Style w dziale Style - pobieralnia - usunięcie przestarzałych

Założony przez  Fyeem.

Hej, proponuję usunąć style, które nie są aktualizowane przez autora wątku. Większość z nich jest zdecydowanie przestarzała, a autorzy o nie nie dbają. 

Myślę, że dużo ludzi ich nie używa już, ale na pewno znajdą się ewenementy, które użyją stylu z 2016 roku na MyBB 1.8.19 - a co za tym idzie - powtórzą się wątki z problemami, które zostały (bądź nie) rozwiązane.

Np. @Axwell stara się o to, aby style, które wrzuca były na bieżąco uaktualniane. 
Ja zaś poprosiłem o usunięcie wszystkich stylów, które sam dodałem, ponieważ większość z nich była z 2016 roku, czyli są po prostu nieaktualne. Po co je trzymać, skoro naszą ideą jest to, aby użytkownicy mieli najnowszy silnik na swoich forach. 

Tak samo było kiedyś z poradnikami, zrobiona została czystka, i fajnie! 

Potem można by się brać za dział z pluginami, jest ich tylko 12 stron, uporządkować je, wyrzucić niedziałające / powtarzające się.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Są ludzie, którzy nadal korzystają ze starszych wersji silnika. Ponadto, są też tacy co wolą dostosować niekompatybilny styl niż go robić od zera. Zgadzam się, że obecnie panuje tam lekki syf i z chęcią bym to uporządkował, ale na ten konkretny moment usuwanie nie wchodzi w grę - mając w perspektywie zbliżającą się wersję 1.9 gdzie wszystkie style będą nadawały się do śmieci, czystka teraz nie ma sensu. Przy okazji 1.9 będziemy mogli pomyśleć o lepszym rozwiązaniu działu download.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
(29.09.2018, 13:09)ficus napisał(a): Są ludzie, którzy nadal korzystają ze starszych wersji silnika. Ponadto, są też tacy co wolą dostosować niekompatybilny styl niż go robić od zera. Zgadzam się, że obecnie panuje tam lekki syf i z chęcią bym to uporządkował, ale na ten konkretny moment usuwanie nie wchodzi w grę - mając w perspektywie zbliżającą się wersję 1.9 gdzie wszystkie style będą nadawały się do śmieci, czystka teraz nie ma sensu. Przy okazji 1.9 będziemy mogli pomyśleć o lepszym rozwiązaniu działu download.
Nie bardzo się z tym zgadzam. Co prawda są tacy, ale to już na pewno znikoma mniejszość. Co do 1.9, to tak nie do końca. Czy uważasz, że wszystkie sieci cs czy inne fora od razu przejdą tak wielką zmianę? Nie do końca, myślę też, że u nas wsparcie 1.8 będzie dalej aktywne, bo to jednak nie jest takie proste.

A czystka przyda się zarówno w dziale stylów, jak i pluginów, ponieważ taki syf tam jest, że głowa mała. Poza tym 1.9 nie ma oficjalnej daty premiery, zatem może zejść jeszcze trochę czasu.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
(29.09.2018, 13:19)Fyeem napisał(a): Nie do końca, myślę też, że u nas wsparcie 1.8 będzie dalej aktywne, bo to jednak nie jest takie proste.

Wsparcie dla 1.8 będzie prawdopodobnie trwało tak samo długo jak oficjalne wsparcie dla tej wersji. Czyli prawdopodobnie rok. Nie zmienia to faktu, że od 1.9 będzie można wprowadzić nawet nowy dział downloadu (lub inne rozwiązanie), a ten z 1.8 zostawić samemu sobie.

(29.09.2018, 13:19)Fyeem napisał(a): A czystka przyda się zarówno w dziale stylów, jak i pluginów, ponieważ taki syf tam jest, że głowa mała. Poza tym 1.9 nie ma oficjalnej daty premiery, zatem może zejść jeszcze trochę czasu.

Chce wierzyć, że 1.9 to kwestia najbliższego półrocza, choć znając życie to dość pobożne życzenie :P. Prawdą jest, że przybliżona data alphy już się pojawiała dwukrotnie oraz to, że patrząc po githubie - większość rzeczy jest gotowa, a to już daje jakieś podstawy do zgadywania daty wydania.

Gruntowna czystka tego działu w tym momencie mija się z celem. Mamy ogrom roboty do przetrawienia w związku ze zmianą domeny, a przebudowa tych działów (tak, jak już czyścić to porządnie) pochłonie sporo czasu, którego obecnie nie mamy. Koncepcja zmian w tym dziale pojawiła się tuż po odświeżeniu działu z poradnikami, ale do dziś karta z tym zadaniem zajmuje dość odległe miejsce na liście priorytetów.

Przedyskutujemy to jeszcze wewnętrznie w najbliższych dniach.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
(29.09.2018, 13:28)ficus napisał(a): Nie zmienia to faktu, że od 1.9 będzie można wprowadzić nawet nowy dział downloadu (lub inne rozwiązanie), a ten z 1.8 zostawić samemu sobie.
Dokładnie, to chyba będzie dobre rozwiązanie.

(29.09.2018, 13:28)ficus napisał(a): Chce wierzyć, że 1.9 to kwestia najbliższego półrocza, choć znając życie to dość pobożne życzenie .
Szczerze? Wątpię.

(29.09.2018, 13:28)ficus napisał(a): patrząc po githubie - większość rzeczy jest gotowa, a to już daje jakieś podstawy do zgadywania daty wydania.
Ale.. jeszcze trochę im zostało ;).

(29.09.2018, 13:28)ficus napisał(a): Gruntowna czystka tego działu w tym momencie mija się z celem.
Nie, myślę, że nie mija się z celem. Jest jak najbardziej uzasadniona.

(29.09.2018, 13:28)ficus napisał(a): Mamy ogrom roboty do przetrawienia w związku ze zmianą domeny, a przebudowa tych działów (tak, jak już czyścić to porządnie) pochłonie sporo czasu, którego obecnie nie mamy.
Rozumiem, wraz z @Axwell możemy pomóc, mamy już trochę doświadczenia w testowaniu, i myślę, że nie zawiedliśmy was. ;) Przy tym również możecie na nas liczyć.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Pamiętam, jak siedziałem na mybb 1.6.09, gdy dostępna była już ostatnia wersja 1.6 i pierwsze wersje 1.8. Mieliśmy sporo pluginów pisanych konkretnie dla nas, trochę ingerencji w pliki mybb, podłączonego wordpressa pod mybb i nie było w miarę bezpiecznej możliwości, by zaktualizować się chociażby do 1.6.18 nie mówiąc już o 1.8 :p

Podobnie może być i teraz. Ktoś może siedzieć na starej wersji mybb, mogąc być uziemionym, a czas jednak leci i styl będący na takim forum może się po prostu znudzić. Nie ma sensu usuwać starych szablonów, bo mogą się jeszcze komuś przydać. Póki świadczymy wsparcie dla całej gałęzi 1.8, to style imo powinny zostać, ale z dopiskiem dla jakiej wersji są przeznaczone.
„Lecz biorę całą odpowiedzialność na siebie. Być może się pomyliłem. Ale przecież mylić się jest rzeczą ludzką.”Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości