Chat MyBBoard.pl powraca!

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Chat MyBBoard.pl powraca - zobacz na portalu

Dawno, dawno temu, czyli jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego roku na MyBBoard.pl działał chat, pozwalający użytkownikom na nieco luźniejsze pogaduszki w czasie rzeczywistym. Po “wydarzeniach czerwcowych” został on wyłączony jako część serwisu nie tak istotna jak inne, które wymagały dokładnego sprawdzania i zmian w razie potrzeby. O samym chacie jednak przez cały ten czas nie zapominaliśmy i ciągle mieliśmy go na uwadze. Nieco to wszystko potrwało, ale dzisiaj w końcu możemy przekazać Wam dobrą nowinę – chat serwisu MyBBoard.pl nareszcie powraca do działania!

W tym czasie pojawiło się wiele koncepcji, jak będzie wyglądał chat. Mógł on pozostać w starej formie, ale nie odpowiadało to nam do końca z przyczyn technicznych. Zastanawialiśmy się nad użyciem kanału IRC z odpowiednim apletem do jego używania poprzez stronę, ale to zupełnie osobny twór, który zapewne nie byłby tak łatwy w użyciu jak poprzednie rozwiązanie. Postanowiliśmy więc skorzystać z jednego z wielu dostępnych dla skryptu MyBB shoutboksów. Nasz wybór padł na polski DVZ Shoutbox, który dostosowaliśmy do pracy jako chat na osobnej stronie i do specyficznych potrzeb polskiego supportu. Jest on dostępny oczywiście tylko dla osób zalogowanych. Zapraszamy do chatowania!

Kliknij aby przejść na chat MyBBoard.pl
Jedynie czego mi brakuje to listy osób na shoutboxie, a tak to świetna robota! :)
O tym samym pomyślałem, nawet napisałem. :)
Swoją drogą czemu jesteście tak bardzo na "nie", jeśli chodzi o SB na głównej?
Ajax zabija serwer przy wielu użytkownikach.
Heh, a co nie zabija? :P
Sorry, ale raz, że nikt nie będzie stawiał tutaj chatu na javie, dwa, że websockets to jeszcze niezbyt popularna sprawa, a trzy, że chat nie jest najważniejszą części i wątpliwe, aby generował naprawdę duży ruch.

No ale to ogólne sprawy.
Czemu nie na głównej - też napisałem, bo to dodatek, a nie coś najważniejszego.


Dzięki za dotychczasowy feedback, zobaczę co dałoby się zrobić z tą listą osób online, o ile będzie na coś takiego zielone światło :)
Jeszcze zauważyłem, że nie ma możliwości "powrotu" po przerwie w czatowaniu, to znaczy jest, ale wyłącznie za pomocą odświeżenia strony, a nie płynnego "powrotu" poprzez naciśnięcie przycisku "wróciłem". ;)

PS.
lukasamd napisał(a):Dzięki za dotychczasowy feedback
[Obrazek: modnotice_thx.png] xD
(22.03.2013, 23:43)Siper napisał(a): Jedynie czego mi brakuje to listy osób na shoutboxie, a tak to świetna robota! :)

Teoretycznie możnaby to chyba załatwić szablonem/wiadomością "Użytkownicy aktualnie przeglądający ten temat/dział".
[Obrazek: NcPfqMj.png]
Jeżeli to wypali to i tak trzeba odświeżać stronę, aby lista osób była aktualna ; )
Nie trzeba.
lukasamd napisał(a):Heh, a co nie zabija? :P

Socket.IO + NodeJS. Mam Shoutboxa na swoim forum w tej technologii. Na Shoutboxie jest czasem nawet kilkadziesiąt osób, a użycie CPU wynosi max 5% ;)
Zgodnie z życzeniem, jest lista osób online.
Zobacze jaki jest i powiem czy jest ok
Fajnie, szkoda tylko, że wchodzą tam wszyscy tylko po to by się przywitać. :(
Czat na forum technicznym raczej nie ma racji bytu. Tutaj wszyscy wchodzą po pomoc a nie pogadać na czacie. Takie moje zdanie.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
dawajcie zmówimy się np. w niedzielę (jutro) o 20 - ciekawe co z tego wyniknie. ;)



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości