MyBB 1.9 - plany, nowości

Założony przez  Ardex.

Na mybb.com została dzisiaj pokazana odświeżona oprawa graficzna
   
został także zmieniony nagłówek forum na oficjalnym supporcie, co można by potraktować, że wersja 1.9 jest coraz bliżej wydania. Z tej okazji postanowiliśmy przygotować temat przedstawiający plany developerów skryptu
Jak już Was informowaliśmy, prace nad wersją 2.0 zostały zawieszone, aktualne plany rozwoju skryptu wyglądają następująco (nie wymieniam wszystkich zmian, tylko te, które są najważniejsze):

Wersja 1.9.0
  • Wymaganą wersją PHP będzie 7.1
  • Zaimplementowanie Twiga
  • Stworzenie nowego responsywnego stylu, który będzie miał dwie wersje kolorystyczną - jasną i ciemną. Załączniki jak będzie wyglądały te wersje są umieszczone na dole tematu

Wersja 1.10.0
  • Wdrożenie do skryptu pluginu MyAlerts, który wysyła powiadomienia w przypadku otrzymania nowej wiadomości prywatnej, oznaczenia etc.

Wersja 1.11.0
  • Wprowadzenie konwersacji (cos na zasadzie Facebooka, Twittera) w miejsce dotychczasowych prywatnych wiadomości

Wersja 1.12.0
  • Dodanie możliwości instalacji pluginów bezpośrednio z poziomu ACP (niepotwierdzone w 100%)

Wróćmy natomiast do 1.9
Developerzy informują, że wersja ta jest nastawiona na zmiany w stylu, więc pluginy będą wymagały tylko małych poprawek. Style natomiast trzeba będzie pisać całkowicie od 0, nie będzie opcji, że styl w 1.8 zadziała na 1.9

Data wydania MyBB 1.9?
Aktualnie jest ona nieznana i nie da się oszacować, kiedy zostanie wydana beta. Prawdopodobnie w tym roku, więc wersji stabilnej można będzie się spodziewać nie wcześniej niż w marcu 2019. Justin, główna osoba odpowiedzialna za tworzenie stylu, poinformowała parę dni temu, że styl jest gotowy na 60-70%.  Justin stara się zaznaczać tutaj co zostało już wykonane, a co jeszcze trzeba zrobić.
Co do kwestii technicznych niewiadomo jak szybko developerzy się z nimi uporają. Aktualny stan co zostało do zaimplementowania można sprawdzić tutaj


A teraz popatrzmy na nowy, responsywny styl MyBB.


Załączone pliki Miniatury
                                               
Może i ładnie to się reprezentuje, ale ja wolę poczekać na funkcjonalną wersję by móc sprawdzić jak to wszystko działa :D
Ale się boją tej wersji 2.0 :P Zamiast się bawić w kolorowe style by popracowali nad funkcjonalnością by nie było tak jak teraz, że każda aktualizacja to jest koszmar bo się okazuje, że styl czy pluginy nie działają i trzeba reanimować forum.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Nie można mieć wszystkiego, tym bardziej biorąc pod uwagę że wszystko robią za FREE :)
Ale takimi kłopotami po każdej aktualizacji zniechęcają ludzi do aktualizowania skrypt bądź w ogóle do MyBB.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Nikt nikogo nie zmusza do korzystania, jak komuś nie odpowiada to jak to funkcjonuje, może poszukać czegoś innego :)
I takim myśleniem ludzie tracą potencjalnych użytkowników/klientów bo konkurencja już tak myśleć nie musi.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
(25.10.2018, 14:32)chrumcio napisał(a): Nie można mieć wszystkiego, tym bardziej biorąc pod uwagę że wszystko robią za FREE :)
(07.11.2018, 00:09)chrumcio napisał(a): Nikt nikogo nie zmusza do korzystania, jak komuś nie odpowiada to jak to funkcjonuje, może poszukać czegoś innego :)

Temat jest ostatnio dość popularny zarówno tu, w działach wsparcia, jak i na oficjalnym forum. Jednak mam wrażenie, że zmierza to w trochę złym kierunku. Zgadzam się, że większość roszczeń użytkowników jest z kosmosu i bez poszanowania pracy na wolontariacie. Inna sprawa, że powtarzanie jak mantra "nie musicie korzystać", "nie możesz wymagać bo jest za free" jest... bzdurą. Zaznaczam, że abstrahuje od rzeczywistych działań ekipy MyBB. Idąc tym tokiem rozumowania, dodanie wbudowanych reklam, dodanie szkodliwego kodu też byłoby ok - przecież nie musicie korzystać.

Każdy kto wydaje jakiś produkt, w tym przypadku MyBB, jest za niego odpowiedzialny, niezależnie jakie zyski z tego czerpie. Nie mówię nawet o odpowiedzialności prawnej, a po prostu - zwykłej, ludzkiej. To, że produkt działa w oparciu o opensource tylko sprawia, że odpowiedzialność ta jest większa. Działa w oparciu o społeczność, czy to zwykłych szarych użytkowników, czy kontrybutorów.
Mówienie, że ktoś robi to za "free" jest mylne. Fakt faktem, nie otrzymują bezpośrednio wynagrodzenia, ale - już chociażby dotacje, tak. Co więcej, pieniądze są tylko bezpośrednim miernikiem - wiele osób z ekipy prowadzi też płatne działalności w okół MyBB, które by nie miały prawa bytu gdyby nie duża, rozbudowana społeczność. A nawet jeśli nie - deweloperzy biorą czynny udział przy projekcie (produkcie), z którego korzysta ogrom ludzi, a to jest samo w sobie bardzo cenne doświadczenie, z którego kupony może odcinać później. Po drodze jest multum potencjalnych zysków, jakie ma "oficjalna" ekipa. Niech to nawet będzie tylko satysfakcja z wykonywanej roboty i faktu, że są ludzie, którzy chcą z tego korzystać.

Każda krytyka, każde roszczenie (o ile uzasadnione) jest cenna - świadczy o tym, że społeczność żyje, a przede wszystkim - daje obraz na to, co użytkownicy oczekują od produktu. A każdy produkt robi się dla użytkownika.
Niepoważne byłoby ogłaszanie terminu wydania danej wersji, danej funkcjonalności (tak, zdaje sobie sprawę, że w j.polskim to słowo nie zupełnie występuje w takim kontekście :-) ), krótko mówiąc - rzucanie słów na wiatr byłoby niepoważne. Jeśli coś się mówi - wtedy już ponosisz odpowiedzialność za własne słowa, a gdy sytuacja się powtarza - to pretensje są jak najbardziej uzasadnione.

Raz jeszcze chce zaznaczyć, że jest to bardziej komentarz ogólny, aniżeli zarzut kierowany do teamu MyBB. W skrócie - argument "nie musisz przecież korzystać" nie jest argumentem.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Na demie 1.9 powstał nowy dział - MyBB 1.9 Release Date, żeby w niego wejść trzeba wpisać hasło na 13 małych liter (bez spacji), hasło zawiera jeden znak specjalny gdzieś po środku
https://mybb.jsoltesz.com/mybb-1.9/index.php

Próbujcie swoich sił! ;) Jak wpadniecie na rozwiązanie to koniecznie się pochwalcie!
(10.11.2018, 10:56)Ardex napisał(a): Próbujcie swoich sił! ;) Jak wpadniecie na rozwiązanie to koniecznie się pochwalcie!
Udało mi się odgadnąć hasło, które okazało się być dość oczywiste. Szczególnie jeśli śledzimy forum MyBB.com i działy związane z MyBB 1.9. ;)
Żadna sprawa nie jest przegrana dopóki choć jeden szaleniec o nią walczy. Tylko wariaci są coś warci.
Good job

Powiedz tylko jedno
Jest tam data czy to trol :)
(10.11.2018, 15:47)Supryk napisał(a): Good job

Powiedz tylko jedno
Jest tam data czy to trol :)
Ekipa MyBB nigdy nie podaje konkretnych dat więc oczywiście, że to żart ;)

(10.11.2018, 14:11)Adrian napisał(a):
(10.11.2018, 10:56)Ardex napisał(a): Próbujcie swoich sił! ;) Jak wpadniecie na rozwiązanie to koniecznie się pochwalcie!
Udało mi się odgadnąć hasło, które okazało się być dość oczywiste. Szczególnie jeśli śledzimy forum MyBB.com i działy związane z MyBB 1.9. ;)

Dokładnie, jak pozna się sposób pisania tworców nt dat wydania jakiejkolwiek wersji to odpowiedź staje się dla nas oczywista ;)
Zaplaciłem obsłudze hostingu aby skonwertowali moje forum do phpbb. Bylem dość długo na tym silniku. Aktualizacja to koszmar bo tu dodatek sie sypie tu style itc. Boli mnie to ze z wersji na wersje nic sie nie zmienia mybb nie posiada podstawowych funkcji takich jak zobacz swoje posty oraz powiadomienia, owszem są dodatki ale one po aktualizacji lubią się sypać. W dodatku instalacja ich do łatwych nie należy bowiem należy edytować szablony dla każdego stylu.
W phpbb jest to lepiej zrobione gdy instalujesz np czat to działa on w każdym stylu a instalacja dodatków jest bajecznie prosta. Aktualizacja również jest latwiejsza i nietrzeba reanimować forum.
Ale najwazniejsze phpbb ma powiadomienia i zobacz swoje posty w standardzie . mimo to jestem pełen podziwu dla Administracji tego forum oraz jego społecznośći . Admin tego forum w przeciwieństwie do suportu phpbb dba o nie. :) a własnie tego brakuje phpbb polskiej społeczności i wsparcia.
Zostałem zbanowany za chamstwo takiego trolla jak ja na tym forum nie było:)
Cytat: Boli mnie to ze z wersji na wersje nic sie nie zmienia mybb nie posiada podstawowych funkcji takich jak zobacz swoje posty oraz powiadomienia

Pierwsze jest od razu dostępne w MyBB, powiadomienia gdy zainstalujesz plugin.
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Gdy wyjdzie 1.9 to ten plugin działać nie będzie. Tak ważne funkcje muszą być w standardzie. Z czatu w mybb można zrezygnować gdy nie będzie pluginu w mybb 1.9 ale z tak podstawowych funkcji sie nie da.
Po drugie instalacja pluginu wymaga edycji szablonu do każdego stylu kilka pluginów i bałagan. 
W phpbb wrzucasz plugin do katalogu ext i on działa w każdym stylu bez edycji. Aktualizacja również łatwiejsza.
Mybb zatrzymał się w rozwoju jest skryptem ciężkim w administracji dla zwykłego zjadacza chleba.
Tak po za tym witaj Niebieska:)
Zostałem zbanowany za chamstwo takiego trolla jak ja na tym forum nie było:)Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości