Pomoc z Google SEO/google search

Założony przez  szymex71.

Adres forum:
https://citiesskylines.pl


Wersja silnika:
1.8.21


Opis problemu:
No więc tak.. Mam problem z błędami w google search. Wszystko zaczęło się od momentu gdy pouzupełniałem plik robots.txt o parę linijek które ponoć były polecane do użytku na forach MyBB... Jak widać był to błąd. Od tego momentu liczba problemów w google search zaczęła rosnąć. Z początku błędów było około 5-8 i dotyczyły czego innego ale teraz jest ich 39 i mowa jest tu głównie o problemach z indeksowaniem z powodu wspomnianego wcześniej pliku. Jak zorientowałem się że przynosi to więcej strat niż korzyści (wyświetlenia zaczęły spadać na łeb na szyję kiedy błędów robiło się coraz więcej a stron "prawidłowych" coraz mniej...) plik txt wyczyściłem. Jednak nie zmieniło to zupełnie nic a błędów zaczęło wręcz przybywać... Przesłałem wskazane błędy do ponownej weryfikacji jednak było to ponad miesiąc temu a dalej nic się w tym temacie nie ruszyło. Tak to wygląda aktualnie w konsoli.. Zaczynam się trochę o to martwić.

   

   

W jaki sposób mogę to teraz naprawić? Czy pozostaje mi czekać czy może jest sposób na przyspieszenie procesu tej ponownej weryfikacji? Liczę na każdą, jakąkolwiek pomoc, byleby doprowadzić to do "normalnego" stanu. Z góry dziękuję.
Okej, chyba znalazłem co było przyczyną. Posiadałem dwie sitemapy. Jedną "googlowską", drugą zrobioną przez jakiś generator. Po ostatnim update-cie MyBB posypały mi się trochę pluginy od Google SEO, które musiałem ustawiać na nowo przez co część działów, czy tematów ma nieco inny link. Jednak w bazie googla, o ile mogę tak powiedzieć, dalej istniały błędne linki (prowadzące do błędu 404). Nie wiem czy usunięcie tej sitemapy rozwiąże wszystkie problemy, ale póki co 5 błędów spadło. Mam nadzieję, że w kolejnych dniach zniknie ich jeszcze więcej, a póki co pozostaje mi czekać.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości