Udostępnienie forum z localhost.

Hosting/domeny  Założony przez  Kacper Wojciechowski.

Witam, mam pytanie jak mogę udostępnić forum z wamp serwer na np. hamachi? Tzn. mam wamp serwer i jak ktoś dołączy do mojej sieci to może wpisać localhost w przeglądarkę?
DeadlyGlobe71 napisał(a):jak ktoś dołączy do mojej sieci to może wpisać localhost w przeglądarkę?
localhost zawsze wskazuje na ten sam komputer - w przypadku Hamachi to prawdopodobnie adres IP, który został ci przydzielony przez tę sieć (widoczny w oknie programu); w opcjach WAMP należy wybrać Put online, niewykluczone że trzeba będzie odpowiednio skonfigurować port (Hamachi musi dopuszczać dostęp do 80 - domyślny WAMP dla Apache).
Domyślna konfiguracja Apache w takich pakietach raczej na bank wyrzuca vhosta na dowolny adres, na jakim się rozgłasza komputer. Strona powinna więc być dostępna i po localhost i po sieci LAN i po hamachi (czyli też LAN).
Ale jeżeli wpisze adres localhost, to tylko on będzie mógł zobaczyć forum. Reszta musi użyć jego adresu IP przecież.
Tak, ale strona może być dostępna pod wieloma adresami. Dla przykładu w XAMPP domyślne konfiguracja vhosta w apache wygląda tak:

VirtualHost *:80

A to oznacza, że jest dostępna z każdego adresu komputera, ważne tylko, aby używać portu 80.
Efekt: jak odpalam to widać ją pod localhost, widać z innego komputera po moim IP w sieci lokalnej, ale widać także po moim IP jakiego używam we własnym VPN-ie.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości