Hasła z IPS nie zostały przeniesione.

Merge System  Założony przez  Edingos.

Hej, 

pobrałem narzędzie Merge System, żeby przenieść wszystkie dane z poprzedniego forum IPS. Wszystko przebiegło pomyślnie oprócz przeniesienia haseł. Użytkowników jest około 10 tysięcy, więc wysłanie każdemu requesta o zmianę hasła lub przypomnienie nie wchodzi w gre, tak samo z wyczyszczeniem ich. Wszystkie inne rekordy zostały przeniesione, natomiast rekordy haseł nie zostały zaimportowane do bazy danych MyBB.
password, salt, loginkey

W czym może tkwić błąd, jest jakiś inny merge system, który na pewno przeniesie te hasła do nowej bazy?
Przenoszenie haseł to częsty problem w migracji między silnikami. O ile IPB nie korzysta z tego samego sposobu hashowania co MyBB (a zakładam, że nie), nie masz możliwości przeniesienia tych haseł.
W momencie hashowania oryginalne hasło bezpowrotnie przepada (a przynajmniej powinno).

Niestety nie masz innej opcji niż liczyć na reset haseł przez użytkowników. Rozwiązanie to wcale nie jest złe, jest popularną praktyką w momencie np. nieautoryzowanego dostępu do bazy na wielokrotnie większych zbiorach użytkowników niż 10 tyś (z czego prawdopodobnie aktywnych jest zaledwie cząstka).

Teoretycznie, mógłbyś jeszcze zmienić sposób hashowania w bazie MyBB (konieczna edycja w plikach skryptu) na tożsamy z tym z IPS. Opcja dość upierdliwa do utrzymywania (przy każdej aktualizacji musiałbyś kontrolować by nie nadpisać tych zmian.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
(16.12.2018, 12:19)ficus napisał(a): Przenoszenie haseł to częsty problem w migracji między silnikami. O ile IPB nie korzysta z tego samego sposobu hashowania co MyBB (a zakładam, że nie), nie masz możliwości przeniesienia tych haseł.
W momencie hashowania oryginalne hasło bezpowrotnie przepada (a przynajmniej powinno).

Niestety nie masz innej opcji niż liczyć na reset haseł przez użytkowników. Rozwiązanie to wcale nie jest złe, jest popularną praktyką w momencie np. nieautoryzowanego dostępu do bazy na wielokrotnie większych zbiorach użytkowników niż 10 tyś (z czego prawdopodobnie aktywnych jest zaledwie cząstka).

Teoretycznie, mógłbyś jeszcze zmienić sposób hashowania w bazie MyBB (konieczna edycja w plikach skryptu) na tożsamy z tym z IPS. Opcja dość upierdliwa do utrzymywania (przy każdej aktualizacji musiałbyś kontrolować by nie nadpisać tych zmian.
Użycie dvz hash I zaimplementowanie tam algorytmu z ips nie pomoże tutaj?
Nie byłoby problemów przy aktualizacji, jedynie przy przejściu na =<1.9 może być różnie.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(17.12.2018, 09:58)Divir napisał(a): Użycie dvz hash I zaimplementowanie tam algorytmu z ips nie pomoże tutaj?
Nie byłoby problemów przy aktualizacji, jedynie przy przejściu na =<1.9 może być różnie.

Nie wiem, nie korzystałem z tego pluginu nigdy. Możliwe.
Jest jeszcze kwestia tego jak plugin zarządza bazą, z tego co kojarzę to w mybb domyślnie mamy dwie kolumny: na sól i na hash. Nawet jeśli udałoby się zastosować algorytm z IPS jakikolwiek by on nie był, będzie trzeba ręcznie przenieść kolumny z hasłami do nowej bazy, bo plugin na pewno nie wpłynie na merge system. Do tego, podczas konwersji z phpbb na mybb, ten lubi zmieniać... ID użytkowników, wypełniając luki w numeracji (usunięci userzy) kolejnymi userami. Więc jeśli podobnie zachowuje się przy IPS, to wtedy przy ręcznym przenoszeniu kolumn trzeba by porównywać np. maile, zamiast ID - nie byłoby to proste wrzucenie najzwyklejszego inserta.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości