Który tryb PHP dla Mybb? (php_mod/php fcgi/php cgi)

Hosting/domeny  Założony przez  zarabianie24.

Chcąc włączyć Opcache w PHP 5.5.x na serwerze VPS otrzymałem informację od usługodawcy, że aktualnie mam PHP5 (CGI): 5.5.20, a w tym trybie Opcache nie będzie działał. Napisano mi, że trzeba by zmienić tryb na php_mod lub php fcgi.


W związku z tym mam pytanie, który tryb php_mod czy php fcgi jest lepszy pod skrypt Mybb?
Serwer VPS obsługuje forum mybb i wordpress'y.
Zdecydowanie FastCGI. Co prawda php_mod jest wydajniejszy, bo wtedy proces jest odpalany w ramach serwera www (np. Apache), ale to się nie skaluje - taka konfiguracja powoduje, że nawet gdy użytkownik pobiera statyczny obrazek, to serwer www i tak ma aktywny moduł PHP. Jak łatwo się domyślić, oznacza to znacznie większy apetyt na zasoby i w dłuższej perspektywie zapchanie serwera.

W przypadku fcgi całe PHP pracuje jako zupełnie oddzielny proces (lub procesy dla konkretnych użytkowników). Serwer www rozpoznaje żądania do plików .php i "deleguje" ich obsługę do procesów zajmujących się PHP, a po otrzymaniu odpowiedzi przekazuje je do użytkownika. Jest to lepsze nie tylko przy MyBB, ale w zasadzie w większości zastosowań gdzie mamy więcej niż kilku użytkowników na stronie.
A ja proponuję PHP-FPM tak jak to proponują tez twórcy PHP7 dla OPcache :)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości