atarashii.pl

Założony przez  Raikami.

[Obrazek: cos2.png]

SKRÓT: CZYM JEST ATARASHII ORAZ SŁOWEM OD WŁAŚCICIELA

"Projekt Atarashii jest projektem darmowej gry fabularnej, powstałej za sprawą zamiłowania twórców A. do szeroko pojętej fantastyki a także wszelkich gier Role-Playing Game (RPG). Atarashii działa całkowicie non-profit. Wszelkie opłaty ponoszą właściciele gry. 
Dzięki skryptowi MyBB oraz ogromnemu nakładowi pracy, forum otrzymało mnóstwo autorskich pluginów, skryptów a także łatek
niedostępnych na oficjalnych stronach MyBB. Dodatki takie jak: interaktywne mapy, osie czasu, systemy subkont, funkcjonalny GGbot, bądź dedykowany chat, system rozwijania postaci, rankingi, generatory kart postaci itd, zostały wykonane
przez Atarashii Team dla całej społeczności gry."

Zapraszamy do zabawy wszystkich, dla których wyobraźnia nie jest obcym narzędziem.
Kto wie? 
Być może to właśnie Ty otworzysz portal do czeluści Abaddona
i uratujesz świat przed zagładą!

     Atarashii to gra utrzymana w systemie PBF (z ang. Play By Forum), w której gracz tworzy swojego własnego, unikalnego bohatera, a następnie wkracza nim do autorskiego świata fantasy. Nasze uniwersum inspirowane było na tytułach takich tworów jak "Malowany Człowiek" Petera van Bretta, historii "Diablo 3" Blizzarda czy gry fabularnej "Dungeons & Dragons" Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona. Jednak należy pamiętać i mieć na uwadze, że Atarashii to nie mieszanka wymienionych wyżej tworów, a jedynie świat posiadający niektóre ich elementy jak np: rodzaje demonów oraz ich zachowanie, nazwy potworów, klimat czy wreszcie pomysły na bogatą historię niektórych lokacji. Cała zabawa polega na odgrywaniu swojej postaci poprzez pisanie postów. Dzięki misjom, losowym wydarzeniom i wątkom towarzyskim, gra otwiera przed graczem niezliczoną ilość różnych możliwości. Jedyną granicą jest jego wyobraźnia. Ponieważ jest to gra, w której teoretycznie można wszystko, muszą także istnieć osoby pilnujące świata, aby ten pozostał w logicznym kawałku i trzymał się w ryzach praw fabularnych. Poza administracją, do takich osób należą Strażnicy znani także pod nazwą Mistrzów Gry. Są oni nie tylko opiekunami graczy, ale też ich losem, przyjacielem, wrogiem, przekleństwem... To oni serwują graczom niezliczoną ilość przygód okraszonych licznymi tajemnicami.


Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
Gratuluje! Na pierwszy rzut oka bardzo pozytywne wrażenie, widać, że założyciele wiedzieli czego chcieli i się do tego przyłożyli, a to jest niezwykle rzadkie zjawisko wśród forów MyBB. Sam swojego czasu myślałem nad stworzeniem pbf'a i opluginowaniu aby uzyskać w pełni funkcjonalny system, prace porzuciłem na pewnym etapie, ale ciesze się, że widzę coś podobnego! :)

Jest kilka elementów, które warto byłoby przebudować - choćby informacje o autorze posta, strasznie rozszerzają, trzeba by znaleźć rozwiązanie pozwalające na przedstawienie tych samych informacji w lepszy sposób.

Być może na dniach się zarejestruje i bardziej potestuje, a w tym momencie jedno wielkie POWODZENIA! Trzymam kciuki! :)
"Try not. Do... or do not. There is no try."
Poświęć 5 minut. Nie bądź ignorantem!  -  Jak zbadać element?
Dziękujemy ślicznie za miłe słowa! :) Atarashii jest ciągle rozwijanym projektem - posiadamy własne programy zewnętrzne do samego forum, a także mnóstwo rzeczy usprawniających rozgrywkę jak chociażby system dropu itd. Wiemy, że jest sporo rzeczy do poprawienia, ale niestety nie mamy dostatecznie dużo czasu aby wprowadzać ciągłe aktualizacje itd. Mimo wszystko robimy to co robimy hobbystycznie. Zaczynaliśmy od zera, z małymi umiejętnościami, a dzisiaj kontynuujemy zabawę z trochę lepszym zapleczem wiedzy, którym przy okazji korygujemy dawne wtopy nie tylko merytoryczne, ale również techniczne. Rozwijamy się od ponad dwóch lat i nawet na chwilę nie zwolniliśmy tempa!
Mamy nadzieję, że nasz wkład w tworzenie tego fantastycznego poletka nie poszedł i nie pójdzie na marne. :)

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam :)
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
Hmm az skusilem sie na przeczytanie wszystkiego z prezentacji :)
I powiem ze brakuje mi tutaj takiego mini tutka co i jak. Jak gralo sie na serwerze RP na sapie to trzeba bylo poswiecic troche czasu na ogarniecie wszystkiego, wiec domyslam sie ze tutaj tez.
Jak wyglada rozgrywka?
Jak powinno sie odgrywac?
Moze dodatkowe linki do tematow z tym zwiazanych?
Etc
Wiem jestem leniem... ale pewnie nie jedynym.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Jaki sens jest wrzucania "mini tutka" na inną stronę niż Atarashii? W prezentacji wyjaśniono zamysł gier PBF co powinno być dostatecznym startem, także jeśli temat interesuje Cię bardziej, zachęcam do odwiedzenia forum i poczytania bezpośrednio tam różnych wątków. Sądzę, że każdy kto jest zainteresowany sięgnie samodzielnie do źródła.
Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje księgę wprowadzającą do gry "krok po kroku". Przy okazji, z tego co zauważyłem masz bardzo mylne wyobrażenie o forum. Nie jest ono w żaden sposób podobne do "serwerów RP". :)

Pozdrawiam :)
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
"Cała zabawa polega na odgrywaniu swojej postaci poprzez pisanie postów."
Jak dla mnie to az wali po oczach klimatami rp.

'Każdy zarejestrowany użytkownik otrzymuje księgę wprowadzającą do gry "krok po kroku".'
O to mi chodzilo, przecie musze sie wczuc w postac np taka ktora dopiero poznaje ta kraine.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Na serwerach RP była bardziej dynamiczna rozgrywka, zresztą RP wyewoluowały do vallheryjek, które niby są tym samym pod względem koceptu, ale jednak Gry TGF (valheryjki) a PBF to całkiem inna bajka. Chociaż o samej różnicy najlepiej przekonać się samodzielnie.

Dlatego postanowisz się zarejestrować, przyjdzie Ci prywatna wiadomość z informacjami od czego zacząć. Jednakże dopiero tam - na Atarashii, nie tutaj, jak początkowo chciałeś żeby było, czy w zasadzie rzuciłeś sugestią aby taka rzecz się pojawiła w prezentacji strony. :)
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
Nie wiedzialem ze przychodzi wiadomosc dlatego chcialem wiedziec jak zaczac :)

Wracjac do rp sie zaglebiam sie w szczegoly. Zarowno tu tak i tu masz odgrywac swoja postac jezeli dobrze rozumiem.
Jak czytasz mój post to sprawdź czy go nie zedytowałem bo niezdecydowany jestem.
Owszem, ale podejście do formy odgrywania jest trochę inne. Poza tym o samej wiadomości napisałem tylko anonsem "mini tutka". W rzeczywistości i tak gracz jest zobowiązany do samodzielnego zgłębienia uniwersum i zasad gry o ile oczywiście chce zagrać. "Mini tutek" po prostu prowadzi za rączkę pokazując co zacząć czytać pierwsze. W 80% przypadków nasi gracze ogarniają wszystko zanim się zarejestrują a księga, która zostaje przesłana przez nas pomaga jedynie poukładać sobie informacje. To wszystko. Innymi słowy, wystarczy wejść na Atarashii, otworzyć dział postawiony na samej górze forum "Biblioteka" i zacząć od standardowego "Źródła wiedzy". Opcjonalnie wystarczy się zarejestrować i zagadać na shoutboxie. Nasza społeczność jest bardzo pomocna i życzliwa, jeśli ktoś jest nowy nie tylko na samym forum, ale w temacie PBF'ów zarówno ekipa Atarashii jak gracze chętnie tłumaczą "co i jak". Po prostu, wystarczy zebrać się na trochę samodzielnej inicjatywy i zagłębić w warstwę merytoryczną, a odpowiedź z pewnością przyjdzie szybko.  ;)
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
Wzięliśmy pod uwagę dygresję dotyczącą dodatkowych pól profilu i zaimplementowaliśmy rozwiązanie, które bardzo oczyściło wizualnie posty. Bardzo dziękujemy za myśl, która przyczyniła się do bardzo pozytywnego uaktualnienia layoutu. Jako ciekawostkę napiszę, że jest opracowywany system craftingu na forum. System tworzy własne, unikalne przedmioty z użytych materiałów. W tej chwili system jest w obiecującej becie i wynosi kilka mld unikalnych przedmiotów, wraz z unikalnymi bonusami. W najbliższym czasie zostanie zaimplementowany na Atarashii jako odpowiedź na prośby naszych graczy. Dodatkowo market przedmiotów otrzyma opcję zostawiania ogłoszeń kupna. Aktualizacja planowo będzie obejmować również centrum zarządzania przedmiotami. Teoretycznie system oparty jest o newpoints, ale ostatecznie diametralnie różni się od tego co autor NP miał do zaoferowania. Zamierzamy usprawnić zakładanie przedmiotów, zarządzanie talizmanem uroków, a także segregacją przedmiotów na: materiały, przedmioty stworzone, przedmioty zużywalne oraz uroki. Mamy nadzieję, że wprowadzi to dodatkowy smaczek do zabawy w świecie Atarashii!

// Atarashii Team
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
Pierwsze wrażenie... WOW! Niemal mnie zamurowało... przepiękna robota w wykonaniu. Jak dla mnie forum dopieszczone niemal w każdym calu, coś wspaniałego. Znając siebie samego, trudno mi zaimponować, tak po prostu. Sam tworząc/modyfikując niejednokrotnie prywatnie dla znajomych jakiś styl, zawsze stawiałem na perfekcyjne wykonanie w najmniejszym szczególe. Nie posiadam aż takich zacnych zdolności graficznych i zawsze do pomocy mam koleżankę, którą uważam za profesjonalistkę w dziedzinie grafiki, przez to zwie mnie "maruda perfekcjonista". Tak jak patrzę, takie wykonanie bym zaakceptował od ręki. Jedyna rzecz jaka moim zdaniem psuje klimat tego stylu to ikony odpowiedzialne za nowe posty, itp. Standardowe aż krzyczą tutaj "zmieńcie nas!".
[Obrazek: OdMZb4o.png]

W mojej ocenie jakbyście wystawili taki styl nawet płatnie czy w pełni za darmo - rozszedłby się jak świeże bułeczki pasując do klimatu wielu innych gier. Nie pomijając tutaj i portów pod inne skrypty jak np. phpBB.

Widać tutaj pasję w każdym calu, tak trzymać. Życzę multum graczy i sukcesów.
# Among the blind one - eyed man is a king.
Bardzo dziękujemy za ciepłe słowa. To budujące a zarazem motywujące, kiedy czyjaś bezinteresownie i hobbystycznie wykonana praca zostanie doceniona. :) Do załącznika odniosę się jedynie tyle, że... Nie wiedzieliśmy o przywróceniu poprzednich ikon. Nikt na to nie zwrócił uwagi po przenosinach na 1.8+  :confused: W każdym razie, dziękuję za wrzucenie screena. Ikony zostały poprawione. ;)


Załączone pliki Miniatury
   
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
Została wprowadzona aktualizacja do naszego Layoutu! Ponad to, system craftingu oraz system talizmanu zostały dodane do naszego forum. Talizman już jest udostępniony dla graczy zaś crafting czeka na drobne usprawnienie. :)

Atarashii Team
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.
Aktualizacja do layoutu, dodano efekt pogodowy i paralaxę. Zaimplementowano system craftingu i wiele więcej.
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.

  1. Witam ponownie! Kolejna, tym razem dłuższa aktualizacja do stanu rozwoju Atarashii:
    W ciągu ostatnich miesięcy wiele się wydarzyło i wiele wciąż przed nami. Nieustannie staramy się rozwijać dedykowane rozwiązania pisane zmyślą pod MyBB i nasz grajdołek.

  2. Dodano pełną synchronizację forum z prywatnym discordem Atarashii. Od teraz rozmowy na shoutboxie są w pełni synchronizowane z rozmowami na discordzie. (Wyłączając rozmowy głosowe). Dodatkowo nasz bot automatycznie powiadamia społeczność o nowych ogłoszeniach kadrowych. Niedawno zostały poszerzone kompetencje naszego bota i synchronizacji o subskrypcje tematów/działów. W chwili obecnej synchronizacja pozwala na otrzymywanie wiadomości o oczekiwanych postach a także prywatnych wiadomościach. [SCREEN1] [SCREEN2]

  3. Rozszerzyliśmy wtyczkę odpowiedzialną za tworzenie przedmiotów. Schematy stają się bardziej intuicyjne i uproszczone. Razem z poprawą wydajności stolika craftingowego, poprawiono system dropu przedmiotów z postów. [SCREEN1] [SCREEN2]

  4. Drop przedmiotów ma teraz odpowiednio zbalansowane wartości. Dodatkowo planujemy rozszerzyć system wypadających rzeczy z działów fabularnych o system "bad luck protection", wpierający graczy, którym od jakiegoś czasu nie wypadł jakikolwiek item. 

  5. Dodano rozszerzenie "Daily Quests" / "Taks system", które generuje dzienne zadania do wykonania. Wtyczka od misji jest bardzo mocno rozbudowana dla samych deweloperów Atarashii. Pozwala na tworzenie całkowicie nowych, zaawansowanych logicznie zadań do wykonania w oparciu o opcjonalne i indywidualnie napisane skrypty. [SCREEN1]

  6. Rozbudowano różne rozwiązania eterycznego ekwipunku i dodano pulę specjalnych loterii, które są zmieniane cyklicznie co kilka dni przez system "Atarashii Lottery".

  7. Z mniej znaczących zmian, pojawiły się usprawnienia do istniejących systemów, rozszerzenia ich działalności a także ekspansji w środowisku graczy. Do tego okazjonalne pluginy, które sezonowo wprowadzały różne formy zabawy na forum Atarashii.

    Duronor z Wami bohaterowie!
    Atarashii Team.
Każdy człowiek, jeśli tylko nie jest obłąkany, potrafi na pewnym poziomie
świadomości poznawać różne głosy, którymi przemawia jego wyobraźnia.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości