ProSerwer.pl - Nazwa.pl

Hosting/domeny  Założony przez  PurmeX.

Witam mam pytanie odnośnie pytanie do przenoszenia forum, wczoraj postanowiłem przenieść się z hostingu proserwer.pl na hosting nazwa.pl i takie pytanko

Uzbierało mi się trochę śmieci na FTP i jeżeli zainstaluje na nazwa.pl nowy czysty silnik potem wgram baze danych z mojego aktualnego hostingu proserwer to wszystkie działy i posty będą na swoim miejscu, a potem od nowa zainstalować szablon+pluginy czy muszę całe FTP + Baze przenosić? bo chciałym ftp odchudzić ale tak jest taki syf ze masakra... proszę o odpowiedz jeśli jest coś nie jasne to proszę pytać odpowiem!
Przede wszystkim, zastanowiłbym się raz jeszcze czy warto przechodzić do nazwa.pl, która cieszy się wręcz tragiczną opinią (zasłużenie), a w dodatku nie jest konkurencyjna ofertą do mniejszych usługodawców. Osobiście odradzam, ale to już pozostawiam Tobie.

Wracając do pytania - nie zupełnie. Wszystko zależy od tego jakie masz pluginy, jak dobrze są napisane (proces instalacji i deinstalacji) i na ile grzebią w bazie. Po instalacji czystej paczki MyBB i dorzuceniu swojej bazy danych, będziesz miał np. szablon zaimportowany już (szablony MyBB siedzą w bazie, z wyjątkiem plików dodatkowych, o ile te istnieją w szablonie). Tak samo ustawienia czy konfiguracje pluginów - to też już jest w Twojej bazie. Zainstalowanie ich na nowo nie zawsze przyniesie skutek. Jeśli, dajmy na to - masz plugin do lajków, który Tworzy sobie osobną tabelę, podczas reinstalacji go (ponownej instalacji) prawdopodobnie ten usunie istniejącą tabelę - stracisz dane dot. lajków.
Druga kwestia - foldery typu uploads i tak będziesz musiał przenieść - siedzą tam m.in avatary użytkowników i załączniki.

W skrócie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego co wspominany śmietnik powoduje i jak bardzo komplikuje. Może się okazać, że takie rozwiązanie będzie wystarczające, a możesz utracić część danych i rozsypać sobie forum. Najprościej byłoby spróbować. Wtedy zobaczysz co faktycznie się sypie, a co nie, jednocześnie nie ponosząc żadnego ryzyka (cały czas operujesz na kopii, Twoje forum sobie działa na proserwerze do czasu aż przełączyć domenę).
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Oczywiście ze jak na razie nie będę odchodzić z proserwer dopóki nie przeniosę do nazwy i wszystko będzie smigać jak należy, jak dziś przeniosę forum i coś będę mieć problem/pytanie to się odezwę w tym temacie. Proszę go nie zamykać/usuwać

Dziękuje za informacje
Wszystko ładnie pięknie chodzi jak na razie, jeśli za jakiś czas pokażą się jakieś błędy na pewno skorzystam jeszcze raz. Dziękuje i Pozdrawiam!Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości