Motyw Emerald brak opcji logowania w wersji mobilnej

Założony przez  erykcz93.

Adres forum:
[forumniepelnosprawni.pl]

Wersja silnika:
[1.8.20] 

Opis problemu:
[Motyw Emerald.      Jak w temacie, mam problem z logowaniem do forum, tylko w wersji mobilnej, u góry na zielonym pasku powinny być 2 opcje, logowanie i rejestracja a jest tylko pusty zielony pasek. Mógłby ktoś mnie nakierować jak to naprawić? Jeszcze trochę zielony w mybb jestem, z góry dzięki ;) ]
sprawdź header_welcomeblock_guest wersji mobilnej
powinno być

<a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=login">{$lang->welcome_login}</a>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=register">{$lang->welcome_register}</a>
Dziwnie masz zrobione to. W szablonie header_welcomeblock_guest dodaj:
<script>
var connected = 0;
</script>
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(28.04.2019, 09:49)musicfan napisał(a): sprawdź header_welcomeblock_guest wersji mobilnej
powinno być

<a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=login">{$lang->welcome_login}</a>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=register">{$lang->welcome_register}</a>

Wygląda to tak
   

(28.04.2019, 09:58)Divir napisał(a): Dziwnie masz zrobione to. W szablonie header_welcomeblock_guest dodaj:
<script>
var connected = 0;
</script>

Dodałem, ale póki co bez efektu

Dodałem konto testowe:

Login: Tester
Hasło: tester123
Wielu użytkowników stylu Emerald zgłaszało problem braku opcji logowania na urządzeniach mobilnych: https://community.mybb.com/thread-212970-page-15.html
Wygląda na to, że to błąd stylu i nie został jeszcze naprawiony.

Jak wygląda Twój szablon header?
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
css3.css
@media (max-width: 768px) {
#threads,#views,#replies,#lastpost,.side,.useroptions{
display: none;
}

zamień useroptions na #menu-deroulant > li:nth-child(-n+5)
Wsparcie poza forum - odpłatne.
(28.04.2019, 10:48)Adrian napisał(a): Wielu użytkowników stylu Emerald zgłaszało problem braku opcji logowania na urządzeniach mobilnych: https://community.mybb.com/thread-212970-page-15.html
Wygląda na to, że to błąd stylu i nie został jeszcze naprawiony.

Jak wygląda Twój szablon header?

<div class="haut" style="height:70px">
<a href="{$mybb->settings['bburl']}" id="logo"><i class="far fa-gem"></i> Forum Niepełnosprawni</a>
<span class="useroptions">
<ul id="menu-deroulant">
<li><a href="{$mybb->settings['bburl']}">Start</a></li>
<li><a href="{$mybb->settings['bburl']}/memberlist.php">Członkowie</a></li>
<li><a href="{$mybb->settings['bburl']}/showteam.php">Ekipa</a></li>
<li><a href="{$mybb->settings['bburl']}/misc.php?action=help">Pomoc</a></li>
<li><a href="{$mybb->settings['bburl']}/search.php">Szukaj</a></li>
{$welcomeblock}
</ul>
</span>
</div>
<div style="width: 100%; height: 70px;"></div>
<div id="header_block"><span id="hb_title">{$mybb->settings['bbname']}<br><span id="hb_desc">Witaj na naszym forum <i class="far fa-smile"></i></span></span></div>
<!-- Start - Navigation menu -->
<nav class="headerlist" style="display:none">
<ul>
 <li><a href="{$mybb->settings['bburl']}"><i class="fa fa-home"></i> Start</a></li><li>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/memberlist.php"><i class="fa fa-users"></i> Członkowie</a></li><li>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/misc.php?action=help"><i class="fa fa-support"></i> Pomoc</a></li><li>
<a href="{$mybb->settings['bburl']}/search.php"><i class="fa fa-search"></i> Szukaj</a>
</li></ul>
</nav>
<!-- End - Navigation menu -->
<center>
<!-- Start - Advice -->
<div id="mobile_member">
</div>
<!-- End - Advice -->
</center>
<div id="container">
<a name="top" id="top"></a>
<div id="header">
<div id="content">
<div class="wrapper">
{$pm_notice}
{$bannedwarning}
{$bbclosedwarning}
{$unreadreports}
{$pending_joinrequests}
{$awaitingusers}
<navigation>
<br />

(28.04.2019, 10:48)Penny napisał(a): css3.css
@media (max-width: 768px) {
#threads,#views,#replies,#lastpost,.side,.useroptions{
display: none;
}

zamień useroptions na #menu-deroulant > li:nth-child(-n+5)

Zrobione, póki co bez efektu, może po paru przeładowaniach coś podziała...
Dodałeś to na końcu w css3.css zamiast podmienić w linii 148
#threads,#views,#replies,#lastpost,.side,.useroptions
Znajdź to i podmień na kod który podałem, a nie dodawaj go na końcu.
Wsparcie poza forum - odpłatne.
(28.04.2019, 11:00)Penny napisał(a): Dodałeś to na końcu w css3.css zamiast podmienić w linii 148
#threads,#views,#replies,#lastpost,.side,.useroptions
Znajdź to i podmień na kod który podałem, a nie dodawaj go na końcu.
Oo Jest lepiej
   
(28.04.2019, 11:05)erykcz93 napisał(a):
(28.04.2019, 11:00)Penny napisał(a): Dodałeś to na końcu w css3.css zamiast podmienić w linii 148
#threads,#views,#replies,#lastpost,.side,.useroptions
Znajdź to i podmień na kod który podałem, a nie dodawaj go na końcu.

[attachment=14632]

Mój błąd, źle zrozumiałem, bo chcesz tylko aby było wyświetlane na zielonym pasku.
W takim razie musisz cofnąć te zmiany w css3.css  a header_welcomeblock_guest powinno być takie
<li><a href="member.php?action=register">Register</a></li>
<li><a href="member.php?action=login">Login</a></li>
<script>
var connected = 0;
</script>

i sprawdź, czy w footer jest tak:


<script>
    if (connected == 0)
    { jQuery("#mobile_member").html("<a href='member.php?action=login'>Login</a> - <a href='member.php?action=register'>Register</a>"); }
    if (connected == 1)
    { document.getElementById("mobile_member").innerHTML = '<a title="Inbox" href="private.php">Inbox</a> - <a title="User CP" href="usercp.php">User CP</a> - <a title="Log Out" href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=logout&amp;logoutkey={$mybb->user['logoutkey']}">Logout</a>'; }
</script>
Wsparcie poza forum - odpłatne.
(28.04.2019, 12:27)Penny napisał(a):
(28.04.2019, 11:05)erykcz93 napisał(a):
(28.04.2019, 11:00)Penny napisał(a): Dodałeś to na końcu w css3.css zamiast podmienić w linii 148
#threads,#views,#replies,#lastpost,.side,.useroptions
Znajdź to i podmień na kod który podałem, a nie dodawaj go na końcu.

Mój błąd, źle zrozumiałem, bo chcesz tylko aby było wyświetlane na zielonym pasku.
W takim razie musisz cofnąć te zmiany w css3.css  a header_welcomeblock_guest powinno być takie
<li><a href="member.php?action=register">Register</a></li>
<li><a href="member.php?action=login">Login</a></li>
<script>
var connected = 0;
</script>

i sprawdź, czy w footer jest tak:


<script>
    if (connected == 0)
    { jQuery("#mobile_member").html("<a href='member.php?action=login'>Login</a> - <a href='member.php?action=register'>Register</a>"); }
    if (connected == 1)
    { document.getElementById("mobile_member").innerHTML = '<a title="Inbox" href="private.php">Inbox</a> - <a title="User CP" href="usercp.php">User CP</a> - <a title="Log Out" href="{$mybb->settings['bburl']}/member.php?action=logout&amp;logoutkey={$mybb->user['logoutkey']}">Logout</a>'; }
</script>
Działa :D Dziękuję!



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości