Koniec IPS (Dawne IPB) - Tylko MyBB!!

Założony przez  michal.rys.356.

Witam wszystkich serdecznie. 
Zawsze byłem zafascynowany silnikiem IPB, póki był i nadal jest ładny. Kiedyś pewnego dnia z nudów przeglądałem internet i przypadkiem natknąłem się na temat o silniku MyBB. Kupiłem jakiś czas temu licencję ipb, co było błędem. Podstawowa licencja aż 783 zł i co pół roku odnowienie 92 zł bo jak nie to zero aktualizacji. Forum nie działa tak szybko jak MyBB, ma napchane tego kodu w kit, za co ogromny minus. MyBB jest bardzo szybkie, bardzo łatwo jest wszystko ogarnąć w acp a w ipb niezbyt.. Rzeczy do ips opróżniają kieszeń do zera, co prowadzi do zdenerwowania. Ja powiedziałem koniec! Za niedługo sprzedaję licencję ipb, zostanę wiecznie przy mybb. MyBB może być nawet i ładniejsze od ipb, wystarczy dobrze napisać styl, mieć ładne grafiki, oczywiście umiejętność programowania to wiadomo że być musi i mamy super szybkie mybb. Na mybb też możemy takie same apki mieć co na ipb, wystarczy napisać. Ja może nie umiem programować ale co nie co znam się na rzeczy. Jestem szczęśliwy że odetchnałem od tego całego ipb. Planem moim to działalność gospodarcza na silniku mybb. Pozdrawiam was wszystkich. Jeden wierny więcej :)
Będziesz pisał odpłatne style i pluginy dla mybb?
No i super. Zdradzisz jakieś plany tej działalności?
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
(09.09.2018, 13:05)Ceem napisał(a): Będziesz pisał odpłatne style i pluginy dla mybb?
Napisałem, że nie umiem programować. To znaczy, że nie ale może w przyszłości będę bo mam zamiar się brać za naukę PHP, później html i css. Nie mam zamiaru wiecznie żerować na kimś lub wiecznie za coś płacić.. chociaż teraz będę jeszcze musiał jakiś czas.

(09.09.2018, 13:15)Fyeem napisał(a): No i super. Zdradzisz jakieś plany tej działalności?
Pewnie. Branża motoryzacyjna, tuning, car audio i takie tematy. Póki co jeszcze muszę uporządkować sprawy życiowe, sprzedać licencję IPB no i zacząć robić. Na samym początku muszę wymyśleć całą strukturę forum wraz z opisami co będzie ciężkie. Później mam zamiar poszukać kogoś dobrego, kto umie zrobić profesjonalnie styl (motyw) forum mybb z ładną grafiką, grafika forum ala IPB ale dużo lepszy mam pomysł, więcej takich dodatków. Kilka pluginów które będę musiał zlecić do pisania za pieniądze, do z czegoś trzeba "zarobić" coś ala commerce z IPS też mam w planach. Czyli ten sklep i wiele innych. Długo będę te forum ogarniał, lecz nie żałuję tego. Powoli do celu, marzenia trzeba spełniać. Przy okazji mam nadzieję, że się czegoś więcej nauczę od was. RODO będę musiał u jakiegoś prawnika ogarnąć, pewnie za to słono będzie trzeba zapłacić ale nic za darmo nie ma na tym świecie. Działalność jak najbardziej legalna, zgodnie z prawem. No i plugin z rodo, że z tym usuwaniem danych usera, kasowaniem postów itd też będę musiał ogarnąć. Ale wszystko na spokojnie, z czasem i powoli :) A tak po krótce, wiem że będzie dobrze i przygotowywuję coś dla was. Może dziś to wrzucę na forum, zobaczymy. Dokładnie wirtualną maszynę, system to FreeBSD 11.2 i386 (32 bit) z zainstalowanym php 7.0, nginx (php fpm) gdzie można będzie skonfigurować maszynkę pod swój router czy nawet hamachi i za darmo forum robić :) Ja akurat mam router to tak jakby mini vps domowy :) i tak można robić latami za free :) lecz wiadomo, że przy starcie trzeba mieć już swoją maszynę czy hosting z domeną. Pozdrawiam :)
Wiec jedno, że spotkałem w swoim życiu wielu takich jak Ty z wielkimi planami, ambicjami, że się nie poddadzą... itd. rzeczywistość zweryfikowała niektóre plany, a wielu poprzestało tylko na marzeniach. Inni nawet chcieli coś zdziałać, ale szkoda było im zaryzykować nawet 100 zł.

Nie porywaj się z motyką na słońce, mierz siły na zamiary, stworzenie teraz forum to nie jest problem, problemem jest jego rozwinięcie do takiego stopnia aby kiedyś stało się dochodowe no chyba, że chcesz całe życie robić za free coś dla ideei.
(09.09.2018, 16:18)aeroflash napisał(a): Wiec jedno, że spotkałem w swoim życiu wielu takich jak Ty z wielkimi planami, ambicjami, że się nie poddadzą... itd. rzeczywistość zweryfikowała niektóre plany, a wielu poprzestało tylko na marzeniach. Inni nawet chcieli coś zdziałać, ale szkoda było im zaryzykować nawet 100 zł.

Nie porywaj się z motyką na słońce, mierz siły na zamiary, stworzenie teraz forum to nie jest problem, problemem jest jego rozwinięcie do takiego stopnia aby kiedyś stało się dochodowe no chyba, że chcesz całe życie robić za free coś dla ideei.

Mi nie szkoda pieniędzy, chociaż nie jestem bogaty i nigdy nie byłem. Pochodzę z biednej rodziny, ale praca więc mam swoje pieniądze i mogę sobie robić z nimi przecież co chcę. A ja nie liczę na ogromne dochody :) takie "dochody" latami się kręcą i ja doskonale jestem tego świadom :)Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości