[S] Ważne pytanie dotyczące MS i MyBB.

Założony przez  Zielas92.

nazwa i wersja skryptu, z którego migrowano:phpbb by Przemo (jeszcze nie wykonane)
wersja skryptu MyBB:Jeszcze brak
adres forum:www.cs-freedom.pl
opis problemu:

Witam serdecznie, przejdę do rzeczy. Mianowicie chciałbym przekowertować forum ze skryptu phpbb by Przemo na MyBB z wielu przyczyn, których niebęde oczywiście tu wymieniał. ^^
Mój problem polega na tym iż taką rzecz będę przeprowadzał po raz pierwszy, i chciałbym wiedzieć wszystko co potrzebne do tego aby nic nie zepsuć.
Głównie chciałbym zadać pytanie dotyczące Merge System, ponieważ nie rozumiem pewnej rzeczy.
Przykład: Jeśli mam forum oparte na skrypcie phpbb modified by Przemo, posiadam FTP , mysql etc na płatnym hostingu, i gdy chcę przejść na Mybb to gdzie wgrać skrypt MyBB i MS, czy trzeba posiadać drugie czyste konto FTP i bazę danych czy Mybb i MS muszę wrzucić / zainstalować do już istniejącego z phpbb by Przemo ???

Proszę o szybką odpowiedz. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Przede wszystkim, najlepiej będzie konwertować najpierw do phpBB3. Pozwoli to zachować więcej elementów.
Aby dokonać konwersji musisz najpierw na tym samym serwerze zainstalować MyBB (w innym katalogu, może korzystać z tej samej bazy o ile nie zmienisz prefiksu). Następnie do katalogu mybb wrzucasz folder merge i uruchamiasz z poziomu przeglądarki. Potem wystarczy już za rękę prowadzi cię bardzo przyjazny kreator.
Sprawa rowiązana, forum zainstalowane poprawnie, wszystko jest, co do krzaków to są one w postach oraz działach z poprzedniego skryptu ale gdy pisze nowy wątek lub napisze jeszcze raz nazwy for oraz działów wyświetlają się one normalnie z polskimi znakami ^^.
Mam tylko pewien problem , mianowicie wyświetlanie wątku, oryginalnie wyświetlają się one w układzie poziomym, a chciałbym żeby były w standardowym, czyli tak jak na tym forum. Lecz gdy zmieniam to w ACP , nic się nie dzieje, wyswietlają się one nadal poziomo i niewiem co jest tego przyczyną. Oraz drugi raczej niewielki problem to brak obrazków reputacji, etc. (Zamiast obrazków wyświetla się "obrazek")

Proszę o pomoc.Użytkownicy przeglądający ten wątek:

1 gości