MusicProducers.pl

Założony przez  Call_me_Kay.

A co mi szkodzi. Pokażę, opiszę i poddam Waszej ocenie - zawsze to jakiś skromny sposób reklamy ^^

MusicProducers.pl

Tak więc wraz z pewnym znajomym postanowiliśmy założyć forum dla producentów muzycznych (w sumie to jego myśl, a ja zająłem się wykonaniem :D). Oczywiście samych forów muzycznych jest dużo, ale takiego miejsca, specjalnie dla producentów w Polsce brakowało, dlatego ruszyliśmy właśnie z taką oto ideą.

Ja - kompletny laik odnośnie programowania i tym podobnych spraw zacząłem szukać sposobu na utworzenie takiego forum. Wybór padł na MyBB ze względu na to, że jest to darmowy skrypt.
VB: bardzo drogie. Po za tym nie ma sensu wkładać tak dużej sumy w coś co jeszcze wtedy - nie wiadomo było czy wypali, no a oczywiście bawić się w pirackie forum nie miałem zamiaru (oj, a jest tak na marginesie kilka sporych forów muzycznych, które jadą na piratach VB...).

Najpierw testowałem MyBB na jakimś darmowym hostingu i gdy już trochę się poduczyłem, postanowiłem wyłożyć pieniądze w adres i serwer dla forum.

Cały czas pomagałem sobie MyBBoard.pl. Również dzięki niemu wybrałem hosting: Linuxpl.com i muszę powiedzieć, że jest rzeczywiście całkiem dobry. Było raptem kilka mniejszych zwieszek (bodajże 3), a po za tym wszystko działa tak jak powinno.

Po tygodniu ogarnąłem już podstawy html oraz css i projekt wystartował 31 stycznia 2012.

Powiem tak.
Gdy włoży się w coś dużo pracy i jest ten sensowny pomysł, rozwaga i trzeźwy umysł - z reguły się udaje.

I tak też było w wypadku naszego forum. Pierwsze dni były ciężkie, ale pomysł na odpowiednią promocję w odpowiednich miejscach się udał i przez te 3 miesiące udało nam się zgromadzić już niemal 700 producentów z całej Polski. Liczymy sobie kilkadziesiąt tysięcy wejść miesięcznie i wciąż stale rośniemy. Myślę, że jeżeli dalsze plany się powiodą (a trochę ich jest :)), to nasza strona może zacząć odgrywać w niedługim czasie poważniejszą rolę na scenie polskiej muzyki i oby tak było, bo szkoda tych wszystkich muzycznych talentów, których nie ma niestety kto promować.

Co do wyglądu i funkcjonowania forum: chyba nie jest tak źle? :D

Wiem, że pięknie nie jest, ale nie jestem grafikiem ani programistą, więc wybaczcie :)

Planuję jeszcze kilka większych modernizacji takich jak przeniesienie całego menu na lewy panel boczny + parę innych spraw, ale to dopiero po maturach.

Aha, no i jeżeli ktoś z Was jest producentem lub ma znajomego, który tworzy muzykę, to nie mam nic przeciwko, aby polecić nasze forum ;)

MusicProducers.pl
- top - znacznie za wielki, tekst w nim zawarty jest... zbędny. O ile pasuje na stronę główną, o tyle na resztę się kompletnie już nie nadaje.
- nazwy grup po angielsku, średnio to pasuje na polskie forum
- ranga w jednej linii z ilością postów
- dużo błędów XHTML
- linki ukryte dla gości - co to, warez?
- niesemantyczny styl


+ adres
+ brak reklam
+ ciekawy pomysł, tematyka na plus
+ chociaż nie lubię ciemnych styli, to spasowanie niebieskiego i ciemnych barw mi się podoba, nieco kontrastowo jest w formularzach, ale to można wybaczyć
Nazwy grup po angielsku, bo uznałem, że jednak tak brzmi to lepiej aniżeli ranga "Złoty producent", "Członek", czy też "Panna". To samo tyczy się adresu :)

Z rangą i liczbą postów w jednej linii to był jakiś tymczasowy błąd, który pojawiał się tylko gościom. Zalogowanym wyświetlało się wszystko poprawnie.

W linkach ukrytych dla gości są np. linki do darmowych wtyczek lub tym podobnych rzeczy. Nie lubię pijawek, które wchodzą na jakąś stronę tylko, aby coś ściągnąć - niech się zarejestrują a otrzymają taką możliwość, a może przy okazji dostrzegą coś więcej niż tylko potrzebne im pliki i forum zatrzyma ich na dłużej :)

A o co dokładnie Ci chodzi z błędami XHTML?
Łukaszowi zapewne chodziło o to:
http://validator.w3.org/check?uri=http%3...ne&group=0
A jak znaleźć każdy z nich i je naprawić?
Przecież masz linie i opisy co za kody. Jako administrator wypadało by chociaz trochę znać budowe swojego stylu.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości