Kasujesz link - nie licz na wsparcie techniczne

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Nieco nieskromnie możemy powiedzieć, że polski support MyBB jest jednym z najlepszych supportów tego typu silników w naszym kraju. Użytkownicy zaraz po rejestracji mogą znaleźć u nas nie tylko poradniki, ale również pomoc techniczną na problemy związane z ich konkretnymi przypadkami. Nasza ekipa działa na zasadzie wolontariatu: pomagamy, bo chcemy Wam pomagać i chcemy, aby korzystanie z MyBB było możliwie najprzyjemniejsze. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nasza wiara w tak sprawiedliwość jak i racjonalne myślenie bywa mocno zachwiana. Jednym z takich przypadków są osoby, które proszą o pomoc, a które usuwają ze swoich forów linki do wsparcia.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że fora takich osób korzystają ze spolszczenia stworzonego przez ekipę MyBB PL. Link ten, umieszczony w stopce i w żaden sposób nieinwazyjny dla użytkowników stanowi symboliczne podziękowanie za pracę włożoną w tłumaczenie skryptu. Jest to również okazja do tego, aby dodatkowo zareklamować MyBB jako takie - rozbudowane, tworzone z pasją fora są świetnym przykładem co takiego można osiągnąć i inspirują innych użytkowników. Uznaliśmy, że czas tę kwestię uregulować i przyjąć twarde stanowisko w sprawie usuwania linków. Dziś regulamin wsparcia został poszerzony o punkt o następującej treści:

Cytat:Administracja zastrzega sobie prawo do odmowy wsparcia i usunięcia wątków osób, które nie stosują się do licencji tłumaczeń wydawanych przez serwis MyBB PL, lub usuwają link do serwisu ze stopki forum.

Punkt bardzo jasno tłumaczy nasze stanowisko w tej sprawie. Spolszczenia wydajemy od jakiegoś czasu na licencji GNU LGPL v3, nie będziemy jednak tolerować sytuacji, w których ktoś zupełnie nie szanuje pracy zespołu tłumaczy. Tematy w działach wsparcia wymagają wypełnienia przygotowanego przez nas szablonu. Jeżeli nie będzie on kompletny (np. brak linku do forum którego dotyczy problem), lub okaże się, że docelowe forum usunęło link, temat wyląduje w koszu. Do ignorowania tego typu próśb zachęcamy również innych użytkowników, którzy aktywnie pomagają innym. Bądźmy fair względem innych, a wszyscy będziemy zadowoleni.


Przycisk promujący akcje:
[nosupport
Od niedawna warunkiem otrzymania pomocy od naszej społeczności jest posiadanie w stopce informacji o autorze tłumaczenia silnika (którego używacie) i linku prowadzącego do naszego supportu. Powód tej decyzji został wyjaśniony w tym wpisie.

W normalnych przypadkach taka informacja jest dodawana po instalacji naszego tłumaczenia. Zdarzają się jednak sytuacje w których taka informacja nie jest dodawana. Powodem są style które nie posiadają oryginalnej stopki.

Nie mam linku w stopce, a chciałbym uzyskać pomoc na forum. Jak żyć?
W takiej sytuacji wystarczy dodanie linku i informacji o autorze spolszczenia. Zrobisz to edytując szablon stopki

ACP -> style i szablony -> szablony -> <nazwa Twojego stylu> -> stopka - szablony -> footer

W miejscu w którym chcesz aby wyświetlała się owa informacja wystarczy dodać
{$lang->powered_by}

Usunąłem informacje o autorach spolszczenia ponieważ mi się nie podobała.
Pamiętaj, że nie musi to być oryginalny tekst z ową informacją. Wymagamy jedynie linku prowadzącego do naszego serwisu (https://webboard.pl) i informacji o autorze tłumaczenia. Możesz dostosować tą informację w dowolny sposób.
Przykład skróconej wersji domyślnej informacji o autorach tłumaczenia:

<a href="https://webboard.pl">Tłumaczenie MyBB PL</a>

w rezultacie otrzymasz:
Tłumaczenie MyBB PL
Ładnie wygląda i nikogo nie krzywdzi.

W przypadku braku takiej informacji w stopce Twojego forum nie otrzymasz naszej pomocy, a Twój wątek najprawdopodobniej trafi do kosza.

Bądź uczciwy - nie usuwaj tej informacji po otrzymaniu naszej pomocy.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości