MyBB PL zamyka rekrutację

Założony przez  DamYan.

Do tej pory ogłosiliśmy kilka rekrutacji:
Nabór na stanowiska Beta-Tester, Tłumacz i Moderator - Post #20254
MyBBoard.pl ogłasza nabór! - Post #40867
Nabór na moderatorów na forum MyBBoard.pl - Post #90496
Redaktorzy na MyBB PL - rekrutacja - Post #118532

Ogłaszam z dniem 11.12.2012, że wszelkie nabory zostają zamknięte. Nie znaczy to, że nie będzie kolejnych edycji rekrutacji, o których poinformujemy szerzej w swoim czasie. Zmienią się nieco zasady rekrutacji, ale bardziej na korzyść użytkowników.

Przy okazji chcielibyśmy dowiedzieć się od Was, co być może odstrasza Was od aplikowania od Ekipy, jeśli oczywiście Was cokolwiek odstrasza. Jeśli już coś takiego jest, napiszcie też Wasze propozycje, jak chcielibyście, aby wyglądał przebieg rekrutacji - pomoże nam to dostosować ją, by była bardziej przyjazna użytkownikowi.
Może to, że nie chcecie przyjąć rąk do pomocy. :P
@MazuLuka - To nie nasze fochy, że nie chcemy kogoś przyjąć do ekipy. Jeżeli osoba ta nie spełnia naszych wymagań bądź mamy do niej jakieś zastrzeżenia, to jej aplikacja nie jest przez nas akceptowana. Kropka. Decyzja o przyjęciu kogoś nowego do ekipy należy do WSZYSTKICH osób w ekipie więc nie ma też mowy o żadnych spiskach czy prywatnych urazach jako powód odrzucenia aplikacji. Może warto by się zastanowić nad sobą... Pomyśleć w kategoriach "Co mogę w sobie zmienić", "Jak mogę pomagać dalej", a nie wieczne "Nie chcą rąk do pomocy to nie". Nie tędy droga. Pamiętaj też, że nie tylko aplikacja świadczy o Tobie, ale i Twoje posty i stosunek do innych użytkowników. ;)
@Errorer - Spoko. Dziękuję, za tak obszerne objaśnienie sprawy, jednakże pragnę swoje słowa troszkę wyjaśnić, aczkolwiek chodziło mi o to, że może stawiacie zbyt wygórowane wymagania w stosunku do wynagrodzenia, które jest w formie satysfakcji z pomagania innym. Nie każdy ma anielską duszę i nie każdy tak chętnie chce pomagać innym za jak to się mówi - damski ch!@...

Wyczuwam aluzje do mojego aplikowania, więc wytłumaczę to na autopsji...
Złożyłem chyba raz czy dwa aplikacje, nie pamiętam już, ale nie zmienia to faktu, że wtedy byłem gotowy na pracę wolontariacką - po negatywnym rozpatrzeniu mojej aplikacji stwierdziłem, iż szkoda zachodu na staranie się dostać do elitarnego grona ekipy, nie mając z tego żadnych korzyści - nie mówię o materialnych... Ale satysfakcja i możliwość bycia w ekipie MyBB_PL - to zdecydowanie za mało. Wolałem swój wolny czas jednak ulokować inaczej, co na pewno przynosi mi lepsze korzyści, niżeli "użeranie" się z użytkownikami nie mojego forum... :)

Niemniej jednak cieszę się, że w ogóle pytacie nas - szaraczków - o zdanie w tej sprawie, bo bądź co bądź to my forum wspólnymi siłami tworzymy, a wy - ekipianie - jedynie nadzorujecie je pod różnymi względami.

No nic... pozostaje mi czekać na falę krytyki ze strony ekipy. ;)

Pozdrawiam, Łukasz.
Oj Mazu, Mazu. Ja się tu pytam, co może być nie tak, a Ty jak zwykle skupiasz uwagę na sobie, brak dystansu? ;) Jeśli chodzi o ten damski ch#, to żaden wolontariat nie jest za damski ch#. Sam swoją pracę zacząłem od wolontariatu i nie byłbym tam gdzie jestem zawodowo, gdyby właśnie nie on. Dlaczego przy aplikowaniu do Ekipy myślisz od razu w kategorii korzyści dla siebie? Przecież to nie o to chodzi. Najpierw jest praca, później są korzyści. To jak zaczynać rozmowę rekrutacyjną od hasła "chcę tyle i tyle kasy". Najpierw pokaż jaki jesteś, pokaż co potrafisz, pokaż jak potrafisz ewoluować, gdy ktoś da Ci narzędzia, dopiero później oczekuj czegoś więcej.
Wiem, że żyjemy w świecie materialistów i wielu kieruje się tym kryterium, ale kasa to rzecz nabyta. Uczestnictwo w forum, doświadczenie, wsparcie, niejednokrotnie w sprawach prywatnych, bo do Ekipy staramy się dopuszczać wartościowe osoby nie tylko pod względem umiejętności (bo czego się nie umie, to można się nauczyć) - tego się nie da przeliczyć na żadne korzyści materialne. Wcale nie trzeba mieć do tego anielskiej duszy, a jeśli mówisz o użytkownikach, że się z nimi "użerasz", to... odpuść forum. Rzeczywiście szkoda Twojego czasu :)
Jak zwykle jest masz trochę racji, no może ciut więcej niż trochę...
Czy brak dystansu, nie wiem - nie mnie to oceniać, jednak wyczułem alizję do mojej aplikacji jak pisałem wyżej, także już trzymając się mnie odpowiedziałem... Nie pisałem o materialnych korzyściach - też to napisałem, jednak ty chyba odpowiedziałeś jak ci było wygodniej - no cóż. Chodziło mi o to, że mogli byście jasno przedstawienie w takim świetle, aby jak najbardziej zachęcało użytkowników, bo samo nabycie doświadczenia, to hmm... tak jakoś mało motywuje - przynajmniej mnie.
Dobra, ja już się nie wypowiadam, bo nie jestem opiniotwórczy, gdyż moje nastawienie do sprawy jest raczej sprzeczne... Lepiej by było zapytać osób, które w dalszym ciągu chcą, a nie mogą się dostać do ekipy, lepsze odzwierciedlenie by to chyba dało, niż moje ględzenie. :)
(12.12.2012, 19:04)MazuLuka napisał(a): Dobra, ja już się nie wypowiadam, bo nie jestem opiniotwórczy, gdyż moje nastawienie do sprawy jest raczej sprzeczne... Lepiej by było zapytać osób, które w dalszym ciągu chcą, a nie mogą się dostać do ekipy, lepsze odzwierciedlenie by to chyba dało, niż moje ględzenie. :)

Zgadzam się. Ja jestem taką właśnie osobą. :) I dlatego zaraz się tu wypowiem.

(11.12.2012, 14:42)DamYan napisał(a): Przy okazji chcielibyśmy dowiedzieć się od Was, co być może odstrasza Was od aplikowania od Ekipy, jeśli oczywiście Was cokolwiek odstrasza. Jeśli już coś takiego jest, napiszcie też Wasze propozycje, jak chcielibyście, aby wyglądał przebieg rekrutacji - pomoże nam to dostosować ją, by była bardziej przyjazna użytkownikowi.

Owszem jest coś takiego. Chodzi mi o specjalne formularze, które trzeba wypełnić, by zostać członkiem ekipy. Napisać coś o sobie, podać czemu chcemy znaleźć się w ekipie, co zmienimy, blablabla. Po co to komu? To jakaś biurokracja normalnie! Jak w urzędach. Zauważcie, że tylko na tym forum istnieje taki proces rekrutacji. A przynajmniej, ja na żadnym innym takowego nie widziałem, a wierzcie, że siedzę na co najmniej kilkunastu różnych forach. Zwykle wystarcza wiadomość PW, do admina, lub zgłoszenie kandydatury, w specjalnym wątku. I to wszystko. Bez formalności i wypełniania formularzy. Można? Można. To wolontariat i praca dająca satysfakcję, czy rozmowa kwalifikacyjna do ponurej, wielkiej firmy biurowej z groźnym szefem? No właśnie... I odpowiadając na zacytowane wyżej pytanie... Właśnie to mnie odstrasza od rekrutacji i to życzyłbym sobie zmienić. Chciałem aplikować na tłumacza, moderatora i redaktora, bo do każdej z tych funkcji bym się nadawał (moim zdaniem), do każdej z nich mam pewne zdolności i doświadczenie i w każdej z nich bym się dobrze czuł. Ale właśnie ta strona z formularzem mnie zniechęciła.

Pozdrawiam!
(12.12.2012, 21:00)Turel napisał(a): Owszem jest coś takiego. Chodzi mi o specjalne formularze, które trzeba wypełnić, by zostać członkiem ekipy. Napisać coś o sobie, podać czemu chcemy znaleźć się w ekipie, co zmienimy, blablabla. Po co to komu? To jakaś biurokracja normalnie! Jak w urzędach. Zauważcie, że tylko na tym forum istnieje taki proces rekrutacji. A przynajmniej, ja na żadnym innym takowego nie widziałem, a wierzcie, że siedzę na co najmniej kilkunastu różnych forach. Zwykle wystarcza wiadomość PW, do admina, lub zgłoszenie kandydatury, w specjalnym wątku. I to wszystko. Bez formalności i wypełniania formularzy. Można? Można. To wolontariat i praca dająca satysfakcję, czy rozmowa kwalifikacyjna do ponurej, wielkiej firmy biurowej z groźnym szefem? No właśnie... I odpowiadając na zacytowane wyżej pytanie... Właśnie to mnie odstrasza od rekrutacji i to życzyłbym sobie zmienić. Chciałem aplikować na tłumacza, moderatora i redaktora, bo do każdej z tych funkcji bym się nadawał (moim zdaniem), do każdej z nich mam pewne zdolności i doświadczenie i w każdej z nich bym się dobrze czuł. Ale właśnie ta strona z formularzem mnie zniechęciła.

"Zauważcie, że tylko na tym forum istnieje taki proces rekrutacji." - Nie tylko (patrz. moje forum). Uważam, że taki formularz jest nie tylko ułatwieniem dla użytkownika, ale też i dla administracji. Wszystko jest zautomatyzowane, idzie do działu z podaniami (zakładając, że tak jest skonfigurowany formularz) i każdy członek ekipy ma szansę na wypowiedzenie się. A teraz weźmy przykładowo taką sytuację gdzie administrator do którego zostało wysłane podanie na PW jest niedostępny (urlop, brak dostępu do komputera, cokolwiek...), dopóki nie opublikuje reszcie tego podania wszystko stoi w miejscu. Oczywiście - również sądzę, że w formularzu nie powinno być tony pytań, dlatego ja u siebie mam tylko najważniejsze - kim chce być, gdzie, coś o sobie (krótko) i uzasadnienie (najważniejsza część). Myślę, że więcej nie potrzeba, a jeśli komuś zależy to sam napisze co by zmienił itp. w swoim uzasadnieniu :)
Jeśli kogoś odstraszają podstawowe pytania, które pozwalają przynajmniej w 30% poznać osobę, to ja się zastanawiam - z jakiej racji możesz komuś zaufać i powierzyć mu jakby nie było odpowiedzialne zadanie? Jeśli ktoś bierze do Ekipy kogoś, kogo nie zna, na podstawie tego, że po prostu się zgłosił - to naprawdę życzę powodzenia ;) Mielibyśmy setki moderatorów i tłumaczy :D Tylko za chwilę musielibyśmy się z nimi żegnać.

Druga sprawa to to, że skoro ktoś aplikujący na tłumacza nie będzie potrafił sklecić zdania po polsku, czy przetłumaczyć prostego tekstu, czy moderator nie umiałby wypełnić formularza musiałby później np. regulamin i wykonać inne czynności to ja się pytam - po co nam ktoś taki? Sam zapał to nie wszystko przecież.
Dam, może warto by się zastanowić nad zredukowaniem ilości okienek do wypełnienia?
Przecież sam napisałeś, że fundamentem są również posty napisane przez aplikanta, także już w jakimś tam stopniu jest podstawę do oceny osoby. ;) Do wolontariatu może przystąpić każdy, nie mówię tu o tym, byście każdego przyjmowali jak leci, bo wynik będzie taki, jak napisałeś wyżej, tylko obniżcie swój próg wymagań choć troszkę, by było łatwiej.

Kurcze, nie mogę cicho siedzieć - ech...
(13.12.2012, 14:52)MazuLuka napisał(a): Dam, może warto by się zastanowić nad zredukowaniem ilości okienek do wypełnienia?
Przecież sam napisałeś, że fundamentem są również posty napisane przez aplikanta, także już w jakimś tam stopniu jest podstawę do oceny osoby. ;) Do wolontariatu może przystąpić każdy, nie mówię tu o tym, byście każdego przyjmowali jak leci, bo wynik będzie taki, jak napisałeś wyżej, tylko obniżcie swój próg wymagań choć troszkę, by było łatwiej.

Kurcze, nie mogę cicho siedzieć - ech...

I to jest już jakiś rzeczowy argument. Mazu, gratulacje - udało się :D
Hah, takiej odpowiedzi się raczej nie spodziewałem... No, ale jak pomogłem, to mnie jest szalenie miło, bo zależy mi na tym forum, gdyż przez te wszystkie lata (jak mnie nie było) stworzyliście niesamowitą atmosferę i tak niech zostanie. Aha, możesz jeszcze przybliżyć co się udało - napisać w końcu coś mądrego? hehe
(13.12.2012, 15:17)MazuLuka napisał(a): Hah, takiej odpowiedzi się raczej nie spodziewałem... No, ale jak pomogłem, to mnie jest szalenie miło, bo zależy mi na tym forum, gdyż przez te wszystkie lata (jak mnie nie było) stworzyliście niesamowitą atmosferę i tak niech zostanie. Aha, możesz jeszcze przybliżyć co się udało - napisać w końcu coś mądrego? hehe

No jeśli nie podważasz zasadności formularza, a zwracasz uwagę na to, że może za dużo jest pól i przez to chęć opada do wypełniania, to jest to dla mnie argument poparty logiką :) Więc odpowiadając na Twoje pytanie - tak, udało Ci się napisać coś mądrego :ninja:
Tylko coś nie ma moja teza poparcia w ludności... ;)
No jak to nie ma jak ma. Ja twoją tezę popieram.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości