Jaki hosting polecacie?

Założony przez  TheKubski.

Witam, po 3 latach od posiadania ostatniego forum chciałbym spróbować swoich sił raz jeszcze. Teraz mam pytanie do tych co orientują się w tematach firm hostingowych itp. Który hosting polecacie? - Chciałbym, aby na jakimś serwisie była możliwość załatwienia hostingu i domeny.
Serwisy rejestracji domen z reguły nie mają jakichś super ofert hostingowych.
Home.pl to chyba jedyna sensowna opcja, jeśli chcesz mieć i jedno i drugie u jednego dostawcy.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(20.04.2019, 21:08)Daniel Praźmo napisał(a): Serwisy rejestracji domen z reguły nie mają jakichś super ofert hostingowych.
Home.pl to chyba jedyna sensowna opcja, jeśli chcesz mieć i jedno i drugie u jednego dostawcy.

Ok to w takim razie jakbym miał rozłożyć domenę i hosting na dwa serwisy to co polecasz? - Pamiętam, że jeśli chodzi o hosting to ovh dalej ma się dobrze, a domena?
Polecam,
Domena: ovh.pl
Hosting: linuxpl.com
Aktualnie domenę posiadam na ovh.pl, hosting natomiast na linuxpl.com, jako że od wczoraj wszystko mam skonfigurowane I działa, to całkiem ok to chodzi. Cenowo również przystępnie, przestrzeń dyskowa 10gb, naczytalem się też sporo opinii i taki duet nie powinien mieć problemów, więc polecam ;)
Zależy jakiej domeny potrzebujesz. Super oferte posiada cloudflare, tylko nie wiem, czy już można u nich rejestrować domeny. Wcześniej można było tylko je przenosić i nie obsługiwali .pl, więc te domeny trzymam na ovh. Tanio i i nie miałem żadnych problemów; mają jednak tragiczny panel, w ogóle nieintuicyjny.
Jeśli chodzi o hosting to hostuję w sumie wszystko na digitalocean. Polecam użyć refa: https://m.do.co/c/e6be8b0ee46e łapiesz się wtedy na fajną ofertę do testowania - https://i.imgur.com/8sVBLZ1.png
Przy hostowaniu na ovh miałem często packetloss, więc z ich serwerów zrezygnowałem.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Hosting Przestrzeń: 10 GB, transfer 300 GB/mc wystarczy na małe forum? - Ewentualnie można w przyszłości powiększyć pakiet?
Zależy co masz na myśli przez "małe forum", ale zapewne spokojnie starczy, a nawet będzie stanowczo zanadto.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Panowie, możecie mi wytłumaczyć jak zarejestrować domenę na ovh.pl? - Nie wiem czy jestem ślepy, ale jak daję "zarejestruj domenę" to ciągle przenosi mnie do panelu, gdzie robi się transfer domeny a nie rejestrację :( - Chyba ślepy jestem.
Zapewne jest już zajęta, powinno być napisane.

https://whois.icann.org/en
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(20.04.2019, 21:08)Daniel Praźmo napisał(a): (...) Home.pl to chyba jedyna sensowna opcja, (...)
;D serio? Home? Hosting dla bogaczy. A można mieć to samo u innych dostawców za ułamek tej ceny co śpiewają na fakturach. Wszyscy stamtąd uciekają po roku.

Swoim klientom też polecasz Home'a Nidrax?

Odradzam hostingi z grup Home, Nazwa oraz H88.
(21.04.2019, 18:31)TheKubski napisał(a): Panowie, możecie mi wytłumaczyć jak zarejestrować domenę na ovh.pl? - Nie wiem czy jestem ślepy, ale jak daję "zarejestruj domenę" to ciągle przenosi mnie do panelu, gdzie robi się transfer domeny a nie rejestrację :( - Chyba ślepy jestem.

Czytaj co pisze poniżej miejsca gdzie wpisujesz nazwę domeny, może być zajęta po prostu ;)     
home i nazwy nie poleca, chyba że się lubi przepłacać i gimnastykować przy próbach przeniesienia potem gdzie indziej, jestem w ovh i nie narzekam
(21.04.2019, 19:59)b360 napisał(a): Swoim klientom też polecasz Home'a Nidrax?
1) Nie zajmuję się webdevem, więc nie mam klientów, dla których miałbym się bawić w poszukiwania takich ofert, ale na 100% bym polecał im rozwiązanie domena w OVH + KVM u kogoś zajmującego się stricte hostingiem i serwerami ;)

2) Pierwsze zdanie z mojego posta:
>Serwisy rejestracji domen z reguły nie mają jakichś super ofert hostingowych.
Czy to OVH, czy AZ, czy Nazwa, czy Home czy jakieś inne egzotyczne firmy rejestrujące domeny – nieważne – każda każe sobie bulić niewytłumaczalnie duże pieniądze za hosting, a przynajmniej tak było lata temu, gdy jeszcze się w rozważanie takich opcji bawiłem. Pytanie było o firmę oferującą to i to, więc z braku lepszych alternatyw poleciłem home, bo sam na nich nasłuchałem się najmniej narzekań (oczywiście nie jest to w żadnym stopniu opinia konstruktywna, gdyż jest zbiasowana przez kręgi, w których się obracam)

Skoro już mówimy o rozwiązaniach domena i serwer oddzielnie, to gdy jeszcze ja siedziałem na sharedach to korzystałem z Linuxpl, ale podobno ich oferta się przez te ostatnie 5 lat pogorszyła. Aktualnie siedzę sobie na KVMie w Webh i bardzo sobie ich rozwiązania cenię i tylko co jakiś czas modyfikuję konfigurację, bo nie widzę sensu zmian usługodawców w celu zaoszczędzenia kilkunastu złotych na kwartał.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
(20.04.2019, 20:21)TheKubski napisał(a): Witam, po 3 latach od posiadania ostatniego forum chciałbym spróbować swoich sił raz jeszcze. Teraz mam pytanie do tych co orientują się w tematach firm hostingowych itp. Który hosting polecacie? - Chciałbym, aby na jakimś serwisie była możliwość załatwienia hostingu i domeny.

Ja wziąłem na sdata.net.pl ponieważ okazało się że mają pocztę Zimbra - jest mega. A strona śmiga jak wszędzieUżytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości