"Atak" użytkowników botów.

Założony przez  szymex71.

Adres forum:
www.citiesskylines.pl


Wersja silnika:
1.8.15


Opis problemu:
Od dwóch może trzech dni codziennie rejestruje się po około 8 użytkowników z emailem sportsa.ovh. Rejestrują się i tyle ich widzieli. Ewidentnie boty.
Co z tym faktem zrobić? Zaraz zmienię pytanie zabezpieczające. Coś jeszcze? Czy takich użytkowników usunąć czy zostawić? Jak jeszcze mogę się zabezpieczyć przed spamerami/botami itp?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Możesz dodać te email jako zbanowany i powinno pomóc.
No tak, nie pomyślałem o tym.
A takie pewnie głupie pytanie, wpisać tam mam tylko końcówkę - sportsa.ovh czy coś w stylu *@sportsa.ovh? :p
Wpisz tak *@sportsa.ovh
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
A ja z kolei odświeżę temat, oprócz "przesiadywania" sobie botów na forum co w sumie aż tak mi nie przeszkadza to niestety te dają radę przebić się przez captcha oraz maila i coraz częściej się rejestrują. Robią to z przeróżnych maili przez co zbanowanie danego adresu nic mi już nie daje. Ip również mają różne więc ten sposób także odpada.
Niedawno dodałem kolejne pytanie zabezpieczające i nic to nie podziałało. Banowanie kolejnych i kolejnych adresów email wydaje mi się bezsensowne bo i tak se znajdą nowy...
Ostatnio doszło już nawet do tego że jeden z zarejestrowanych botów zaczął mi wypisywać na forum chińskie krzaczki.
Co mogę zrobić aby się ich pozbyć albo chociaż sprawić by nie mogły się już rejestrować?
Spróbuj włączyć Stop Forum Spam - ACP -> Konfiguracja -> Stop Forum Spam -> Sprawdzać rejestracje w bazie StopForumSpam.com? ustaw na Tak.
Właśnie to zrobiłem zaraz po napisaniu posta. Zobaczę czy da to jakiś efekt. Wyłączyłem również stare pytanie zabezpieczające zostawiając te nowe oraz stworzyłem jeszcze jedno.
Oczywiście captcha czy potwierdzenie e-mail są aktywne.

Dam znać czy przyniesie to jakiś efekt
I jeszcze jedno -> przy pytaniach zabezpieczających wykorzystuj takie by w odpowiedzi były polskie znaki np:

- Jakiego koloru jest słońce?
- Żółtego

- Jaki owad produkuje miód?
- Pszczoła

itd :)
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Hmm, no tak, w sumie dobry pomysł. Dzięki :)
Póki co cisza ale dam znać jeszcze jutro czy jest już spokój
Ja tego typu daję pytania i jest OK :)
Windows ❼ Forum
Za złudzenia płaci się rzeczywistością...
Tylko głupcy mogą być szczęśliwi - czyż nie warto być głupcem?
Jak Bóg chce komuś dokuczyć odbiera mu rozum.
Podepnij domenę pod cloudflare u mnie problemu z botami nie było.
Aktualnie się uspokoiło. Jeżeli znowu pojawi się problem to będziemy myśleć co dalej.
W każdym razie dzięki wszystkim za pomoc :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości