Wybór pierwszego tabletu graficznego do komputera

Założony przez  Fyeem.

Hej!

Chciałbym kupić jakiś używany, tani (do 50zł) tablet graficzny, którego używałbym do zapoznania się z możliwościami tabletów graficznych w programach do obróbki zdjęć. Nie chcę od razu wydawać po kilkaset złotych, więc celuję na używki. Po prostu spróbować jak to jest obrabiać grafikę za jego pomocą. Coś polecacie? Nie musi być duży, obojętnie jaki, ważne, żeby dało się na nim jakkolwiek pracować.

A propos, tablet graficzny do rysowania - namierzyłem takie cudo, zastanawia mnie, czy jest możliwość, że on nie będzie miał możliwości podłączenia do komputera?
A propos 2, patrzyłem na olx i podobnych, ale wolałbym strony typu "alledrogo" - program ochrony kupujących i sprzedaż pośrednia, od ręki. ;)
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Powiem tak: nie kupuj sprzętu firmy "krzak". Ja się naciąłem i na pierwszy tablet kupiłem jakieś badziewie od Mediona, które miało skopaną obsługę nacisku w piórze i zraziłem się do rysowania na tablecie na długie lata. Jeśli chcesz porządny sprzęt, który będzie przyjemny w obsłudze, to nikt nie robi roboty lepiej niż japoński Wacom. Na rynku jest jeszcze dwóch dosyć ważnych graczy z Chin, mianowicie Huion i Ugee. Sam ich osobiście nie używałem, ale od znajomego grafika, który miał okazję trochę testować, wiem, że jakościowo to nadal nie to samo, co Wacom.

Z używek do 50 zł znalazłem tylko jedną sensowną ofertę na alledrogo:
http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom...02942.html

Możesz jeszcze czekać i liczyć, że za jakiś czas znajdziesz używanego Bamboo Pena lub jakiegoś intuosa. Ewentualnie możesz próbować na aukcjach:
http://allegro.pl/b526-wacom-intuos-art-...57435.html
http://allegro.pl/f340-tablet-graficzny-...20623.html


Chociaż ja na twoim miejscu bym jednak trochę dołożył i kupił sobie nowego One by Wacom. Może być nawet wersja mała zamiast średniej. Ja kupiłem sobie jeszcze poprzednią wersję średniego, bo myślałem, że nie ogarnę na małym spokojnie mojego monitora 2560x1080, ale teraz stwierdzam, że nawet na małym można to robić bez problemu (może nawet jest to wygodniejsze):
http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom...26885.html


Co do pytania 1) I tak i nie. Każdy prawdziwy Tablet Graficzny łączy się do komputera typowo po kablu USB lub bezprzewodowo via Bluetooth/WiFi. Jednak czasami w kategorii z tabletami można znaleźć urządzenia tabletopodobne, typu tablety LCD, które kreślą linie na swoim własnym ekranie i tych nie podłączysz do PC.
Tablety wskazujące przede wszystkim cechują się piórem. Powinno ono mieć wyraźnie widoczną, ruchomą końcówkę i przyciski. Najczęściej mają dwa, ale są też inne warianty:
https://pisces.bbystatic.com/image2/Best...400_sd.jpg
Dobrze jest też patrzeć na dane techniczne. Jeśli w informacjach o tablecie mamy takie dane jak rozdzielczość powierzchni roboczej (podawana w liniach na cal – LPI), czy ilość stopni nacisku (typowe wartości to 1024 lub 2048), to masz do czynienia z typowym tabletem graficznym, którego podłączasz do PC.

Jeśli masz Windowsa 10, polecam też mój artykuł o tabletach z funkcją Windows Ink:
http://dev.nidrax.eu/graphics/fixing-win...r-all--46/
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
http://allegro.pl/tablet-graficzny-wacom...ml#thumb/1

To może na początek ten, na prawdę sensowny zakup?
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Jedyny do 50 zł, ale czy sensowny, to bym nie powiedział. Powierzchnia robocza o wymiarach 8x5 cm to już jednak lekka przesada. No i to jest sprzęt wiekowy, wiec możesz mieć problemy ze sterownikami. Nadal uważam, że lepiej jakbyś odłożył na One by Wacom w wersji S.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Odłóż jeszcze z 100zł i za 150zł kupisz używanego, zadbanego Wacoma.
Odkopuję. Aktualnie na Ali jest promocja na Huiona H430P. Można go wyhaczyć za niecałe $25. Jak na pierwszy tablecik nic więcej do szczęścia nie potrzeba :)

https://www.aliexpress.com/item/HUION-H4...940ae071e9
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości