Ramy do komputera 4gb czy 2x2gb

Założony przez  Szogi1910.

Mam do was takie pytanko odnośnie ramów w komputerze, tak więc przejdźmy do sprawy czy lepiej jest posiadać kości 2x2gb, aby pamięć była rozłożona na dwie kości ram lub jedną kość 4gb.
Bez różnicy w prędkościach czy będziesz miał 2x 2GB czy 1x 4GB. Jedyna różnica to taka, że jak kupisz 4GB w jednej kości, to będziesz miał 1 slot wolny i w przyszłości możesz dokupić np. drugie 4GB (bez nadmiaru nieużywanych kości).
Różnica jest, ponieważ 2 kości będą działać w dual'u przez co będą szybsze nawet dwa razy.
Dlatego zawsze kupuje się do pary 2x2gb, 2x4gb, 2x8gb, lub w nowszych technologicznie płytach stosuje się nie tylko dual, a triple, czy quad ddr.
(03.12.2014, 20:19)CyniMinis napisał(a): Bez różnicy w prędkościach czy będziesz miał 2x 2GB czy 1x 4GB.
Co za bzdura. Dwie kości 2GB połączone w Dual Channelu będą działały z założenia z dwukrotną wydajnością (innymi słowy zamiast być połączone do dwóch magistrali, do których dostęp jest naprzemienny, podłącza się oba moduły do jednej magistrali, więc od razu mamy dostęp do obu kości). Musisz tylko się upewnić, że masz sloty na płycie połączone w DC (a raczej masz, bo już się nie zdarza, by kontrolery pamięci na płytach głównych nie obsługiwały co najmniej Dual Channela). Możesz to odróżnić po tym, że każda para slotów ma odrębny kolor. No i oczywiście kości powinny mieć takie same parametry, chociażby dlatego, że taktowanie w Dual Channelu odbywa się z częstotliwością najwolniejszej kości (dlatego najlepiej kupować od razu dwie z dokładnie tej samej serii).
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Nidrax napisał(a):Możesz to odróżnić po tym, że każda para slotów ma odrębny kolor. No i oczywiście kości powinny mieć takie same parametry, chociażby dlatego, że taktowanie w Dual Channelu odbywa się z częstotliwością najwolniejszej kości (dlatego najlepiej kupować od razu dwie z dokładnie tej samej serii).

To akurat wiem, tylko tak czytając na necie lekko zgłupiałem już przy wyborze pamięci ram, czyli najlepiej będzie zastosować 2x2gb.
(04.12.2014, 14:51)Szogi1910 napisał(a): czyli najlepiej będzie zastosować 2x2gb.
Jeśli zależy Ci na prędkości dostępu, a nie planujesz w najbliższym czasie znacząco rozszerzać pamięci (bo zakładamy, że nadal będziesz miał dwa wolne sloty, jeśli to zwykłego rozmiaru płyta ATX bez jakiegoś hybrydowego socketa a'la AM2+) -- tak.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
W sumie zależy od typu pamięci.
Jeżeli to DDR3, to nieco nie ma sensu pakować się w nieco "archaiczne" moduły 2 GB.
(04.12.2014, 22:34)lukasamd napisał(a): W sumie zależy od typu pamięci.
Jeżeli to DDR3, to nieco nie ma sensu pakować się w nieco "archaiczne" moduły 2 GB.

To uczucie, gdy twoja płyta obsługuje maksymalnie 2GB na slot :v

@down
Mówiłem o sobie. Cholerne AM2+ z dwoma slotami DDR2 i dwoma DDR3 o maksymalnej pojemności 2GB na slot, czyli całkowitej 4GB :v Muszę nazbierać kasę na nową płytę główną.
:: Akcja DZIĘKUJĘ ZA POMOC ::
Pomocy udzielam jedynie na forum. Wszystkie rzeczy wykraczające poza tą dziedzinę wykonuję odpłatnie.
Nidrax napisał(a):To uczucie, gdy twoja płyta obsługuje maksymalnie 2GB na slot

Moja płyta obsługuje dużo więcej, ale zostało mi dwa sloty wolne i między innymi mogę dodać tylko 4gb do niej aby uzyskać maksymalną ilość obsługiwanej pamięci ram obecnie posiadam 12 gb ram, a niestety mogę mieć maks 16gb



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości