie "Symfonia C++", nie tylko do podstaw.
Sadzisz ze bedzie programowanie obiektowe na maturze rozsz.?
Nie wydaje mi się, aby były takie wymogi. Sam nie zdawałem informatyki, ale przeglądałem kiedyś arkusze i nie przypominam sobie czegoś takiego. Są ogólnie zadania, algorytmika. Ale jak rozwiążesz, to już Twoja sprawa.
Więc nie potrzeba mi aż tak obszernej książki w tym momencie.
Jeżeli wybierasz się na studia informatyczne to tam też się przyda :-)

Wysłane z telefonu
(09.08.2013, 12:48)Victor napisał(a): 2. Jaką książke polecacie do nauki teoretycznej częsci matury z informatyki.
Nie wiem czy nie jest za prosta, ale wydaje mi się że pasuje do materiału maturalnego:
http://mmsyslo.pl/Materialy/Ksiazki-i-po...-szyszki-i
(09.08.2013, 15:15)lukasamd napisał(a): Jeżeli wybierasz się na studia informatyczne to tam też się przyda :-)

Wysłane z telefonu

Rozmawiamy o maturze a nie o studiach.
Ok, ale ona jest bardzo przystępnie napisana i nadaje się na wiele szczebli nauki.
Po co mi nitro skoro i tak narazie nie zamierzam się ścigać?
Hm.. ona ma 2 tomy. Zawsze można wziąć tylko pierwszy opisujący podstawy.
Polecam również "Algorytmy, struktury danych" Piotra Wróblewskiego. To może się nawet bardziej przydać.
Na maturze z informatyki ZAWSZE jest coś z algorytmów. Algorytmy musisz więc umieć wzorowo :)
(09.08.2013, 19:43)Victor napisał(a): Po co mi nitro skoro i tak narazie nie zamierzam się ścigać?

Jeśli tak bardzo zależy Ci tylko na podstawach C++, zawsze możesz poczytać tutoriale w Internecie. Jeśli dodatkowo znasz PHP, nie powinno to stanowić najmniejszego problemu i książka wydaje się w tym wypadku zbędna.

Jednak mimo tego ja tak jak lukas polecam Symfonię Grębosza. Książka jest tak napisana, że nawet jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do C++ i nie wiążesz z nim przyszłości, ale interesujesz się ogólnie programowaniem, to wciągniesz się i nie zauważysz. A jeden dodatkowy język programowania w CV nie zaszkodzi.
Nie polecajcie chłopakowi Symfonii do nauki na maturę. Szkoda czasu. Jeżeli w ogóle będzie tam coś o c++ (w co wątpie), to będą to z pewnością same podstawy. Jest wielu ludzi po studiach informatycznych którzy nie znają c++
PatBateman napisał(a):Jest wielu ludzi po studiach informatycznych którzy nie znają c++

I co w związku z tym? Czy tym ludziom to pomaga? Pomijając fakt, że bezsensownie odświeżasz niemal dwuletni temat, serio uważasz, że w czasach gdy znajomość kilku języków programowania jest niemal niezbędna u informatyka (a przynajmniej programisty) mamy mu polecać postawę "szkoda czasu, wal to, miej 0 ambicji"?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości