Zapraszamy do nowego działu poradników!

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Mam wielką przyjemność ogłosić, że w ostatnim czasie przeprowadziliśmy kompletną przebudowę działu poradników :) Z inicjatywy ficusa, który niedawno dołączył do ekipy serwisu MyBB PL, zajęliśmy się nie tylko zwiększeniem jego czytelności, ale także zmianą organizacji i przeredagowaniem istniejących już treści. Poradniki dodawane do tej pory zostały dokładnie sprawdzone i jeżeli dotyczyły starych wersji lub nie spełniały naszych kryteriów związanych z budową, postanowiliśmy je archiwizować.

   


W innych przypadkach zyskały zupełnie nowy wygląd: eksponujemy kategorię, a cały wpis jest podzielony na sekcje, do których można uzyskać szybki dostęp za pomocą spisu treści. Każda z sekcji może być też osobno linkowana, co powinno dodatkowo ułatwić kierowanie użytkowników do rozwiązań problemów i użytecznych porad. Oczywiście podczas tworzenia nowego poradnika zobaczycie stosowny formularz, w którym dobierzecie jego cechy tak, aby wszystko było jasne.

   


Przebudowie uległa także lista poradników, cały ich dział. Zamiast standardowego układu zobaczycie w nim listę z wyszczególnieniem na poszczególne kategorie (każdy poradnik ma stosowną ikonkę):
  • Edycja szablonów / wygląd
  • Nowe funkcje
  • Pluginy
  • Serwer
  • Inne

Rzecz jasna nie ma problemu z tym, aby wyświetlać jedynie poradniki z tej grupy, która faktycznie Was interesuje.
Od dziś wchodzi ponadto w życie standard edycyjny poradników opracowany przez ficusa. Opisuje on szczegółowo, jakie informacje powinien zawierać poradnik i jak powinien zostać sformatowany. Wszystkie nowe tematy w tym dziale są przez nas moderowane i jeżeli nie będą spełniały tych wymagań, autor zostanie poinformowany i poproszony o dokonanie stosownych poprawek.

Z tego miejsca dziękuję nie tylko ficusowi, ale całej ekipie za trud włożony w przebudowę tego jakże ważnego działu. Forum od dawna było istną skarbnicą wiedzy, niemniej nie zawsze była ona na wyciągnięcie ręki i w odpowiedniej formie. Teraz jest inaczej.
To tyle. Aby dalej nie przynudzać pozostaje mi zaprosić Was do nowego działu poradników :)
No, no.. świetna robota @Łukasz Tkacz.

Jedyny minus jaki zauważyłem to wygląd kiedy temat poradnika zawiera posty. Nie podoba mnie się połączenie wątku z pierwszym postem - poradnik wtedy jest taki mały (można wyeliminować to poprzez archiwizację postów). Summa Summarum - świetna robota! :)

A i jak jest ze spisem treści? W podglądzie wątku w tym dziale nie pokazuje się spis treści stworzony "ze step'ów", może o czymś nie wiem lub pokaże się po moderacji tematu?
myCreedo napisał 18.12.2016, 18:16:
Wygeneruje się (będzie widoczny) dopiero po moderacji poradnika ;)
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
(18.12.2016, 17:40)Fyeem napisał(a): Nie podoba mnie się połączenie wątku z pierwszym postem - poradnik wtedy jest taki mały (można wyeliminować to poprzez archiwizację postów).

I tu wchodzi kwestia co uznajemy za poradnik a co za losowy post z działu pomocy. Posty raczej zostaną - zawsze jest szansa, że społeczność doradzi jak polepszyć dany tutorial :-)

(18.12.2016, 17:40)Fyeem napisał(a): A i jak jest ze spisem treści? W podglądzie wątku w tym dziale nie pokazuje się spis treści stworzony "ze step'ów", może o czymś nie wiem lub pokaże się po moderacji tematu?

Generuje się automatycznie po napisaniu tematu.
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości