Formatowanie nazw użytkownika wg. grupy

Założony przez Poftorek.

Ostylowanie nazwy użytkownika przenosząc style do arkuszy .css. Ten sposób przydaje się w przypadku kiedy mamy zbyt dużą ilość znaków, aby zmienić to w normalnych ustawieniach lub gdy chcemy, aby wszystkie rangi były dostępne do edycji w jednym pliku.
Tak, możesz zrobić identycznie z innymi grupami, wystarczy zmienić nazwę klasy oraz kolory / dodać inny efekt.

1 Utworzenie arkuszy .css


Wchodzimy w ACP -> Style i szablony -> Twój styl -> Stwórz nowy arkusz CSS -> Nazwa: rangi.css
Jako zawartość podaj tam poniższy kod:
.admin {
color: #ff0000;
font-weight: bold;
}

2 Edycja grupy


Edytuj grupę i w formacie wyświetlania, wpisz:
<span class="admin">{username}</span

ExtraTip - Dodanie ikonki FA FA przed rangę:
1. Wchodzimy do ACP - Style i Szablony - Szablony - Twój Szablon - Nagłówek 
Wybieramy szablon headerinclude
Wyszukujemy
{$stylesheets

Zamieniamy na 
<link rel="stylesheet" href="{$mybb->asset_url}/font-awesome-4.6.3/css/font-awesome.min.css">
{
$stylesheets

2. Na tej stronie wyszukujemy interesującą nas ikonę.
3. Kopiujemy jej kod, i wklejamy przed {username} z kroku 3.
4. Pobieramy tę paczkę a następnie wrzucamy zawartość (folder font-awesome-4.6.3) do głównego katalogu z silnikiem forum (public_html)
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Weź pod uwagę jedno. Trzeba na każdym stylu dodwać ten CSS, w ACP trzeba w plikach zmieniać i po aktualizacji MyBB się usiną te klasy bo nadpisze się plik. Jak ktoś ma np 15 styli na forum no to taka zmiana kolorowania będzie trochę nudna.
Ale w przypadku kiedy zbyt długi jest format, takie rozwiązanie jest przydatne.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Zawsze można to wpisać z własnym arkuszu .css wrzuconym na serwer i w efekcie jedyna zmiana w wypadku każdego stylu to zaincludowanie dodatkowego arkusza w headerinclude.
Inna sprawa - forum używające tylu stylów na raz powinno zostać zapomniane przez internet, na forum testowym gdzie się po prostu testuje - takie formatowanie jest zbędne
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Każdy sposób, który działa jest dobry. Ja podałem taką wersję, jeżeli ktoś nie chce się z tym użerać, użyje waszego sposobu bądź się podda.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
https://webboard.pl/thread-65675.html
To jest to?
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Nie. To jest kolor rangi normalnej a to co podałeś, to jest Tytuł użytkownika.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
hmmm
1. To nie ranga tylko ostylowanie nazwy użytkownika
2. Lepiej dodać klase do już gotowego arkusza global.css bo te klasy i tak będą wczytywane wszędzie, a zaoszczędzimy jedno zapytanie HTTP

Popraw tytuł
Tytuł poprawiony.
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
"Oscylowanie nazwy użytkownika" xd
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Cytat:1. To nie ranga tylko ostylowanie nazwy użytkownika
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
Ostylowanie a nie oscylowanie.
Napisalem ze literowke zrobiles w tytule bo to z wachaniem nie ma nic wspolnego.
I nadal nie rozumiem czemu to ma sluzyc :/
Podaj jakis przyklad, kiedy warto to zastosowac.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
pole w bazie danych ma ograniczenie 40 znaków, kiedy chcemy upchnąć większą stylizacje nie zmieści się nam to w polu (atrybut style odpada), wtedy możemy użyć klasy i ów poradnika
#Aktualizacja#

1. Dodanie ExtraTip - Dodanie ikonki FA FA przed rangę:
Cytat:w pół dnia stałeś się lepszym pytonistą niż kawenanowo kiedykolwiek programisto :3 ~ Riess 13.11.2018 16:28
Cytat:ale z tą nazwą to fyeem ma racje  ~ Divir 29.07.2019 16:08
1. Wchodzimy w ACP -> Style i szablony -> Style -> Stwórz nowy styl.css

Może lepiej będzie tak:
1. Wchodzimy w ACP -> Style i szablony -> Twój styl -> Stwórz nowy arkusz CSS

Bo poradnik dotyczy banalnej rzeczy, czyli jest on głównie dla nowicjuszy, więc żeby nie było wątpliwości o co chodzi ;).



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości