Problem z CSS

Błąd   Założony przez  SnowWolf.

Witam, próbuję wykonać swój layout i go zakodować.
Jak zwykle mam problem Z headerem i Panelem bocznym.
Dzisiaj jednak chciałbym się skupić na headerze, a dokładnie na "Menu skrótów"

Aktualnie wygląda tak:
   

Chciałbym przesunąć buttony "Strona główna, użytkownicy itd..." Trochę w lewo.
Nie mam pojęcia jak to zrobić.
Zgaduje, że gryzie mi się to z jakąś inną klasą.
Próbowałem np przez margin-right, ale jedyne co osiągnąłem to:
   

Podsyłam CSS'y menu

header .control-panel ul.menu {
    margin-top: 324px;
    margin-right: 20px;
}

header .control-panel ul {
    list-style: none;
    padding: 0;
    margin: 0;
}
Ikony chcą się przesuwać tylko do momentu, kiedy nie natkną się na css'y logo.
Css'y logo:
header .logo {
    width: 35%;
    float: left;
    margin-top: 109px;
}
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć gdzie robię błąd?

http://snowcotuo.cba.pl/ - Tak, nazwa kreatywna i do tego na cba.. Jednakże na testowanie wystarcza.. xD
Zamiast margin-right spróbuj dać np. margin-left: -100px
Żadne z podanych tutaj rozwiązań nie jest tak naprawdę dobre. Nawet jeśli coś "zadziała" to są to bardziej złudzenia i rozwiązania na krótką metę. Problem jest w tym, że masz w klasie .top dwa elementy, które dzielą ci layout w pionie. Pierwszy element to logo, a drugi control-panel. Ten drugi element ma ustawione opływanie na prawo i szerokość 65% i to właśnie w nim masz to menu, które chciałbyś w lewo. Problem w tym, że ten div zajmuje już całą swoją szerokość. Jak będziesz się bawił marginesami etc. żeby przesunąć menu w lewo to wyjdzie ono poza swojego rodzica. Jeśli chcesz to dobrze zrobić to musisz przebudować swoją strukturę HTML i to menu przenieść całkiem w dół.

Poza tym, zamiast kodować od razu szablony pod fora to radziłbym ci zacząć od czegoś bardziej prostego. Tutaj za szybko zginiesz lub już zginąłęś.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Margin-left działa. Dziękuje ślicznie.

@Divir
Dziękuje za wytłumaczenie, tak jak napisałem wyżej "Zgaduje, że gryzie mi się to z jakąś inną klasą." i się jednak nie mylilem :V

"Poza tym, zamiast kodować od razu szablony pod fora to radziłbym ci zacząć od czegoś bardziej prostego. Tutaj za szybko zginiesz lub już zginąłęś.".
Nie kręci mnie tworzenie indexów dla stron, których realnego zastosowania nie znajdę, ale dziękuje za rade. Wolę skupić się na stylach, które mogą się komuś przydać.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości