Beta-testy antyspamu Akismet

Założony przez  Łukasz Tkacz.

Ostatnio na swoim forum miałem pewną niewielką batalię z botami spamującymi (przegrały ;) ), ale przy okazji wpadłem na pewien pomysł.

MyBB ma zawarty w standardzie plugin do obsługi Akismetu, bardzo dobrego systemu antyspamowego. Niestety, działa to "tylko" dla pisanych postów. Postanowiłem więc stworzyć plugin, który będzie sprawdzał dane osoby rejestrującej się, aby już na tym etapie wykluczyć spamerów.

Plugin jest gotowy w pierwszej wersji, automatycznie sprawdza dane, zapisuje też logi do wglądu w ACP. Jedyne czego mu potrzeba, to przetestowania w warunkach polowych.

Jeżeli Ty czytelniku tego posta jesteś zainteresowany do testowania tego pluginu, zapraszam do kontaktu na pw lub w tym temacie :)
Ja się zgłaszam ;)

Czym się różni od, również Twojego, Simple Captcha?
Simple Captcha modyfikuje formularz, ma na celu ogłupienie botów.
Tymczasem ten plugin wykorzystuje Akismet, bardzo popularny w wypadku systemu blogowego Wordpress. Jest to zewnętrzna usługa, która bada nadesłane do niej dane i daje odpowiedź, czy to spam, czy nie. Teoretycznie zajmuje się badaniem treści wiadomości, ale w praktyce sprawdza też swoje czarne listy, możliwe jest więc zablokowanie botów po ich samych nickach / emailach / IP.
ja tez zglaszam swoja kandydature na testy
na ten czas bede nosil range ,,beta-tester,,??
Daniel Praźmo napisał 07.01.2013, 17:54:
Pytanie typu: "Pod moim domem stanął TIR. Czy to oznacza, że otrzymam rangę TIRowca?"
To przedsięwzięcie ma niewiele wspólnego z pracą Beta-testerów naszego forum. Jest to bardziej osobisty projekt Łukasza.
Ja również się zgłaszam.
Także się zgłaszam.

Wystukane z mojego Desire X przy użyciu Tapatalk.
I po co taki plugin? Wystarczy zainstalować taki, który wprowadza pytanie zabezpieczające przed botem. Ja coś takiego zrobiłem i ilość botów rejestrujących się na forum spadła do zera.
@Turel:
Boty są w stanie przejść takie pytanie (o ile jest proste).
Ludzie tym bardziej, a i ich systemy takie jak Akismet są w stanie oznaczać jako spamerów.

Pamiętaj, to że u Ciebie coś zdaje egzamin, nie znaczy, że zda u każdego.
Jest jakiś plugin Antyspam Akismet (1.2.2) - ja go nie używam.
Mam "Dodatkowe pytanie antyspamowe podczas rejestracji (1.0)
Jeśli to Twoje jest lepsze to ja też chętnie potestuję.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
@up:
Kłania się czytanie pierwszego postu ;)
Zainstalowałem, ale mam pytanie. Jeśli dwie, trzy osoby rejestrują się z tego samego IP (np rodzina, która używa jednego komputera) to nie ma to mam nadzieję wpływu?
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI
Zależy jak to zinterpretuje Akismet, ale raczej nie ma problemów z blokowaniem w takich sytuacjach.
daj to przetestuję bo z ulepszonym antyspamem jest problem przy odzyskiwaniu hasła a mam wiele skarg bo wiele osób zapomina hasło, więcej info tutaj:
https://webboard.pl/thread-34808.html
Najprawdopodobniej będę to integrował z ulepszonym antyspamem, oraz z jeszcze jedną funkcją. Aktualnym testerom jak i osobom które się zgłoszą do tego czasu wyślę nową paczkę gdy będzie gotowa.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
(12.01.2013, 20:58)musicfan napisał(a): daj to przetestuję bo z ulepszonym antyspamem jest problem przy odzyskiwaniu hasła a mam wiele skarg bo wiele osób zapomina hasło, więcej info tutaj:
https://webboard.pl/thread-34808.html

Sprawdziłem. Wersja skryptu 1.6.9, standardowa Captcha - Wszystko działa jak należy (bez żadnego wyłączania Captcha) z przypominaniem hasła i ogólnie.

Co do działania pluginu jeszcze nie wiem, bo moje forum nie posiada jeszcze logów akismet. Na pewno poinformuję zainteresowanych.
Jeśli Ci pomogłem naciśnij guzik POMÓGŁ lub dodaj PUNKT REPUTACJI



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości