PhpBB3 > MyBB - Adresy URL i wielkość czcionki

Merge System  Założony przez  Siper.

nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano: PhpBB3
wersja skryptu MyBB: 1.6.4b
adres forum: Local
opis problemu:

Zrobiłem próbną konwersję z phpbb3 na MyBB. Niestety po konwersji jest kilka problemów związanych z BBcode.

1. Adresy URL w phpbb3 są zamieniane w HTML przy wysyłaniu posta, przez co w bazie danych nie ma żadnego śladu po BBcode. W MyBB natomiast jest na odwrót i zamieniane jest na HTML przy pobieraniu posta z bazy. Przez to zamiast linków mam takie coś:
<!-- m --><a class="postlink" href="link">tekst</a><!-- m -->

Domyślam się, że najlepiej pobrać bazę i zamienić na
[url=link]tekst[/url]
. W Notepad ++ jest możliwość użycia wyrażeń regularnych jednak... to chyba rzecz której nigdy nie zrozumiem.

2. Chodzi o wielkość czcionki, w PhpBB3 jest inna skala i np. "[size=125]" powoduje w MyBB ogromną czcionke, gdzie w phpbb3 jest mała. Można dostać jakąś "listę" co jaki numer oznacza w MyBB?


// Edit

Problem z adresami URL naprawiony! Otworzyłem mybb_posts przez notepad++ i wyrażeniem regularnym zmienilem na BBcode.
Find: <!-- m --><a class="postlink" href="(.*)">(.*)</a><!-- m -->
Replace: [url=\1]\2[/url]
Może się komuś przyda kiedyś ;)

// Edit 2

I drugi problem również! Lista różnic z bbcode font:

PhpBB3 | MyBB
[size=50] | [size=xx-small]
[size=70] | [size=x-small]
[size=80] | [size=small]
[size=100] | [size=medium]
[size=125] | [size=large]
[size=150] | [size=x-large]
[size=200] | [size=xx-large]

Wystarczy notepadem++ zamienić ;)
Cześć

Bardzo mi pomoże opisana przez Ciebie metoda. Jednak przy migracji z phpbb3 na mybb jest jeszcze jeden problem - wszystkie załączniki są uszkodzone.

Jak sobie z tym poradziłeś ?

A może ktoś ma na to rozwiązanie?

Próbowałem uruchomić ten skrypt: http://community.mybb.com/thread-84043-page-9.html
niestety to nie funkcjonuje.
Spróbuj dokonać konwersji na innej konfiguracji sprzętowej. (problem załączników)
(10.02.2013, 02:02)Victor napisał(a): Spróbuj dokonać konwersji na innej konfiguracji sprzętowej. (problem załączników)

nie wiem co masz na myśli.



Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości