Zmiany w regulaminie forum

Założony przez  bryn.

W Regulaminie naszego forum pojawił się nowy punkt: (§3. 7.)

Cytat:Zmiana nazwy zarejestrowanego użytkownika możliwa jest tylko w szczególnych okolicznościach, za zgodą Administracji. Prośbę o zmianę nazwy użytkownika wraz z argumentacją Użytkownik kieruje na adres e-mail administracja@mybboard.pl.

Informuję o tym z racji zapisu w §4. 3.:
Cytat:Administracja zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie. O zmianach użytkownicy będą informowani w dziale "Serwis MyBBoard.pl". /.../ W przypadku sprzeciwu wyrażonego w wiadomości e-mail użytkownik może się domagać usunięcia konta.
Odświeżam wątek by poinformować o kolejnej zmianie. Tym razem zmieniliśmy §3. 3. na:

Cytat:3. Sygnaturka może zawierać grafiki o łącznym rozmiarze do 60 kilobajtów, mieć długość do 1000 znaków (BBcode wliczane w znaki), szerokość maksymalnie 600 pikseli i wysokość maksymalnie 80 pikseli (łącznie, czyli grafika plus tekst).

dla porównania - dotychczas ten zapis brzmiał:

Cytat:3. Sygnaturka może zawierać jedną grafikę o łącznym rozmiarze do 40 kilobajtów, mieć długość do 550 znaków (BBcode wliczane w znaki), szerokość maksymalnie 600 pikseli i wysokość maksymalnie 2 linie lub 40 pikseli (łącznie, czyli grafika plus tekst).
Do Regulaminu został dodany nowy punkt:

§2 Treści na forum

5. Administracja oraz pozostali Członkowie Ekipy MyBB PL posiadający odpowiednie uprawnienia mogą udzielić użytkownikom ostrzeżenia w oparciu o Taryfikator ostrzeżeń zawarty w Załączniku nr 1 do Regulaminu (w przypadku braku reakcji ze strony użytkownika, wartości procentowe i powody kar mogą ulec zmianie).
W związku z dużą ilością próśb o zmianę loginów, które dostajemy na PW (a powinniśmy dostawać na adres mail wraz z wyszczególnieniem skąd ta prośba), postanowiliśmy wprowadzić możliwość samodzielnej zmiany loginu (opcja dostępna w panelu użytkownika), której można dokonać TYLKO RAZ i nowa nazwa użytkownika musi być zaakceptowana przez Administrację.

Zmienia się też zapis w Regulaminie, §3 pkt 7 na:

Cytat:7. Użytkownik może samodzielnie zmienić login tylko jeden raz. Nowa nazwa musi zostać zaakceptowana przez Administrację.

Dotychczas brzmiał:

Cytat:7. Zmiana nazwy zarejestrowanego użytkownika możliwa jest tylko w szczególnych okolicznościach, za zgodą Administracji. Prośbę o zmianę nazwy użytkownika wraz z argumentacją Użytkownik kieruje na adres e-mail administracja@mybboard.pl.
bryn napisał 28.02.2012, 16:21:
Poprawiłem brzmienie starego punktu, bo przez pomyłkę wkleiłeś tu §1.7. zamiast §3.7.
Regulamin został uzupełniony o punkt dotyczący blokad tzw. multikont.

§3 p. 8 brzmi:

Cytat:8. Użytkownik ma prawo do posiadania wyłącznie jednego konta na forum. Tzw. multikonta będą natychmiastowo blokowane.
Do Taryfikatora ostrzeżeń będącego załącznikiem do Regulaminu zostały dodane nowe pozycje:
  • Odkopywanie wątków - ostrzeżenie 10% - wygasa po 2 tygodniach
  • Odświeżanie nie swojego wątku - ostrzeżenie 10% - wygasa po 2 tygodniach

Ostrzeżenia te są uzupełnieniem do nowych punktów w regulaminach działów Skrypt, Tłumaczenia, Pluginy, Style, szablony i grafika, które brzmią:
  • Odkopywanie wątków starszych niż 3 miesiące jest zabronione. Jeżeli w wątku nie rozwiązano Twojego problemu napisz nowy w odpowiednim dziale.
  • Odświeżanie wątku jest dozwolone po 4 dniach od ostatniego posta w nim. Odświeżać wątki może tylko autor tematu i nikt inny.

Zmiany wchodzą w życie od zaraz.
Od dzisiaj zmienia brzmienie §2 pkt 3 dotyczący sygnaturek użytkowników.
Obecnie brzmi on następująco:

Cytat:3. Sygnaturka nie może zawierać grafik, zabronione jest również reklamowanie zewnętrznych serwisów, a także własnych ofert wewnątrz forum MyBB PL (np. reklama własnych tematów w dziale giełda).


Zmiany wchodzą w życie natychmiast, grafiki jak i linki zostały z podpisów usunięte.
Do promocji własnych witryn służy pole www w profilu użytkownika, oraz dział "Zaprezentuj się!".
Od dzisiaj zmienia brzmienie §3 pkt 7 dotyczący zmiany loginów kont.
Obecnie brzmi on następująco:

Cytat:Login jest przypisany do konta na stałe. Administracja nie będzie zmieniać loginów kont na prośbę użytkowników.

Zmiany wchodzą w życie natychmiast - zmiana loginu nie jest już możliwa z profilu.
Prosimy o niewysyłanie PW do członków w tej sprawie, będą one ignorowane.
Dzisiaj w życie wchodzi pewna istotna zmiana regulaminu forum MyBB PL. Dotyczy ona reklamowania własnych stron internetowych przy pomocy sygnaturek. Do tej pory nie pozwalaliśmy na tego typu działania wychodząc z założenia, że do promocji własnych forów służy odpowiedni dział. Stwierdziliśmy, że ograniczanie się tylko do forów MyBB nie ma tutaj sensu, poza tym społeczność powinna móc pochwalić się innym użytkownikom swoimi witrynami o charakterze niekomercyjnym. W związku z tym zmieniliśmy zapis §3 pkt 3 regulaminu dotyczący sygnaturek:

Cytat:Sygnaturka nie może zawierać grafik, zabronione jest również reklamowanie zewnętrznych serwisów o treści komercyjnej (np. strony firmowe, wizytówki). Dopuszczalne jest reklamowanie własnych forów i stron internetowych, a także ofert umieszczonych w dziale giełda serwisu MyBB PL. Wszystkie zewnętrzne linki umieszczone w sygnaturkach automatycznie otrzymują atrybut rel="nofollow".

Teraz każdy zarejestrowany użytkownik może zamieścić w sygnaturce link do własnej strony internetowej lub forum. Oczywiście nie powinny znajdować się tam żadne linki o charakterze czysto reklamowym - tutaj zachęcamy do korzystania z działu Giełda. Wspomniany atrybut nofollow powoduje, że takie akcje spamerskie i tak nie mają sensu: wychodzimy z założenia, że linki są dla społeczności, a nie robotów indeksujących, bądźmy więc względem siebie fair-play ;) Oczywiście będziemy w odpowiedni sposób reagować na sytuacje takie jak zarejestrowanie się jedynie w celu umieszczenia reklamy w sygnaturce.
Dziś modyfikacji uległ punkt regulaminu dotyczący zmiany loginów użytkowników (§3 pkt 7):

Cytat:7. Login jest przypisany do konta na stałe. Administracja nie będzie zmieniać loginów kont na prośbę użytkowników. Wyjątkiem jest prośba o zmianę loginu na imię i nazwisko. W takiej sytuacji Administracja może przychylić się do prośby, z zastrzeżeniem, iż jest to zmiana jednorazowa i nie ma możliwości powrotu do starszego loginu.
Dzisiaj wchodzi w życie nowy punkt regulaminu serwisu MyBB PL w §2 dotyczącym treści umieszczanych na łamach forum:

Cytat:8. W przypadku działów wsparcia technicznego użytkownik powinien korzystać z systemu załączników zamiast zewnętrznych serwisów do umieszczenia w poście zrzutu ekranu. Tematy i posty z samymi zrzutami tego typu będą moderowane i usuwane ponieważ nie gwarantują utrzymania oryginalnej treści (serwisy tego typu często usuwają obrazki po określonym czasie) uniemożliwiając rozwiązywanie problemów.


Punkt ten wprowadzamy, ponieważ często dochodzi do sytuacji, w której użytkownicy umieszczają zrzuty pokazujące problem techniczny, a już nawet po kilku dniach są one niedostępne z powodu usunięcia z serwisu, do którego trafiły. Utrudnia to pracę moderatorom, utrudnia to pomaganie, tak więc zalecamy wykorzystanie załączników.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości