Podsumowanie roku 2018

Założony przez  ficus.

Hej! :-) 

Skoro wydarzenia nocy sylwestrowej należą już do przeszłości, możemy na spokojnie podsumować miniony rok z perspektywy naszego serwisu. Bowiem był to rok bogaty w wrażenia. 

Wchodziliśmy w ten rok z dość ambitnymi planami, które szybko zostały zweryfikowane, a część z nich, wpasowująca się w naszą misję, stosunkowo wolno, ale konsekwentnie jest realizowana. W kwietniu na zasłużoną "emeryturę" postanowił odejść nasz wieloletni administrator główny - @Łukasz Tkacz. Jego rolę przejmuje dotychczasowy administrator techniczny, @RadnoK. W tym miejscu chciałbym Wam chłopaki serdecznie podziękować, wasz wkład jest i był nieoceniony!
Kolejne trzęsienie ziemi zaskoczyło nas wraz z informacją o śmierci człowieka, który od samego początku stał za sukcesem tego serwisu, Damiana. Niewiele później zostaliśmy zmuszeni do przyśpieszenia planów, które wówczas były jeszcze na wczesnym etapie – rebrandingu mybboard.pl na webboard.pl. Sam proces rebrandingu był daleki od ideału, co też odbiło się na naszych wynikach. Dziś możemy już śmiało powiedzieć, że wracamy do stanu poprzedniego i ruszamy naprzód!

Od czasu rebrandingu nastąpiła seria mniejszych zmian, których szczególnie nie nagłaśnialiśmy. Rozbudowaliśmy naszą wtyczkę do oznaczania najlepszych odpowiedzi o statystyki, wyszukiwanie oraz ranking tygodniowy. Wprowadziliśmy też popularne lajki, w miejsce standardowej reputacji w postach. Zreorganizowaliśmy sposób udzielania wsparcia, zrezygnowaliśmy z starych akcji na rzecz poprawy naturalnej ścieżki proszenia oraz udzielania pomocy. Za szybko jest by mówić o efektach, zwłaszcza, że ostatnie zmiany (np. ranking) zostały wprowadzone tydzień, dwa tygodnie temu. Z kolei w samego sylwestra wykonaliśmy kolejny krok ku unowocześnianiu naszego motywu – przebudowaliśmy całkowicie górną część strony, dodając też szybką nawigację po działach. Zmianie uległ też panel użytkownika, który przeszedł niemalże kompletną metamorfozę. Jedną z ważniejszych "nowości" jest powrót powiadomień. Od czasu gdy byliśmy zmuszeni z nich zrezygnować, wtyczka MyAlerts dojrzała już na tyle by dać jej drugą szansę. 
Dajcie znać co sądzicie o kierunku zmian jaki obraliśmy, z chęcią też usłyszymy sugestie co do kolejnych kroków! 

W imieniu ekipy życzę Wam wszystkiego najlepszego w nowym obecnym roku!
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Również chciałbym podziękować ekipie mybboard jak i użytkownikom którzy pomagali mi przez cały ubiegły rok. Życzę wszystkiego dobrego w 2019 roku, oby był bardziej lepszy niż poprzedni.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości