Wielkie testy konwersji do MyBB

Założony przez  DamYan.

Witajcie

Coraz więcej administratorów przekonuje się do MyBB i chcą przesiąść się z dotychczas używanych skryptów. Najczęstszym problemem z jakim się borykają jest niestety... kodowanie.

Nasz język został wyposażony w różne ogonki, a Merge System nie radzi sobie z nimi do końca tak, jak byśmy chcieli, aby sobie poradził, pomijając już to, że ciągle jest w wersji beta.

Co proponuję?

Chciałbym, aby nasza polska społeczność MyBB włączyła się w "wytestowanie na wszystkie strony" Merge Systemu poprzez próby konwersji na Waszych komputerach.

Wg http://mybboard.net/downloads/merge-system, Merge System powinien sobie poradzić z:
Cytat: * Invision Power Board 2.1, 2.2, or 2.3
* MyBB 1.4 (Merge multiple copies of MyBB in to the one)
* phpBB 2
* phpBB 3
* SMF 1.1
* PunBB 1.2
* vBulletin 3.6, 3.7, or 3.8
* XMB 1.9

Niestety radzi sobie z tymi skryptami w większości, ale nie radzi sobie z naszymi polskimi znakami diakrytycznymi.

Od czego zaczniemy?

Wspólnie z Ekipą przygotujemy wzorcowe bazy danych dla poszczególnych skryptów, zawierające polskie znaki (wątki, posty, ankiety itp.), następnie udostępnimy je Wam, abyście mogli w zaciszu domowym potestować konwertowanie.
Dzięki temu może znajdziemy wreszcie sposób jak bezboleśnie konwertować fora z innych skryptów, bez utraty tego, co najważniejsze - ich zawartości w języku polskim.

To na razie pomysł, który wpadł mi do głowy, po kolejnym przeczytanym poście o problemach po konwersji.

Wypowiedzcie się, proszę.
Mi się myśl podoba sam nie będę konwertować bo do tego czasu miałem same stronki ,a moje wszystkie fora to MyBB ale może kiedyś nastanie taki dzień ,dzień na który będę z góry przygotowany :)
Pomysł wart poparcia, osobiście po konwersji poprawiam prawie 400 postów ręcznie od wczoraj. Tak samo walczę z ilością postów, które też nie konwertują się.
A ja dodam że wraz z Ekipą mybboard.pl pracuję nad poprawą polskich znaków w MergeSytem. Obecnie konwersja z PHPbb2 oraz PHPbb3 nie stwarza żadnych niespodzianek. Praktycznie wyeliminowana została możliwość krzaczków:) Dla innych konwersji teoretycznie też, lecz nie zostały one przetestowane przez mnie. W przypadku problemów przy konwersji. Zapraszam na PM.
(24.08.2009, 16:02)Taxido napisał(a): A ja dodam że wraz z Ekipą mybboard.pl pracuję nad poprawą polskich znaków w MergeSytem. Obecnie konwersja z PHPbb2 oraz PHPbb3 nie stwarza żadnych niespodzianek. Praktycznie wyeliminowana została możliwość krzaczków:) Dla innych konwersji teoretycznie też, lecz nie zostały one przetestowane przez mnie. W przypadku problemów przy konwersji. Zapraszam na PM.

Ja tylko dodam, że bazy są przygotowywane, więc już wkrótce będziecie mogli je postestować.

Jeśli okaże się, że nasze rozwiązania są skuteczne i uniwersalne - przestawimy MyBBoard.net wszelkie uwagi oraz poprawki, aby wdrożyli je w kolejnych wersjach Merge System.
No to kiedy rozpoczniemy te testy, na szersze grono? Ja od kilku tygodni bawię się tym i wyniki mam mizerne.
Ja ostatnio robiłem konwersję z phpBB3 na MyBB no i....
- polskie znaki się rozsypały
- znacznik size robi makabryczne problemy - w wypadku phpBB można dać np. size=150, co będzie oznaczało tekst nieco większy niż oryginalny. Po konwersji działa to różnie... albo przyjmie % i wtedy da się przeżyć, albo oznaczy jako piksele, a wtedy mamy TAAAKIE WIEEELKIE literki na forum :D

Na szczęście udało mi się wszystko naprawić przepuszczając bazę przez kilka autorskich mini-skryptów no i obecnie problemu nie mam żadnego ;)
A w Merge System do bani jest to, że poprawia na UTF-8 niezależnie od kodowania źródłowego: u mnie phpBB3 też na tym było, no i merge sobie "zmienił" wszystko psując. Po co? Nie wiem...
@lukasamd
I poza tym co pisałeś reszta była OK?
Ja jak próbowałem robić konwersję swojego forum to nie zliczało użytkownikom postów...
O tym zapomniałem, ale również żaden problem:
http://community.mybboard.net/thread-52909.html
Dzięki :)
Jeszcze Cię pomęczę... Jak poradziłeś sobie z polskimi znakami ?
No ludziska i co jest już jakiś sposób na konwersje bez utraty Polskich znaków?
Jest - trzeba bazę po konwersji przepuścić przez skrypt poprawiający "DZYWNE ZNACZKY" na "polskie znaczki". Poza tym warto przy okazji redukować znacznik size, jeżeli używaliśmy wcześniej phpBB.
Jest. W chwili obecnej developuje poprawkę do merge sytemu. Informacje na gg 242579 (niewidoczny)
Taxido, możesz do mnie na PW napisać, bo GG obecnie nie używam, jedynie Jabber.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości