Windows/Linux

Inne  Założony przez  elclasicio.

Mam takie szybkie pytanko,ostatnio się nad tym głowiłem czytałem trochę w internecie ale nadal nie jestem pewien co wybrać.
Proszę o odpowiedź windows czy linux ? Proszę również aby wypowiedziały się tylko osoby które korzystały z obu systemów ::D
1. Czy chcesz wydać pieniądze na system operacyjny?
2. Czy korzystałeś z któregokolwiek systemu wcześniej?
3. Do czego będzie Ci potrzebny sprzęt z danym systemem operacyjnym?
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
(26.08.2017, 19:54)Fyeem napisał(a): 1. Czy chcesz wydać pieniądze na system operacyjny?
2. Czy korzystałeś z któregokolwiek systemu wcześniej?
3. Do czego będzie Ci potrzebny sprzęt z danym systemem operacyjnym?

1.Wolałbym nie 
2.Tylko z windowsa
3.Gry,Tworzenie stron internetowych (Głównie for internetowych)
(26.08.2017, 20:05)elclasicio napisał(a): 1.Wolałbym nie
To Linux.
(26.08.2017, 20:05)elclasicio napisał(a): 2.Tylko z windowsa
Możesz pozostać na tym, co potrafisz na okienkach, albo rozwijać swoje umiejętności na pingwinku.
(26.08.2017, 20:05)elclasicio napisał(a): 3.Gry,Tworzenie stron internetowych (Głównie for internetowych)
Mniej problemów z grami będziesz miał na Windowsie, do tworzenia stron internetowych nada się zarówno Windows, jak i Linux.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Tylko linux. Gry steam przeważnie na nim działają, ciągle to więcej tytułów jest również na nim dostępna. Jeśli nie - zawsze masz wine i playonlinux.
Linux:
+ większość developerów na nim pracuje
+ większość dystrybucji jest bardzo szybka
+ wszystko możesz dostosować do swoich preferencji
+ wybierasz środowisko graficzne jakie tylko chcesz
+ nie spotkałem się jeszcze z problemami ze zgodnością (np. w pluginach npm, działały niektóre tylko na linuxie)
+ chce czegoś co jest tylko pod windows? Używam wine lub playonlinux (w praktyce nie używam tego wcale, nie mam potrzeby)
+ dużo łatwiej znaleźć rozwiązanie problemu (gdy googluje coś związanego z windowsem muszę otwierać przeważnie po kilka stron i buszować przez kilkadziesiąt odpowiedzi)
+ duuużo mniej zagrożeń
+ bardziej stabilny
+ wiele świetnych rozwiązań pod developerke, które na windowsie da się osiągnąć instalując wiele innych programów, a i tak prawdopodobnie będzie to działać dość sztucznie
+ brak nagłych aktualizacji z kosmosu
+ wiele więcej
= mniej popularny niż windows (nie przeszkadza to w sumie w niczym, suchy fakt)
= inny niż windows (to akurat dla mnie bardzo dobre, ale na początku wymaga przestawienia)
- niektóre programy (te które są tylko na windowsa) ciężej uruchomić z tego względu, że musisz je emulować

Mam windowsa obok linuxa tylko do grania w samp. Kilka lat temu próbowałem go odpalić na linuxie i dało radę spokojnie, ale nie chce mi się tego robić. Windows 10 oferuje coś w stylu "Linux shell in Windows 10", ale testowałem i moim zdaniem działa to okropnie. Strasznie wolne i pobugowane, wymaga wiele pracy. Dużo lepiej byłoby zapewne po prostu usprawnić ich konsole.

Ja na twoim miejscu zainstalowałbym sobie linux mint (https://distrowatch.com/ - po prawo masz ranking) i przetestował. Ponadto na youtube masz pełno filmików, które mogą ci świetnie przedstawić system. Pamiętaj, że to co robisz przez klikanie w linuxie, możesz przeważnie zrobić dużo szybciej w konsoli. Twój wybór jak wolisz.
Kodowanie, edycja i tworzenie styli, for, stron, poszczególnych elementów - polecane szczególnie dla osób, które nie potrafią sobie poradzić z problemami.
Wszystko zależy od zastosowania.

Jak robisz coś via ssh, firefox, thunderbird to zwykły linux mint / Ubuntu da sobie radę.
Ubuntu ma dobre wsparcie i chyba każdy problem na ich forum był opisany.
Jak lubisz minimalizm to Debian, którego uważam za najczystszy system w trybie graficznym.

Pod serwery Centos / Debian

Windows do gier ze względu na dobrą dostępność sterowników i moim zdaniem lepszą wydajność. Linuxy są dość często w tyle z wydajnością w grach a jeszcze jak gra nie ma wsparcia linuxa to w ogóle tracisz na emulacji.
Hosting indywidualny tylko w xCenter.pl | Hosting | Certyfikaty SSL | Serwery VPS | Rozwiązania dedykowane | Administracja



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości