Migracja forum z innego hostingu ?

Założony przez  robiwielki.

Mam pytania, bo jest opisane, jak co i po co i jest oki. Ale mam pytanie, bo to można przenosić samą bazę danych, a czy można całe forum w 100% lub jego cześć.  Bo wiem i widziałem że można tylko np. plugin i styl przenieść a resztę dać nowe. Jak sądzicie eksperci ?
Jak najbardziej możesz przenieść sam szablon, cała kopię bazy danych, wszystkie pliki (kopia tego, co jest). Możesz też wyeksportować poszczególne tabele z bazy danych.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
A jeśli można wiedzieć to jeśli ma zachowasz tylko styl to które pliki trzeba skopiować, a które jeśli tylko plugin ?
Bo jeśli chodzi o bazę danych, to na razie nie będzie całość. Chyba że coś tam jest zbędnego ?
Ups, jest tylko mała uwagą.

Co zrobić aby z "bazę danych" myło same konta, wpisy ich,  a nie styl ?   Jak to wykonać ?


Bo chciałbym tak, aby same wpisy i userzy, aby do nowego forum przenieś tylko to.
A drugie aby same w wpisy, userzy i plugin były. A reszta aby niet.
Bo aby skopiować samych userów to mybb_users :)
Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem. Załóżmy, że tak.
Co musisz przenieść:
mybb_forums
mybb_forumpermissions o ile chcesz permisje przenosić
mybb_threads
mybb_users

Są jeszcze tabele od dodatkowych pól w profilu etc. (zaczynają się na "mybb_users"), więc sobie poradzisz jak je również chcesz.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
A jest gdzie opisane, co, od czego są poszczególne pliki?

I jeśli przenoszę z forum na inny hosting, to, jeśli wykonam samą kopie np. "mybb_users" to nie mogę użyć "bigdump" tylko jak to zrobić
(21.12.2017, 18:23)robiwielki napisał(a): A jest gdzie opisane, co, od czego są poszczególne pliki?
O jakich plikach mówisz?

(21.12.2017, 18:23)robiwielki napisał(a): I jeśli przenoszę z forum na inny hosting, to, jeśli wykonam samą kopie np. "mybb_users" to nie mogę użyć "bigdump" tylko jak to zrobić
Czemu nie możesz? Możesz bez problemu użyć bigdump, ale nie musisz.

Ogólnie rzecz biorąc, wydaje mi się że za bardzo kombinujesz coś tutaj. Przenoszenie forum masz opisane tutaj: https://webboard.pl/thread-59163.html
Jak chcesz przenieść tylko poszczególne tabele, to zamiast usuwać wszystkie - robisz to z poszczeglnymi.
Ba, nawet nie musisz nic usuwać. Możesz zamknąć forum, wyłączyć pluginy i przenieść wszystkie pliki na nowy serwer, zaimportować bazę danych, zedytować dane forum (dostęp do bazy danych, adres forum, cookies) i gotowe, forum działa.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Tylko jak wezmę cała bazę danych, to zmienia mi wygląd forum, a Ja chcę, aby wygład został taki jest (nowy), a reszta, (czyli userzy, plugin, rozmowy itp.) było tak jak było na poprzednim forum.
To wgraj czysty styl po prostu.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Ano tak :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości