Zmiany organizacyjne w dziale giełda

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Chciałbym ogłosić, że rozpoczęliśmy zmiany organizacyjne w dziale poświęconym ogłoszeniom. Od razu uprzedzam, że nie każdemu się one spodobają, ale i tak zostaną wprowadzone, więc to raczej komunikat informacyjny, aniżeli zaproszenie do jakiegoś poważniejszego dialogu - rzecz jasna jesteśmy otwarci na propozycje, choć nie ręczę, że zostaną one wprowadzone w życie.

Giełda tylko od spraw technicznych
Najważniejsza zmiana to usuniecie z giełdy ogłoszeń wszystkiego, co nie dotyczy tematyki skryptów (np. PHP, MySQL itp.), grafiki, a także hostingu. Na giełdzie nie będzie od tej pory miejsca na ogłoszenia typu "sprzedam komputer", bo nie jesteśmy forum ogólnotematycznym i nie służy to nam w żaden sposób. Skupiamy się tylko na tym, co najważniejsze, aby wyszukiwanie na giełdzie było łatwiejsze.

Ogłoszenia bez wymogów postów
Druga zmiana to zniesienie minimalnego progu postów, jaki będzie potrzebny do zamieszczenia ogłoszenia na giełdzie. Obecnie coś takiego istnieje i stanowi poważne utrudnienie dla osób, które nie chcą czekać na darmową pomoc, tylko wolą temat zgłosić, zapłacić i mieć problem z głowy. Zniesienie ograniczenia zaowocuje tym, że nie będę one musiały pisać postów gdzie popadnie na forum, bezsensownie nabijać licznika aby cokolwiek zyskać.

Ogłoszenia "wykonam" za opłatą
Za sprawą poprzedniego punktu mogliście dojść do wniosku, że forum zostanie zasypane spamem od osób wykonujących zlecenia. Mamy na to sposób - tego typu tematy będą płatne. Tak, będziemy pobierać opłatę za reklamę swoich usług na łamach naszego forum. Dlaczego? Bo jeżeli ktoś coś wykonuje, to powinien w swoim biznes-planie uwzględnić także koszty reklamy, a właśnie tym jest ogłoszenie na naszym forum.

Tematy będą wykupowane na pewien okres czasu (np. tydzień, miesiąc) i co ważne, będziemy należność pobierać z góry. Do tej pory było możliwe podpięcie tematu na giełdzie w zamian za oddawanie serwisowi 10% swoich zysków od zleceń, ale nie mogliśmy tego w żaden sposób weryfikować. Teraz nie będzie z tym problemu, a jeżeli komuś to nie będzie odpowiadało, to niestety nie umieści ogłoszeń na forum.

Nie będę także ukrywał, że osoby znajdujące się w ekipie będą mogły reklamować się w inny, znacznie bardziej zwracający na siebie uwagę sposób i bez ponoszenia opłat - stanowimy trzon supportu i przyznacie sami, mamy do tego pełne prawo.


To dotychczasowe założenia - jeszcze nie wszystko jest wrzucone, ale informuję, w jakim kierunku idziemy i czego można się spodziewać w najbliższym czasie.
Mam tylko jedno małe ale... "[...] będziemy pobierać opłatę za reklamę swoich usług na łamach naszego forum [...]". A co z reklamami Forum na innych serwisach? Chodzi mi o to: https://webboard.pl/thread-11302.html
To nie ma ze sobą wiele wspólnego. Jeżeli ktoś zechce, będzie promował forum - bo przecież support jako taki jest tutaj świadczony zupełnie za darmo. W każdym razie raczej nie przewidujemy inwestowania w reklamy pokroju AdSense aby w ten sposób promować MyBB PL :)
Reklama, to reklama wg mnie. Wy zarabiacie na reklamach umieszczonych tutaj, a ktoś kto promuje support "nagania" nowych użytkowników, za co też powinniście mu zapłacić albo wprowadzić system lojalnościowy i pozwolić na darmowe reklamy swojego "biznesu".
Po to jest ta informacja. Jeżeli komuś zmiany się nie podobają, nie musi reklamować MyBB PL.
To zawsze była kwestia dobrej woli administratorów innych forów.
Yhym, czyli rezygnujecie z darmowych reklam, kosztem nowych użytkowników, bo chcecie zarobić na tym, że prowadzicie wsparcie. Gratuluję pomysłowej polityki.

Aha, żeby nie było niedomówień, to tylko moje zdanie i z pozycji mojej, to tak wygląda.
Nie mogę się z tym zgodzić - z niczego nie rezygnujemy, bo z nikim nigdy nie ustalaliśmy, że będzie nas reklamował. To zawsze była wolna wola administratorów i to oni sami mogli, ale wcale nie musieli nas promować. Świadczymy z kolei support, scentralizowane polskie centrum o MyBB i ktoś może się u nas reklamować za nic... czy uważasz, że to jest na pewno fair? Ja tak nie uważam. Sądzę, że lekka komercjalizacja serwisu nikomu nie zaszkodzi, a na dodatek pokaże, że MyBB to coś więcej, niż tylko skrypt na fora klanów CS czy Minecrafta (nie urągając im, bo admini wielu z nich robią kawał świetnej roboty).

W ostatnim czasie tłumaczenia przerzuciliśmy na GNU LGPLv3 i to nie zostało oczywiście zauważone jako pewien miły gest, gdzie wcześniej przecież walczyliśmy z publikowaniem polonizacji poza MyBB PL ;)
Możliwość wystawienia własnej reklamy dla ludzi pomagających tutaj za free, to raczej gest waszej dobrej woli, który od teraz już dobrym gestem nazwany być nie może, bo chcecie za to "trzepać hajs". Ktoś kiedyś napisał, że to forum musi przynosić tyle zysku, żeby starczyło tylko na opłacenie hostingu + śmieszne https, które zostało narzucone odgórnie. A wątpię, żebyście z reklam już wyświetlanych na forum, nie byli w stanie opłacić na rok ww. rzeczy.

A udostępnienie polskiego tłumaczenia światu, gdzie i tak był dostępne za darmo po zarejestrowaniu się na tymże forum, to już inna kwestia, a nie miły gest.
LikeLoveHate napisał(a):Yhym, czyli rezygnujecie z darmowych reklam
Chciałbym zauważyć, że akurat publikowanie linków do swoich serwisów w dziale przedstaw się nie uległo żadnym zmianom, a raczej to jest kwestią analogiczną do promowania MyBB PL.
Ekipa MyBB PL nie lata po innych serwisach i nie wykorzystuje działów z ogłoszeniami do zdobywania korzyści materialnej poprzez reklamowanie usług, więc twoja uwaga jest nietrafiona.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Nidrax napisał(a):
LikeLoveHate napisał(a):Yhym, czyli rezygnujecie z darmowych reklam
Chciałbym zauważyć, że akurat publikowanie linków do swoich serwisów w dziale przedstaw się nie uległo żadnym zmianom, a raczej to jest kwestią analogiczną do promowania MyBB PL.
Ekipa MyBB PL nie lata po innych serwisach i nie wykorzystuje działów z ogłoszeniami do zdobywania korzyści materialnej poprzez reklamowanie usług, więc twoja uwaga jest nietrafiona.

Ale przeczytaj cały temat, a nie wyciągaj pojedyncze i to niepełne zdania, bo zmieniasz zupełnie kontekst.
LikeLoveHate napisał(a):Aha, żeby nie było niedomówień, to tylko moje zdanie i z pozycji mojej, to tak wygląda.
również to zdanie popieram
Nic nie jest wyciągnięte z kontekstu: padł zarzut, że wyciągamy pieniądze od biednych użytkowników, więc powinniśmy płacić ludziom za to, że reklamują forum, zapominając jednak o tym, że do tej pory jedynie użytkownicy odnosili bezpośrednie korzyści materialne z tych reklam. Więc wybacz, ale teraz starasz się odwrócić kota ogonem i wrzucić wszystko do jednego wora. :)
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Nidrax, to co zacytowałeś uprzednio odnosiło się o reklamę wsparcia na własnym forum, a z tego korzyści płynęły tylko dla supportu, bo nowy user = więcej wyświetleń forum = więcej pieniędzy za wyświetlenie reklamy. Nie nawiązywałem do reklam userów w dziale giełda.
Mam wyłączonego AdBlocka, a reklam żadnych nie widzę. Więc jeszcze raz pytam, o jakich korzyściach z wyświetlania reklam dla serwisu mówisz?
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Np. o tej (w załączniku) podczas przeglądania wątków.


Załączone pliki Miniatury
   



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości