Różnica między MyBB, a IPB?

Założony przez  Jottex.

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica między darmowym MyBB, a płatnym IPB poza oczywiście tym, że jest płatny? W czym tak naprawdę jest lepszy poza być może ładniejszym design'em ACP oraz szablonów, które tak czy siak możemy dostosować sami pod siebie jeśli tylko zechcemy?
Dziękuję za każdą udzieloną pomoc i wsparcie!
Na pewno większą optymalizacja, możliwość przyjęcia dużo większego ruchu niż na mybb. Bardziej zaawansowane dodatki/moduły (lecz czasami płatne).

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
Na korzyść IPB na pewno jest możliwość używania PHP w szablonach bez instalowania dodatkowych modułów
IPS to w pełni modularny framework stworzony dla stron związanych stricte ze społecznością. To tak naprawdę moduł do tzw. IP.Core, czyli podstawy systemu na którą składa się zarządzanie użytkownikami, powiadomienia, system szablonów, klasy bazy danych i wiele innych. Do niego właśnie podpinane są różne aplikacje, np. Kalendarz, Nexus (e-commerce, czyli po prostu sklep internetowy), IP.Chat, czy właśnie IP.Board. Daje to naprawdę ogromne możliwości pod względem zarówno modyfikacji kodu jak i doinstalowywania różnych wtyczek/aplikacji. Szczególnie to widać przy IPS4 i powiem szczerze, że nigdy tak przyjemnie nie pracowało mi się pod żadnym innym frameworkiem.

W porównaniu do tego MyBB jest malutkim projekcikiem z kompletnie innym targetem. Tutaj nie masz takiej modularnej budowy, a wszystko jest skierowane pod jeden konkretny cel - forum dyskusyjne. Jak z IPS możesz zrobić nawet własnego Facebooka, to tutaj takie możliwości są już bardziej ograniczone. Chociaż mam przeczucie, że to się zmieni w MyBB 2.0.
A czy mam słuszność w twierdzeniu, że MyBB daje nam nieograniczone możliwości i jeśli ktoś jest zacnym programistą (tj. opanował w zaawansowanym stopniu języki jak HTML, CSS, PHP (w tym obiektowe), JS, jQuery oraz znajdzie kogoś kto zajmie się front-end'em czyli grafika, RWD, LESS/SASS to) to możliwości ma ogromne i potrafiłby zdziałać cuda nawet przy tym malutkim projekciku?
Dziękuję za każdą udzieloną pomoc i wsparcie!
Wszystko to zależy od umiejętności osoby, która za to się bierze jak ktoś ma bardzo duże pojęcie będzie mógł sobie z mybb zrobić co mu się będzie podobało od edycji samych plików skryptowych
Jottex napisał(a):opanował w zaawansowanym stopniu języki jak HTML, CSS, PHP (w tym obiektowe), JS, jQuery oraz znajdzie kogoś kto zajmie się front-end'em czyli grafika, RWD, LESS/SASS to)
1. Da się zrobić wszystko, czemu nie? Sprawa nakładu czasu aby osiągnąć daną rzecz. Tak jak napisał @Siper, że IPB jest stworzone do modułów/dodatków, coś osiągniesz szybciej na IPB mniejszym nakładem pracy niż na MyBB.
2. RWD, LESS/SASS, najpierw musiałbyś napisać styl od nowa z wykorzystaniem technologi które lubisz itp. W MyBB nie ma czegoś takiego jak RWD, ani narzędzi do pomocy budowania stylu.
Styl w mybb pisze się za pomocą HTML, CSS i PHP oraz oczywiście obiektów graficznych tak? Chyba moim zdaniem jest pobrać gotowy styl który w połowie nam odpowiada i zmodyfikować go wedle własnych potrzeb aniżeli pisać od nowa :v
Dziękuję za każdą udzieloną pomoc i wsparcie!
Najlepiej jak przerobisz default, bo te niektóre style zakodowane są tak, że szkoda gadać... W IPB nie masz pełnej dowolności w modyfikowaniu kodu, a w MyBB możesz zmienić co tylko Ci się podoba :)
Jottex napisał(a):Styl w mybb pisze się za pomocą HTML, CSS i PHP
Tylko HTML, CSS, JS. Nie ma możliwości (domyślnie) używania PHP w szablonach.
Jottex napisał(a):A czy mam słuszność w twierdzeniu, że MyBB daje nam nieograniczone możliwości i jeśli ktoś jest zacnym programistą (tj. opanował w zaawansowanym stopniu języki jak HTML, CSS, PHP (w tym obiektowe), JS, jQuery oraz znajdzie kogoś kto zajmie się front-end'em czyli grafika, RWD, LESS/SASS to) to możliwości ma ogromne i potrafiłby zdziałać cuda nawet przy tym malutkim projekciku?

Jasne, tylko po co? Równie dobrze można napisać silnik forum w Asemblerze, łącznie z serwerem HTTP i bazą danych. Tylko, że po to stworzone są frameworki by programowanie było szybsze i łatwiejsze i bezpieczniejsze. To się liczy branży zawodowej, a nie wymyślanie koła na nowo. Gdybym ja miał stworzyć własny silnik to nie korzystałbym z jakiejś podstawy jak np. MyBB, a napisałbym go na bazie frameworka, chociażby Laravel.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości