Dodanie statusów administratorów do panelu bocznego

Poprawka  Założony przez  SamsungPLL.

Adres forum:



Wersja silnika:
1.8.17


Opis problemu:
Witam, chciałbym dodać statusy administratorów (online/offline) do panelu bocznego, coś w stylu tak jak mam na podglądzie profilu to tam jest status (np. Online) (Patrz załącznik)
   
Patrzyłem do szablonu i kod który jest używany na status do Podglądu profilu jest następujący:

<li>{$online_status}</li>

i jakiego kodu mam użyć aby dodać owy status do panelu bocznego. Bo mam nick osoby (np. ja (SamsungPLL)) i chciałbym koło tego nicku dodać owy status.
https://webboard.pl/thread-59929.html
Wsparcie poza forum - odpłatne.
Nie do końca oto mi chodziło, myślę że jak byłby to plugin to nie prosiłbym o pomoc tutaj :P

Mam panel boczny "Kontakt z administracją" i tam chciałbym dodać owe statusy (online/offline) tak jak pokazałem wyżej.
To jest mój panel boczny
[Obrazek: AGcQTQ5.png]

a chciałbym uzyskać taki ze statusem
[Obrazek: GwcTRqH.png]
Możesz to zrobić ewentualnie takim o skryptem, który umieścisz w szablonie footer. W nim sprawdzasz, czy rodzic kto jest online zawiera span o klasie np. admin i czy jego zawartość textowa (nick) jest danym stringiem, np. Cyngielek. Jeśli jest, do danego znacznika (w odpowiednim miejscu w kontakcie) wpisz sformatowaną plakietkę "Online", jeśli nie, "Offline".

Może to nie jest najlepsza metoda, może i da się przerobić/napisać plugin, ale działa. ;)

https://codepen.io/Fyeem/pen/MqpLwj
Tu masz kod wraz z komentarzami.

Oczywiście dostosuj go pod siebie, myślę, że poradzisz sobie.



RE: Status Online w kontakcie
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Jest pewien problem dodaje kod CSS z linku który podałeś i ucina mi pół strony po dodaniu jego a gdy usunę owy kod strona jest normalna

Próbowałem też

panelboczny.css
Dołączane do forumdisplay.php
to ucinało mi stronę w http://mojastrona.pl/forumdisplay.php

panelboczny.css
Dołączane do index.php
to ucinało mi stronę w http://mojastrona.pl/index.php
CSS to tylko dla lepszego wyglądu na demie, wcale nie masz go kopiować.

Tylko kod js do footer i zmieniasz wg tego, co w HTML widzisz.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Tak wiem że CSS jest do lepszego wyglądu ale chciałem go uzyskać też na forum, dziwne czemu tak się dzieje.

Zaraz, zaraz kodu JS nie mam wrzucić do katalogu o nazwie "jscripts" w ftp? :P
(03.09.2018, 14:51)SamsungPLL napisał(a): Tak wiem że CSS jest do lepszego wyglądu ale chciałem go uzyskać też na forum, dziwne czemu tak się dzieje.

Zaraz, zaraz kodu JS nie mam wrzucić do katalogu o nazwie "jscripts" w ftp? :P
Nie, do szablonu footer, chyba wyraźnie to zaznaczyłem w pierwszym poście?
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Nie wiem, albo ja jestem taki zielony albo nie wiem
[Obrazek: aHzGgM2.png]

Dodałem kod JS do szablonu który podałeś (Stopka)
Pokaż jak to dodałeś, pewnie nie umieściłeś tagach
1) http://webmaster.helion.pl/index.php/kjs...odzie-html
2) Skopiowałeś cały kod, mimo tego, że ładnie Ci pokomentowałem, co która linijka przechowuje, mając odrobinę chęci domyśliłbyś się, że należy to zmienić. Ja umiesciłem przykładowy kod HTML, nie ten z Twojego forum. Także pozmieniaj sobie.
3) Czy umieściłeś przy avatarze w kontakcie te kody z HTML? <span id="adminStatus"></span> albo <span id="modStatus"></span>? W nich wyświetli się ten tekst Online/Offline.
4) Ukrywając adres forum nie pomagasz sobie, kolego.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
1) Zrobione, bardzo Ci dziękuje
2) Tak jest to bardzo ładnie pokomentowane lecz chciałem pierwsze wgrać skrypt na forum a potem się z tym bawić
3) Jak najbardziej zrobiłem to
4) Myśle ze adres forum nie jest potrzebny gdyż iż ponieważ wszelkie informacje w postaci ss i wiele więcej zamieszczam w poście

Odnośnie kodu nie rozumiem jeszcze pojęć "Klasa rangi" np. administratora oraz tego "Rodzic"
(04.09.2018, 22:40)SamsungPLL napisał(a): 1) Zrobione, bardzo Ci dziękuje
2) Tak jest to bardzo ładnie pokomentowane lecz chciałem pierwsze wgrać skrypt na forum a potem się z tym bawić
3) Jak najbardziej zrobiłem to
4) Myśle ze adres forum nie jest potrzebny gdyż iż ponieważ wszelkie informacje w postaci ss i wiele więcej zamieszczam w poście

Odnośnie kodu nie rozumiem jeszcze pojęć "Klasa rangi" np. administratora oraz tego "Rodzic"
Klasa rangi - zbadaj element na nie wiem, właścicielu, który w kontakcie jest jako pierwszy - zobaczysz, że ma (powinien) mieć jakąś klasę. To właśnie o nią chodzi.

Rodzic kto jest online - na dole masz taka sekcje - kto jest online - musisz dostać się do bezpośredniego rodzica wszystkich spanów z rangami. Zbadaj element i znajdź węzeł nad spanami z rangami. To o niego chodzi.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Możesz mieć mnie już dość ale nie mogę do tego dojść...

Aktualny skrypt
$(function() {
 const ranksContainer = $(".ranksContainer"); // Rodzic: kto jest online

 const adminStatus = $("#adminStatus"); // Miejsce w sidebar w kontakcie, w którym wyswietli sie status
 const adminRank = $(".vha"); // Klasa rangi administratora

 const modStatus = $("#modStatus"); // Miejsce w sidebar w kontakcie, w którym wyswietli sie status
 const modRank = $(".mod"); // Klasa rangi moderator
 
 // Formatowanie wyświetlania tego statusu
 const statusOnline = '<span style="color: green;"> Online</span>';
 const statusOffline = '<span style="color: red;"> Offline</span>';

 if (ranksContainer.find(adminRank).text() == "SamsungPLL") {
   adminStatus.html(statusOnline);
 } else {
   adminStatus.html(statusOffline);
 }

 if (ranksContainer.find(modRank).text() == "Cyngielek") {
   modStatus.html(statusOnline);
 } else {
   modStatus.html(statusOffline);
 }
});

W panelu bocznym cały czas jestem Online a jak coś źle edytuje to jestem Offline :P

Zbadaj element z panelu bocznego "Kontakt z administracją"
[Obrazek: CqUzA3A.png]

Zbadaj element z "Kto jest online"
[Obrazek: 7BTd5ZA.png]
A ten skrypt gdzie dodajesz ? Spróbuj dodać go do headerinclude, albo do index przed </body>



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości