Conversations System - kilka problemów

Założony przez  szymex71.

Adres forum:
citiesskylines.pl


Wersja silnika:
1.8.15


Opis problemu:
Odbiegając już nieco od tematu importu starych wiadomości (który i tak dalej jest aktualny) zauważyłem w pluginie kilka błędów, które niestety znacząco utrudniają korzystanie z niego.
1. Nie da się scrollować wiadomości - z racji auto odświeżania co chwilę okienko zjeżdża nam na sam dół konwersacji co jest dość uciążliwe.
2. Nie dochodzą powiadomienia, domyślam się że również z racji auto refreshu.. Okienko z powiadomieniem pojawi się dopiero po oznaczeniu konwersacji jako nieprzeczytana a to w zasadzie dyskwalifikuje cały ten plugin.

Poradziłby ktoś jak można to naprawić? Sam tego nie zrobię a szkoda by było zrezygnować z pluginu bo zamysł jest naprawdę świetny.
Sprawdz na domyslnym stylu jesli sie potwierdzi zglos blad autorowi
To swieza nie dopracowana wtyczka
Na domyślnym stylu problem też się pojawia ale zauważyłem pewną zależność. Powiadomienie o nowej wiadomości pojawia się tylko i wyłącznie przy rozpoczęciu nowej konwersacji.
Mam na myśli to, że powiadomienie nie działa na nieprzeczytane wiadomości w konwersacji tylko na nowe, jeszcze nie otworzone konwersacje. Po pierwszym otworzeniu konwersacji następne wiadomości w niej nie powodują już wyświetlenia się powiadomienia.

Można to w jakiś łatwy sposób naprawić aby powiadomienia wyświetlały się przy każdej wiadomości a nie przy nowej, dopiero rozpoczętej, konwersacji?
Czy pozostaje pisanie do autora?

Edit: autora już poinformowałem jednak jeżeli ktoś wiedziałby jak to naprawić albo może sam wcześniej przerabiał tą wtyczkę to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc :)
Udało mi się naprawić problem ze scrollowaniem wiadomości ale pozostaje właśnie kwestia powiadomień.
Autor na swoim forum odpisał mi że póki co jest to wersja beta a finalny plugin będzie wydany niedługo ale płatny....

Wolałbym nie wydawać kasy na jeden plugin, tym bardziej że w aktualnej wersji wszystko się zdaje działać poza tymi powiadomieniami.
Tzn, działają, ale tylko na rozpoczętą konwersacje a nie na nową wiadomość.

Jeżeli ktoś mógłby to poprawić albo nakierować mnie na to, to byłbym wdzięczny :)
No dobra, mowisz ze znalazles rozwiazanie ale sie nim nie dzielisz, zawsze tylko dla siebie...

Rozumiem autora wtyczki bo nawet jesli wypuszcza sie cos za darmo to uzytkownikom ciężko jest napisac chociaz dziekuje
Wiesz nawet nie pomyślałem o tym żeby to wrzucić. Generalnie wszystko sprowadza się do usunięcia trzech dwóch linijek. Nie wiem czy poprawnie to jest zrobione jeżeli chodzi o kod ale działa :p
Jak wrócę do domu to podam tutaj co trzeba usunąć.
Okej, aby pozbyć się problemu scrollowania wystarczy usunąć te dwie linijki kodu z szablonu conversation_page
var scrollbar = $(".scrolltable");
            scrollbar.scrollTop(scrollbar.prop("scrollHeight"));
Odświeżanie działa jak należy ale nie scrolluje nas na dół strony co sekundę :)

Pozostają jeszcze powiadomienia..



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości