Aktualizacja do MyBB 1.8 na "czysto" z zachowaniem danych z poprzedniego forum

Aktualizacja  Założony przez  Bio-moto.

Ok, widzę że tłumaczenie się pojawiło.
Jako, że chciałbym mieć "goły" skrypt + moje dawne posty działy pomyślałem, że mógłbym zrobić tak:
Wrzucić wszystko na serwer nadpisując zmienione pliki > Zrobić upgrade z 1.6.15 na 1.8 > usunąć wszystkie pliki na serwerze > wrzucić jeszcze raz tylko pliki z forum.

Jest gdzieś może lista tabel MySQL jakie w 1.8 zostają, aby resztę po prostu wywalić?
Matslom napisał 09.09.2014, 14:21:
Moim zdaniem jest to temat na nowy wątek. Wydzielam
Bio-moto napisał(a):Zrobić upgrade z 1.6.15 na 1.8 > usunąć wszystkie pliki na serwerze > wrzucić jeszcze raz tylko pliki z forum.
Nie, to nie może się udać.

Aktualizujesz normalnie tak jak poprzednie wersje (wyłącz tylko wszystkie pluginy). Wrzucasz 1.8 odpalasz skrypt aktualizujący i nie powinno być problemów.
Style i pluginy to inna sprawa, bo nie wszystkie są kompatybilne z nową wersję.
ok, to teraz mi powiedz jak łatwo zrobić sobie "gołe" 1.8 z postami... bo po samej aktualce, zostaną pliki z niektórych pluginów (dodatkowe, które siedziały poza inc > plugins) oraz pozostałości po 1.6.15.
odinstalowac pluginy wraz z stylem > pobrać plik config.php który jest w folderze inc >usunąć pliki z serwera > wgrać czystą paczkę mybb 1.8 > wrzucić plik config.php do inc > i upgrade z 1.6.15 na 1.8
Jeżeli będziesz miał błąd to przeprowadź instalację DO łączenia z bazą tylko do tego ja tak musiałem :D
ok, czyli wyczyścić pluginy, skopiować config i wypieprzyć wszystko a potem lecieć z upgrade?
Tak jak chcesz to mogę Ci na PW (GG) tłumaczyć :p
done- zadziałało, teraz mnie czeka instalacja jedynie 20 pluginów :P



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości