Jestem administratorem, a nie jestem administratorem

Błąd   Założony przez  robiwielki.

Adres forum:
stronka na XAMPP


Wersja silnika:
1.8.13


Opis problemu:


Witam
 
W pliku inc/config.php mam ustawiony następujący wpis w taki sposób: 
Cytat:$config['super_admins'] = '1'; 

 I nie ma „Opcje administratora” chociaż jestem administratorem.

   
 

A to np. ma

   
 
O co chodzi
Pierwsze pytanie - czy styl to w ogóle przewidział? Prawdopodobnie brakuje po prostu zmiennej w szablonach.
Sprawdź na domyślnym szablonie MyBB czy problem występuje (upewnij się, że szablon nie jest zmodyfikowany).
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Oki, sprawdzam.

I jest tak, tak wczytuję czysty styl i ustawiam jego, to jest to samo. :(

Widać w style "member_profile""

Cytat:<table border="0" cellspacing="{$theme['borderwidth']}" cellpadding="{$theme['tablespace']}" class="tborder">
<tr class="trowmem">
<td></td>
<td>
{$modoptions}
</td>
<td>
{$adminoptions}
</td>
</tr>
</table>

A nie ma tego. :(

(21.10.2018, 08:17)ficus napisał(a): Prawdopodobnie brakuje po prostu zmiennej w szablonach.

To samo z siebie tak się stało ? I gdzie znaleźć rozwiązanie tego czegoś ?
Bo nawet powiem ci że plugin Bump Thread nie działa.
member_profile_adminoptions


<i class="fa fa-external-link-square"></i> <b>Opcje administratora</b><br><br>
<i class="fa fa-exclamation-circle"></i> <a href="{$mybb->settings['bburl']}/{$config['admin_dir']}/index.php?module=user-users&amp;action=edit&amp;uid={$uid}">{$lang->admin_edit_in_acp}</a><br>
<i class="fa fa-gavel"></i> <a href="{$mybb->settings['bburl']}/{$config['admin_dir']}/index.php?module=user-banning&amp;uid={$uid}">{$lang->admin_ban_in_acp}</a><br>




I nie wiem czemu nie ma.
Na pewno twoje ID to 1? Sprawdź jaką masz grupę w bazie danych (tabela users)
Bez dostępu do ACP ciężko powiedzieć, skoro w szablonie jest zmienna. Załóż inne konto, nadaj mu grupę administratora i sprawdź, czy na jego koncie się będą te opcje wyświetlały
(21.10.2018, 08:09)robiwielki napisał(a): A to np. ma
Co oznacza "to" w tym zdaniu?
Sprawdziłem "baza danych" tą co nie ma „Opcja administratora” i innym forum z tą baza danych jest opcja "Opcja administratora".

I w czym rzecz ?  bo na pewno nie w bazie danych ?

Ok, sprawdzam.

Jest:
Cytat:mybb_userfields  
mybb_usergroups  
mybb_users
To, że takie tabele masz w bazie to wiem, gdybyś ich nie miał to MyBB by wysypało błędy, chodziło oto, żebyś sprawdził w tej tabeli przy nazwie swojego użytkownika jakie masz grupy.

Możliwe, że zostało to ukryte z poziomu CSS'a ale to bardzo mało prawdopodobne. Przywróć szablon member_profile_adminoptions do orygianiłu (robiąc wcześniej jego kopie)
   
Mi te opcje się normalnie pojawiają na koncie administratora
:confused:

A ja już wiem, jak niej włączone podać hasło PIN, to się nie pokazuje „Opcja administratora”, a kiedy wyłączne to jest. Ale jazda. jest. 

[Obrazek: attachment.php?thumbnail=14256]    
 
 A co wykonać aby było zadanie „PIN” i było pokazywała się „Opcja administratora” ?
A ja już wiem, jak niej włączone podać hasło PIN, to się nie pokazuje „Opcja administratora”, a kiedy wyłączne to jest. Ale jazda. jest. 

   
 
 A co wykonać aby było zadanie „PIN” i było pokazywała się „Opcja administratora” ?
To pole nie powinno mieć nic wspólnego z tym - i raczej nie ma.

Upewnij się, że:
- Twój użytkownik jest administratorem oraz, że jest w grupie administratorów.
- Przejrzyj uprawnienia swojego użytkownika i zobacz czy nie ma tam jakiejś podejrzanej opcji + porównaj swoje ustawienia z ustawieniami konta, które udostępniłeś @Ardexowi.

Zmienna w ustawieniach dot. super admina nie jest równa adminowi w każdym przypadku, ona jest raczej dodatkiem do grupy admina / zabezpieczeniem, ale bez tej grupy nie posiada wszystkich funkcji.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Jak:

inc/config.php


$config['hide_admin_links'] = 1;


i na dole

$config['secret_pin'] = '2068c59346d453b875bae311f3c73217';


admin/index.php

if(!empty($config['secret_pin']) && (empty($mybb->input['pin']) || md5($mybb->input['pin']) != $config['secret_pin']))

I opcja administrator jest,


 a jak: 


inc/config.php

$config['hide_admin_links'] = 0;


i na dole

$config['secret_pin'] = '';


admin/index.php

if(!empty($config['secret_pin']) && (empty($mybb->input['pin']) || $mybb->input['pin'] != $config['secret_pin']))


To nie ma opcji administratora !
Trochę nawiązuje do twoich innych wątków też tutaj.
Przeprowadź weryfikację plików, najlepiej łącznie z bazą danych. Możesz do tego użyć pluginu autorstwa dvz. Miałem u klienta właśnie taki i kilka innych nieistotnych problemów. Rozwiązałem to przenosząc mybb na wyższą wersje z podmiana wszystkich plików i usuwając zbędne pluginy. Nie pamiętam już co dokładnie naprawiło ten problem, jednak powinno to pomóc.
Pisałeś coś kiedyś, że pluginy nie będą działać na nowszym mybb. Obecnie tylko narażasz się na włamanie. Jakieś pluginy nie są w ogóle istotne na tle bezpieczeństwa. Mybb w tych wersjach dodaje/modyfikuje i tak niemalże same zabezpieczenia, więc żaden plugin nie powinien się popsuć przy poprawnej aktualizacji forum. Jedynie mogą wymagać zmiany kompatybilności, to wszystko. Jeśli jakiś plugin faktycznie nie działa na wyższej wersji, to zdecydowanie warto sprawdzić dlaczego. Może działał jedynie dzięki luce w zabezpieczeniach?
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
(24.10.2018, 11:44)Divir napisał(a): Możesz do tego użyć pluginu autorstwa dvz

To znaczy jakiego ?
(24.10.2018, 15:02)robiwielki napisał(a): To znaczy jakiego ?
https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=980
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości