Brak certyfikatu ssl w ACP

Inne  Założony przez  PullUp.

Witam, mam na forum zainstalowany certyfikat ssl, na stronie z forum działa bez problemu, natomiast panel administracyjny w dalszym ciągu działa bez niego. Jak i gdzie to zmienić by panel również ładował się z ssl?
Jaki masz szablon w acp?
Domyślny, czy może zmieniałeś?
Szablonu forum nie zmieniałem, jest takim sam odkąd go nabyłem. Nazywa się Flow Templates.
Domena to decoupageforum.pl
Styl panelu administratora w ustawieniach ACP jest domyślny.
(05.04.2019, 15:54)PullUp napisał(a): Szablonu forum nie zmieniałem, jest takim sam odkąd go nabyłem. Nazywa się Flow Templates.
Domena to decoupageforum.pl
Styl panelu administratora w ustawieniach ACP jest domyślny.

Forum również nie działa na SSL gdy wchodzę przez decoupageforum.pl , muszę ręcznie dopisać https:// przed nazwą forum.
Źle podana nazwa forum w pliku konfiguracyjnym.

Jeśli chcesz, żeby forum prawidłowo działało na SSL
wchodzisz w:
Konfiguracja ---> Ustawienia strony i w URL Forum URL Strony Głównej Serwisu zmień z http://decoupageforum.pl na https://decoupageforum.pl
i włącz bezpieczne ciasteczka.

I w zależności skąd masz SSL i jaki masz hosting znajdź opcję "Wymuś SSL" i ją włącz.
W konfiguracji miałem wszystko ustawione, nie wiem dlaczego ssl na forum nie zadziałał. Teraz chodzi normalnie,  aczkolwiek w panelu dalej jest bez niego. Czy włączenie bezpiecznych ciasteczek jest dobrym pomysłem zanim nie ruszy ssl w panelu? Ostatnio jak je włączyłem bez ssl to praktycznie straciłem dostęp do panelu, bo w co bym nie wszedł to mnie wylogowywało, bez cofki na serwerze się nie obeszło. Na serwerze ssl jest włączony.
   
jak wpisuje adres forum to mam niezabezpieczone, jak wpiszę przed adresem https:// to jest dobrze, nawet panel admina https://www.decoupageforum.pl/admin/
Musisz w pliku htaccess ustawić aby przekierowywał wszystko na https
luknij na stronę mybb https://docs.mybb.com/1.8/administration...ity/https/
Pamiętam, że tu również na forum jest temat o konfiguracji htaccess.
(06.04.2019, 12:30)PullUp napisał(a): W konfiguracji miałem wszystko ustawione, nie wiem dlaczego ssl na forum nie zadziałał. Teraz chodzi normalnie,  aczkolwiek w panelu dalej jest bez niego. Czy włączenie bezpiecznych ciasteczek jest dobrym pomysłem zanim nie ruszy ssl w panelu? Ostatnio jak je włączyłem bez ssl to praktycznie straciłem dostęp do panelu, bo w co bym nie wszedł to mnie wylogowywało, bez cofki na serwerze się nie obeszło. Na serwerze ssl jest włączony.

Na hostingu powinieneś mieć opcje "Wymuś HTTPS" czy coś tego typu, lub sam w głównym folderze forum skonfiguruj .htaccess gdzieś tutaj na forum był poradnik do tego i gdy już wszystko będzie ok włącz bezpieczne ciasteczka
Problemy z brakiem kłódki może pomóc rozwiązać stronka: https://www.whynopadlock.com/results/25c...b6e8a92b0a
Tu już wyniki dla twojej witryny.
problem rozwiązany, dzięki wszystkim za pomoc :)
Pojawił się natomiast inny, podejrzewam że "mały problem", konkretnie po zalogowaniu się na swoje konto forum cały czas się ładuje, tak jakby strona nie mogła się do końca załadować. Gdzie szukać przyczyny? Mogę założyć osobny temat ale nie wiem póki co pod co go podpiąć :)Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości