Konwersja daty z Y.m.d na d.m.Y

PHP  Założony przez  Patryk Stefański.

Dzisiaj przychodzę z problemem, który męczy mnie bo irytuje mnie sposób wyświetlania daty.
W bazie danych kolumna datejest ustawiona na date
Wpisując date do bazy danych używam funkcji now()
$polaczenie->query(sprintf("INSERT INTO _news VALUES (NULL, now(), '$title_news', '$post_news')")) 
Ale data w bazie zapisuje się w formacie 2019-02-06, a chciałbym aby była 06.02.2019.

Kombinowałem na różne sposoby
$raw $newsy['date'];
                        $date DateTime::createFromFormat(Y-m-d$raw);
                        echo $date->format('d.m.Y'); 
lub
$old_date $newsy['date'];
                        $new_date date_format($old_dated.c.Y);
                        echo $new_date
Ale nic z powyższego nie działa i wywala errory z %d.%c.%Y tez kombinował i też error
format data w sql tak się zapisuje, przy wyciąganiu możesz sobie to odpowiednio sformatować, ale w bazie tak bedzie jak się zapisuje


Cytat:SQL Date Data Types
MySQL comes with the following data types for storing a date or a date/time value in the database:

DATE - format YYYY-MM-DD
DATETIME - format: YYYY-MM-DD HH:MI:SS
TIMESTAMP - format: YYYY-MM-DD HH:MI:SS
YEAR - format YYYY or YY
To wiem, chodzi mi o konwersje przy wyciąganiu
https://stackoverflow.com/questions/8338...ting-a-tab
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Zapytanie php
$rezultat = @$polaczenie->query("SELECT DATE_FORMAT(date, 'd.m.Y'), id, title, post FROM _news"

Pętla
foreach($news as $newsy) {
 
//linia 105             echo "<td><div class='tabela_users'>$newsy[date]</div></td>"; 

Error
Notice: Undefined index: date in E:\xampp\htdocs\acp\news.php on line 105



Poprawne i działające zapytanie
SELECT *, DATE_FORMAT(date'%d.%m.%Y') AS niceDate FROM _news ORDER BY date DESC 
A nie lepiej formę daty przekonwertować dopiero przy wyrzuceniu na front? Po co do tego angażować bazę i/lub backend?
Większość ludzi poleca przekonwertować w zapytaniu SELECT. Mi też jest tak wygodniej
(06.02.2019, 21:26)Patryk Stefański napisał(a): Większość ludzi poleca przekonwertować w zapytaniu SELECT.
Jakieś źródło na ten temat?
stackoverflow

Szukałeś jakieś 1,5h informacji na temat konwersji daty i większość ludzi pisała DATE_FORMAT w zapytaniu
No bo szukałeś coś typu: 'jak przekonwertować datę w zapytaniu SQL' :P
Więc nie znalazłeś postów dlaczego lepiej tego nie robić po stronie backendu ;)

https://stackoverflow.com/questions/2007...-front-end
Javascriptu kompletnie nie ogarniam, więc i tak raczej z tego nic nie będzie. Zostaje przy back-endzie
Nie musisz znać JSa :P
Wystarczy, że znasz Twiga i zaimplementujesz go u siebie w projekcie jako system szablonowania.
Ze względu, że to amatorski projekt i ze względu na jego prostotę i wykorzystaniu 2(na ten moment) zapytań SELECT z DATE_FORMAT to odpuszczę sobie konwersje we front-endzie
Pomyśl nad wdrożeniem czegoś, bo im młodszy projekt tym wygodniej się go modeluje (zmienia).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości