Dziwny spadek "skuteczności witryny"

Założony przez szymex71.

Adres forum:
www.citiesskylines.pl

Wersja silnika:
1.8.15


Opis problemu:
Dzisiaj dostałem maila o "problemie stanu indeksu w witrynie ... zostały rozwiązane". Po wejściu na stronę rzeczywiście te błędy zniknęły ale to nie o tym. Zacząłem grzebać na tej stronie googla i trafiłem na coś takiego jak "skuteczność witryny". Ku mojemu zdziwieniu wykres prezentuje się tak:
   
Nagle z dnia na dzień z średnio 1,5 tys wyświetleń i 200 kliknięć (czasem było to nawet 3tys/400) spadło praktycznie do zera. Na stronie nic złego nie zauważyłem, ruch jaki był taki raczej jest ale ten wykres mnie mocno niepokoi. Czym może być spowodowany taki spadek, jakie ma konsekwencje i czy/jak to można naprawić?

Jeszcze na koniec z góry przepraszam jeżeli zły dział ale nie mam pojęcia gdzie wstawić taki wątek.

//odświerzam
Jak dokładnie brzmiała treść tego maila i jakie błędy występowały?

Zakładając, że google miał problemy z indeksowaniem Twojej witryny, można założyć też, że skrypty odpowiedzialne za mierzenie "skuteczności" nie mogły komunikować się ze stroną w tym okresie. Jeśli tak, to w najbliższych dniach wykres powinien wrócić do normy.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Cytat:Do właściciela witryny http://citiesskylines.pl/,
Zweryfikowaliśmy Twoją poprawkę problemów Stan indeksu w witrynie http://citiesskylines.pl/. Sprawdzany problem: „Błąd przekierowania”.
Liczba stron w Twojej witrynie, które zostały zweryfikowane jako naprawione: 1.
Aby zbadać pełne szczegóły postępu weryfikacji i dowiedzieć się, czy występują inne problemy do rozwiązania dotyczące: Stan indeksu, skorzystaj z tego linku.
Rzeczywiście spadek zaczął się razem z pojawieniem się błędu. Jednak ten został ponoć naprawiony 30 czerwca (w wykresie) a minęły już prawie dwa tygodnie a statystyki jak złe były tak dalej są :/

Chociaż maila o powodzeniu weryfikacji dostałem 9 lipca i tak też pisze na stronie (Weryfikacja powodzenie Data rozpoczęcia: 10 cze 2018 Udana: 9 lip 2018) więc może rzeczywiście trzeba jeszcze chwilę poczekać.
Niestety nic się nie zmieniło.
Czy to że nie mam (na tej stronie googla) żadnej sitemapy może być problemem?
Przed chwilą dodałem tą mapę: https://citiesskylines.pl/misc.php?googl...emap=index
Zostawić to tak jak jest czy może zrobić mapę za pomocą tej witryny: https://www.xml-sitemaps.com/ i ją dodać? Ta od google seo wydaje mi się trochę "mała" (na xml-sitemaps pisze że dodało 258 a kolejne 242 są w kolejce) ale w tym zakresie się kompletnie nie znam więc może jest wszystko okej?
Okej, był to mój błąd :P
W tamtym czasie strona została przeniesiona na https a w search google dalej widniała wersja http. Dlatego nikt z niej nie korzystał :P
Po dodaniu wersji https wykresy znowu wróciły do normy :)
(15.07.2018, 12:58)szymex71 napisał(a): Zostawić to tak jak jest czy może zrobić mapę za pomocą tej witryny: https://www.xml-sitemaps.com/ i ją dodać? Ta od google seo wydaje mi się trochę "mała" (na xml-sitemaps pisze że dodało 258 a kolejne 242 są w kolejce) ale w tym zakresie się kompletnie nie znam więc może jest wszystko okej?
Zostaw tą od googla jest dużo lepsza niż te darmowe generatory
A jest mała bo jest dzielona na strony :)Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości