Błąd 403 podczas edycji szablonu index.

Błąd   Założony przez  KuczoR.

Adres forum:
www.ciemna.pl/Forum


Wersja silnika:
1.8.29


Opis problemu:
Witam.
Po próbie edycji szablonu w:
ACP > Style i szablony > Szablony > Mój szablon > Strona główna > index
zapisuję zmiany i wyskakuje okno z komunikatem:

Forbidden
You don't have permission to access this resource.
Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
   

Sprawdzałem już w config.php czy mam super admina, robiłem aktualizację do najnowszej wersji forum i nic to nie daje.
W narzędziach konserwacji widnieje:
Wszystkie pliki i katalogi mają odpowiednie uprawnienia CHMOD.
Dodam tylko że nie dzieje się to wszędzie, np w Nagłówek > Header mogę normalnie wprowadzać zmiany a w index niestety nie.
Czy ktoś miał już taki problem i mógłby mi pomóc go rozwiązać?
Pozdrawiam serdecznie.
Cześć. Sprawdź w logach serwera czy czasem jakiś mechanizm zabezpieczający nie blokuje ci dostępu.

Posiadasz jakieś wtyczki? Jeżeli tak to wyłącz wszystkie i sprawdź.
Oficjalny profil Pecetowicz na Webboard.

Potrzebujesz skonwertować skrypt? Chcesz dokonać migracji z phpBB lub IPS do MyBB albo na odwrót? Napisz do nas.
Od kiedy problem występuje? Czy na domyślnym szablonie jest ten sam problem?
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
(27.11.2021, 15:43)Pecetowicz napisał(a): Cześć. Sprawdź w logach serwera czy czasem jakiś mechanizm zabezpieczający nie blokuje ci dostępu.
Posiadasz jakieś wtyczki? Jeżeli tak to wyłącz wszystkie i sprawdź.
Zabezpieczenie "Modsecurity" hostingu blokowało mi dostęp.
Najdziwniejsze że wszystko było okej, a pewnego dnia przestałem móc edytować index, wcześniej nie wprowadzałem żadnych zmian na forum, nie aktualizowałem go, nie instalowałem żadnych pluginów itp.

(27.11.2021, 15:46)Poftorek napisał(a): Od kiedy problem występuje? Czy na domyślnym szablonie jest ten sam problem?
Na każdym stylu mogłem edytować wszystko tylko na obecnie używanym wystąpił problem.


Problem rozwiązałem kontaktując się z usługodawcą od którego mam wykupiony hosting, stwierdził że coś pozmieniał w ich zabezpieczeniach i działa, nie wnikałem co zrobili ponieważ zadowolił mnie efekt końcowy czyli zażegnanie problemu z edycją.
Cześć. Dobrze że moja odpowiedź okazała się być pomocna. Mógłbyś podać nazwę hostingu z ciekawości?
Pozdrawiam.
Oficjalny profil Pecetowicz na Webboard.

Potrzebujesz skonwertować skrypt? Chcesz dokonać migracji z phpBB lub IPS do MyBB albo na odwrót? Napisz do nas.
(03.12.2021, 17:35)Pecetowicz napisał(a): Cześć. Dobrze że moja odpowiedź okazała się być pomocna. Mógłbyś podać nazwę hostingu z ciekawości?
Pozdrawiam.
Jasne, hosting to proserwer.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości