Ciekawa praca po szkole średniej

Założony przez  Soplica.

Witam czy po szkole średniej i po zdanej maturze można znaleźć jakąś ciekawą pracę? - Nie chcę iść tam gdzie wszyscy czyli do jakiegoś zakładu, gdzie wykonuję się rutynowe pracę na maszynach i pracuje się na 3 zmiany. Uważam, że w takiej pracy nigdy się nic nie osiągnie, a uważam że mam potencjał na coś lepszego i chcę iść przede wszystkim z duchem czasu. Może ktoś orientuję się czy są jakieś miejsca pracy dla osób, które bardzo dobrze obsługują komputer, wiedzą co trenduję w internecie itp?  -

Mam 40km do Wrocławia, może coś ciekawego tam by się znalazło, coś takiego przyszłościowego.
(26.09.2017, 18:32)Soplica napisał(a): Nie chcę iść tam gdzie wszyscy czyli do jakiegoś zakładu, gdzie wykonuję się rutynowe pracę na maszynach i pracuje się na 3 zmiany.
A co ty byś chciał po maturze? Od czegoś cza zacząć.
(26.09.2017, 18:32)Soplica napisał(a): Uważam, że w takiej pracy nigdy się nic nie osiągnie, a uważam że mam potencjał na coś lepszego i chcę iść przede wszystkim z duchem czasu.
Nie pracowałeś i piszesz że nigdy nic się nie osiągnie :O , każdy ma potencjał i chciał by zarabiać po XXX tyś nic nie robiąć :D

Znam ludzi którzy po maturze pracowali na budowie, teraz mają swoje firmy.
Znam ludzi którzy pracowali w zakładach "Tam gdzie ty nie chcesz iść" i udało im się wybić

Z takim zapałem jaki masz to życzę ci powodzenia ....
Zajmij się front-endem, jak już ogarniesz perfekcyjnie (bo przecież masz potencjał), poszukasz sobie ogłoszenia, w których taka osoba zarabia po kilkanaście tysięcy (pełno tego na FB).
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Aktualnie bez studiów też można sobie świetnie poradzić. Trudno coś konkretnego poradzić, jeśli nie wiadomo, co potrafisz :) Niemniej, w dobie pracy zdalnej masz dosyć szeroki wachlarz możliwości: marketing online (social media, kampanie reklamowe), grafika, programowanie, seo, copywriting, wirtualny asystent, fotografia, itd. Tutaj wystarczy chęć do nauki i poświęcony czas na naukę i praktykę. Najlepiej sameu w domu prowadzić pierwsze projekty, żeby móc udowodnić pracodawcy, co potrafisz. Zresztą, przejrzyj sobie oferty pracy np. na https://www.gowork.pl/praca i sprawdź, czego się aktualnie oczekuje od kandydatów. To najlepszy drogowskaz.
Ja prowadzę firmę od kilku lat i zaczynałem jeszcze będąc w technikum tworzyć strony i monetyzować ich ruch. Polecam tego typu pracę, jest mocno "elastyczna" i jest się prawdziwym kowalem swojego losu.
Może zabrzmi to dość banalnie, ale ja uważam, że przyszłość leży w "podstawowych" zawodach, tj. fryzjer, fizjoterapeuta, spawacz czy elektryk. Zaraz będzie przesyt programistów lub sztuczna inteligencja wytnie te zawody w pień. A elektryków czy nawet właśnie fryzjerów, malarzy, budowlańców będzie potrzeba na rynku. Spośród tych, które wymieniłem wybrałbym pewnie elektryka. Tutaj możesz poczytać o zaletach takiej pracy i mankamentach z nią związaną: https://www.wadyzalety.pl/artykul/wady-i...o-elektryk Możesz też ewentualnie uderzyć do biura karier na uczelni. Jeśli działa sprawnie, to podpowiedzą Ci jakich zawodów brakuje na rynku.
W sumie wiele tutaj zależy od tego co umiesz oraz jakie masz zainteresowania. Chcę jednak wspomnieć, ze nie zawsze studia gwarantują znalezienie dobrej pracy. I często o wiele ważniejsze są tutaj własne konkretne umiejętności.

Od siebie polecam wziąc pod uwagę zrobienie uprawnień elektrycznych albo gazowych. Można je zrobić w formie online:
https://uprawnieniaelektryczne.pl/uprawn...tyczne-g1/

Elektrycy obecnie zarabiają dobre pieniadze.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości