W jakim kierunku to forum ma dalej iść

Założony przez  aeroflash.

Tak samo jak Ukraina brak ekipy rządzącej powoduje destabilizację kraju tak i ludzie nieodpowiedni psują kraj tak samo jest z tym forum więc się pytam jak dalej ma rozwijać się to forum.

Forum to jest forum i ktoś kto stawia temat, a ktoś inny podłącza się pod dany temat pytając może nie o to samo dokładnie ale... dla przykładu podam temat:

User pyta się jak solidnie zabezpieczyć forum MyBB przed bootami:
https://webboard.pl/thread-49714.html?pi...#pid209550

Ja podczepiam się pod temat i dopytuję o dodatkowe opcje dla nowo-rejestrowanych:
Cytat:a jest w MyBB opcja, aby ustawić dla nowych użytkowników np. tylko 5 postów na dzień albo posty bez linków?

Sytuacja podobna jak na Ukrainie jednego dnia podpisywana jest umowa ustalanie zasad gry, a drugiego dnia ktoś inny jednak przychodzi bo ma większe prawa i wszystko rozwala.

Jakiś tam moderator Snake_ ma inne zapatrzenie na to jak powinno funkcjonować forum i robi swoją samowolkę wywala mój post do kosza i wrzuca jakieś tam pouczenie
:sciana:

Cytat:Załóż własny wątek. Nie oczekuj odpowiedzi w cudzym

Czy tutaj jest jakiś ład i porządek czy każdy może być szychą i miotać innymi jak mu się tylko podoba z tego tylko względu, że ma większe uprawnienia na tym forum.

Czy tak ma się rozwijać to forum? Przecież jak powstaje jakiś temat i inni dodadzą wartościowe na dany temat informacje to powstaje zbiór ważnych informacji w jednym temacie, który zainteresowana osoba sobie kiedyś znajdzie i przeczyta wszystko co trzeba, a dodatkowo jeszcze parę ważnych rzeczy, które mogą się przydać na temat danego problemu, który rozwiązuje.

Rozumiem, że niektórzy mają rangę moderatora i więcej mają opcji więc też więcej mogą, ale tak to jest jak się pozwala na zbyt wiele dzieciom.

Zaraz pewie odezwie się kółko adorowania różańcowego i kolesiostwo będzie trzymać sztamę swoich, ale ludzie nie tędy droga.
Ponadto Snake_ zamiast wpływać na rozwój forum Ty go ograniczasz takimi nieprzemyślanymi działaniami.

Rozumiem jeden temat jeden problem, ale skoro jest temat rejestracji i ktoś podczepia pod niego temat ograniczeń nowo-rejestrowanym to taki skibos czytając Jak solidnie zabezpieczyć się przed botami miałby pokazane nie tylko ograniczenia w rejestracji automatów, ale też omówione jak sprawić, aby taki boot czy nawet żywy delikwent spamer, który przejdzie rejestrację zamiast 50 tematów wrzucił tylko najwyżej 5.
Wiem, że problemy Ukrainy są teraz na czasie ale nie widzę związku. Próbujesz nadać tej sprawie jakąś ogromną wagę. W rzeczywistości tak nie jest. Snake jedynie przestrzega regulaminu. To nie jest samowolka jak określiłeś, tak tutaj pracują moderatorzy. Nie chce mi się szukać specjalnie dla Ciebie "dowodów" ich pracy.
Pozdrawiam.
aeroflash

popieram Twoje zdanie. Należę i uczestniczę w wieli forach w internecie na polskim supporcie MyBB niestety jest wielu moderatorów bez doświadczenia w moderowaniu, młodych, bez jakiegokolwiek doświadczenia życiowego, którym woda sodowa uderzyła do głowy - "Matslom" - oczywiście zdaję sobie sprawę, że dostanę bana. Jestem gotowy usunąć własne konto z tego forum i anty reklamować je gdzie się da przez takich modków co to pomocy z nich żadnej...ale modkami są. Proponuję administrację przemyśleć kogo awansują.

(02.03.2014, 19:05)Radarr napisał(a): Snake jedynie przestrzega regulaminu.

to popieram w całości... w porównaniu do Matslom

Edit:
bo ucząc sie MyBB skąd moge wiedzieć gdzie tkwi błąd w stylach czy w samym forum a w odpowiedzi dostaję informację
   
aeroflash napisał(a):Jakiś tam moderator Snake_ ma inne zapatrzenie na to jak powinno funkcjonować forum i robi swoją samowolkę wywala mój post do kosza i wrzuca jakieś tam pouczenie
Bez przesady. Nie można było zwrócić uwagi na PW dla niego? Zauważ, że jest od moderatorem od dwóch dni. Każdy jest człowiekiem i każdy popełnia błędy. Możliwe, że podziałał za ostro.

I po co nawiązujesz do Ukrainy? Co ma te forum wspólnego z jakimś krajem?

vabos napisał(a):wielu moderatorów bez doświadczenia w moderowaniu, młodych, bez jakiegokolwiek doświadczenia życiowego, którym woda sodowa uderzyła do głowy - "Matslom"
Prosiłbym o jakieś konkretniejsze rzeczy co do "złych" rzeczy które popełniłem podczas moderowania.
vabos napisał(a):
Cytat:Snake jedynie przestrzega regulaminu.

to popieram w całości... w porównaniu do Matslom
Tutaj też poprosiłbym o jakieś konkretne przykłady, gdzie nie przestrzegam regulaminu.

Pozdrawiam.


@Edit:
vabos napisał(a):Edit:
bo ucząc sie MyBB skąd moge wiedzieć gdzie tkwi błąd w stylach czy w samym forum a w odpowiedzi dostaję informację
Wystarczy trochę pomyśleć. Sam piszesz w wątku, że poszukujesz moda (modów w mybb nie ma, są pluginy) więc to chyba logiczne w jakim dziale powinien znaleźć się wątek
Drogi Matslom

jak pisałem uczestniczę w wieli forach niekoniecznie związanych z myBB, w niektórych jestem moderatorem i jedno wiem...jako modek musisz zachęcać userów do aktywności a nie zniechęcać...zapamiętaj czasami publiczne upomnienie odniesie odwrotny skutek od zamierzonego...zasada jedna jak regulamin czegoś nie określa traktuj to na korzyść usera..,,

Ps. nie traktuj tego osobiście bo forum jest fajne i nie warto tego tracić...tego uznania!!
vabos napisał(a):jak pisałem uczestniczę w wieli forach niekoniecznie związanych z myBB, w niektórych jestem moderatorem
Jeżeli jesteś moderatorem an forach, to powinieneś wiedzieć, że takie sprawy zazwyczaj załatwia się na PW, a nie rzuca się oskarżeniami na lewo i prawo.
hej wiec skasuj moje i Twoje posty tutaj,,,po myślę że się zrozumieliśmy ...

ale jak sądzę sprawa została wyjaśniona?
Matslom napisał 02.03.2014, 20:10:
Nie widzę takiej potrzeby, aby kasować te posty. Niech zostaną.
Zasada jest jedna i jej się trzymajcie skoro jeden problem = jeden wątek, to tego się trzymajcie i nie płaczcie, że moderator usunął Wam temat, albo że ktoś jest na innym forum moderatorem. Dla mnie może być nawet i Big Administratorem xD, a regulamin to regulamin i po to jest moderator, aby z niego korzystać.

#aeroflash chyba nie będziesz płakać z powodu usuniętego posta ? Równie dobrze mogłeś skorzystać jak Cię pouczył Moderator.
szanuje regulamin ale gdzie popełniłem błąd: regulamin
(02.03.2014, 18:54)aeroflash napisał(a): Ja podczepiam się pod temat i dopytuję o dodatkowe opcje dla nowo-rejestrowanych:
Cytat:a jest w MyBB opcja, aby ustawić dla nowych użytkowników np. tylko 5 postów na dzień albo posty bez linków?

W sumie to ja nie rozumiem Twojego sporu o to. Ten post odebrałem jako - że poszukujesz rozwiązania na limit postów na dzień / posty bez linków. Czyli, gdybyśmy podawali rozwiązania dla Ciebie, to autorowi wątku mogłoby się zrobić zamieszanie, bo Ty w sumie szukasz czegoś innego niż on. Może i ten limit podchodzi pod jakiś anty spam, ale nie do końca zrozumiałe.
(02.03.2014, 18:54)aeroflash napisał(a): Jakiś tam moderator Snake_ ma inne zapatrzenie na to jak powinno funkcjonować forum i robi swoją samowolkę wywala mój post do kosza i wrzuca jakieś tam pouczenie

Jesteś już dość długo na forum, więc powinieneś wiedzieć, że jeśli potrzebujesz pomocy, bądź czegokolwiek innego, to powinieneś założyć własny temat. Fakt. Mogłem przesadzić z tym, bo nie do końca zrozumiałem wartość Twojego posta.
(02.03.2014, 18:54)aeroflash napisał(a): Ponadto Snake_ zamiast wpływać na rozwój forum Ty go ograniczasz takimi nieprzemyślanymi działaniami.
Jest regulamin, go przestrzegam, wybacz.
Prośby na PW dotyczące wsparcia z problemami będą ignorowane. Pomoc poza forum - odpłatna; kontakt: snakemybboard@gmail.com.
Czemu nawiązuję do Ukrainy? To przykład gdzie niewłaściwe działania prowadzą do chaosu.

Tka samo jest z forum ludzie podejmując nieprzemyślane akcje działają tylko na niekorzyść. Rozumiem ostrzeżenie uwaga, ale jak piszę na temat to jest się, czego czepiać? Rozumiem jak ktoś pyta o instalację skryptu a ja pytam się jak zainstalować szablon dwa różne tematy, ale skoro pytam o coś, co dotyczy tego samego to, po co to kasować. Co innego spam a co innego ocieranie się o temat.
W czym rzecz?
Proste jak drut!
Wystarczy się stosować do tego:
https://webboard.pl/thread-6876.html
i do tego:
https://webboard.pl/thread-21609.html
aby uniknąć "zderzenia czołowego" z Moderatorem.
Wielu użytkowników nie przestrzega tych zasad a potem sapy do moda, że im post usunął.
Żenada.

aeroflash napisał(a):ale skoro pytam o coś, co dotyczy tego samego to, po co to kasować. Co innego spam a co innego ocieranie się o temat.

Cytat:13. Nie podpinaj się pod inne wątki
Nie podpinamy się pod czyjeś wątki. Zakładamy własny.

Jak wół napisane.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Panowie

nie ważne gdzie jestem moderatorerem ważne albo więcej ważne żeby ludzi szanować i nie kaniać publicznie....bez podstaw...

Snake_ Ty jest jesteś dobry w tym co robisz...pomoc!!
@vabos Jeśli będzie tak dobrze przestrzegać regulamin tak samo jak jest dobry w pomocy, to dopiero będziecie płakać, że Was będzie upominać i kasować posty. :D
I powiem Wam, że nie raz raportuje Wasze posty, które nie pasują do danego tematu, albo jak najpierw zakładacie temat, a potem edycją usuwacie treść z dopiskiem "Do usunięcia - nieważne" xD xD xD
Gość zapytał się jak ograniczyć bootom rejestrację. Odpowiedź jest pytanie antyspamowe, ale ja zapytałem jak ograniczyć nowym zarejestrowanym osobom możliwość wrzucania spamu. Jeśli ktoś przejdzie rejestrację, ale będzie spam chciał dodać to ograniczy go tylko, co najwyżej na początku do 5 postów, Jak się sprawdzi delikwent, ze nie jest zagrożeniem, że nie dodaje od razu spamu po rejestracji otrzyma po jakimś czasie pełne prawa. Czyli temat dotyczy tego samego jest tylko rozwinięciem i ktoś, kto będzie miał dany problem w jednym miejscu będzie bardziej zadowolony, niż kiedy będzie musiał wszystko wertować z osobna.
Usuwając mój post do koszt pozbawiasz MyBB contentu, który mógłby zaindeksować Google i do którego mógłby odsyłać. Co innego spam czy całkiem inny temat, ale to było wartościowe pytanie, do którego ktoś mógł podpiąć sensowną odpowiedź, ze coś takiego jest albo go nie ma.
Co do regulaminu zaś to Ty musisz wiedzieć, co jest przegięciem, a co można potraktować przymrużeniem oka. 1 Problem 1 temat, ale 1 problem i wiele zagadnień odnoszących się do tego problemu to jeden sensowny temat w jednym miejscu, a Ty robisz z forum puzzle, które potem ktoś musi składać chcąc znaleźć odpowiedzi.
Cytat:Jeden wątek dotyczy jednego problemu
Nie pytaj w jednym wątku o rozwiązanie kilku problemów. Zachowywanie na MyBBoard.pl zasady 1 wątek = 1 problem zdecydowanie poprawia czytelność i przejrzystość działów oraz wątków i znacznie ułatwia efektywne poszukiwanie rozwiązań problemu.
Ale jeśli te problemy dotyczą jednego wątku/tematu tego samego. Ten zapis nie jest do końca właściwy a ten Nie podpinaj się pod inne wątki już całkiem tworząc coś wypracowuje się jakieś standardy coś, co kiedyś było dobre nie znaczy, że teraz jest dalej pożądane.

Moje zdane jest takie, że niektórzy z racji posiadanych przywilejów nadużywają swojego stanowiska a forum ma być forum na którym się rozmawia chyba, że ktoś pisze o rejestracji w MyBB, a ktoś inny pyta o przepis na ciasto OK to rozumiem, ale tematów do jakiego sam się podczepiłem nie ma sensu rozwalać.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości