Błąd SQL:2002 - php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not kno

Błąd   Założony przez  StwardnienieRozsiane.info.

Cześć,
Od rana przy próbie wejścia na forum pojawia mi się taki komunikat. Wczoraj jeszcze wszystko działało.

MyBB napotkało wewnętrzny błąd w zapytaniu SQL i nie może kontynuować.
Błąd SQL:2002 - php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known

Zapytanie:[READ] Unable to connect to MySQL server

Hosting to home.pl
Forum działa od półtora roku, wcześniej nie było żadnych problemów. W ostatnim czasie nikt nic nie ruszał ani w plikach, ani w ustawieniach bazy danych, błąd powstał samoczynnie. 
Bardzo proszę o pomoc.
PS Nie jestem pewna wersji MyBB, od kilku miesięcy nie robiłam aktualizacji, ale nie mogę sobie teraz przypomnieć na której skończyłam. Do panelu admina nie mam dostępu (błąd ten sam jak przy zwykłym wejściu na forum).
Jak w komunikacje skrypt nie może połączyć się z bazą danych, upewnij się że w pliku inc/config.php masz prawidłowe dane.
Dodatkowo sprawdź czy do samej bazy idzie się zalogować może jakieś problemy techniczne po stronie hostingu
Dziękuję. Niestety, dane są poprawne. Zalogowałam się nimi do phpMyAdmin na home.pl - nie było z tym problemu.
Jak inaczej mogę spróbować rozwiązać problem?
Udało mi się naprawić. Okazało się, że home.pl zmieniło dopuszczalne nazwy hosta bazy danych. Po zmianie - forum działa.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości